Hirdetés

Hirdetés

  • Sand Land teszt

    gp Több mint két évtizeddel az eredeti megjelenése után Akira Toriyama egyik kevésbé ismert mangája videojáték-feldolgozást kapott, hogy újra elmesélje a sivatagban lakók démonok és emberek történetét.

  • Ennyibe kerül a Pixel Tablet dokkoló nélkül

    ma Úgy tudjuk, a kiegészítők ára egységesen 100 dollárnak megfelelő összeg lesz, a dokkoló sem lett kivétel.

Aktív témák

  • excalibur36

    senior tag

    Sziasztok!
    megtaláltam az aluminium eloxálás házilag is kivitelezhetö modját!!
    Elsösorban azoknakajánlom akiknek a blokjuk alu tetövel készült, de felület kezelésére
    is kivállóan alkalmas.



    A hűtőbordák hőleadó felülete kémiai úton is növelhető, ez egy egyszerű mogoldás lesz


    Bizonyára mindenki ismeri a trisót, vagy más néven a trinátrium-foszfátot. Háztartásban is előfordul, elsősorban vízlágyításra illetve mosószerek tisztítóképességének növelésére alkalmas. Íme:



    Hogy is kerül ez az overclock rovatba? Nos egyszerű a válasz, ennek segítségével a fémek közül elsősorban az alumínium felületét porózussá lehet tenni, illetve megtisztítani. (Pl. rézzel is kísérleteztem, de annak a felülete változatlan maradt, ne menjünk bele az okába…) Az alumínium porózussá tételét általában eloxálásnak nevezik. Itt ugyan gyakran színező anyagot is használnak de most nem ez a lényeg, hanem az, hogy a fém felületét meg lehet növelni.

    A szakirodalom szerint az eloxált alumínium 20%-al jobban átadja a hőt a környezetének, mint a natúr, de tiszta alumínium.
    [kép]

    A tettek mezejére léptem és egy leendő videokártya memóriahűtőt ''felületkezeltem''. 2db állt rendelkezésre, nézzük:
    [kép]
    Eredetileg mindkettő ugyanolyan volt, mint a képen hátrébb látható hűtőborda. A ''szőkített'', a képen elől látható borda 10 percig ázott 80 fokos trisó oldatban. Fél liter vízhez egy púpozott evőkanálnyit öntöttem. (Tisztára olyan, mint egy recept….) Ez valószínűleg túl sok volt (mármint a só), mert ennek hatására eszméletlen pezsgésbe kezdett a folyadék.

    A dolog nem játékszer, hiszen ez lúgos kémhatású, tehát óvatosan bánjunk vele!

    Szkennerre helyeztem a két hűtőbordát és a lehetőségekhez képest kinagyítottam, 1200dpi-s felbontás esetén ezt láttam:
    [kép]



    A bal oldalon a natúr alumínium felületét láthatjuk, míg a másikon a trisóval kezeltet. Utóbbi nagyon tiszta lett és valóban megváltozott a felület jellege.

    Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

Aktív témák