Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • shteer

    titán

    válasz Rob_Taylor #2016 üzenetére

    most az jönne hogy kabbe :D de nem teszem, hanem átgondolom a problémás részeket, mivel tényleg az érzékeny pontokra tapintottál rá:

    single side - főleg saját részre terveztem a blokkot, nekem egyoldalas memóim vannak, sorozatban nem fogom gyártani

    őszintén megmondva nem jutott jobb az eszembe, valami ''klipszes'' megoldás még rákerülhet középre igazítva, mint a gyári passzív bordák esetében

    double side - a double side csak kiegészítésként jött, hátha érdekel valakit :P

    anyag
    - ok,a 2 mm modul valóban túlzásnak tűnik mostanra, elég lesz a fele is. a 3mm is lehet csak 2 :)
    - az alumínium természetesen eloxálva lesz


    megmunkálás- lyukakat kifúrom és bevágom a meneteket
    - ovális lyuk és a többi nehézkets megmunkálás CNC-s fémipari cégnél dolgozó haver feladata lesz

    - a többi blokkomat is csavar szorítja össze gumigyűrűvel, ez nemtom miért probléma
    - közvetlen egymás mellett lévő ramjaim nincsenek)
    - magasság nem probléma, ott van még hely és egyik csonk derékszögű lesz
    - érintkező felületek:
    ok, biztos van valamely mértékű hőveszteség, az érintkező felületeket szépen fel kell marni síkba, nem kell sok paszta csak ami szükséges - a vinyóhűtőm is így van megoldva, csekély az érintkező felület nagysága, mégis hatékony a hűtés

    szal számomra anyag talán ok, megmunkálás ok, hely ok,

    egyetlen probléma és talán átdolgozandó rész a modulra való rögzítés

    de a puding próbája az evés, a 7en veszek hozzá anyagot és megy a maróshoz a cucc, talán 1 hónapon belül tud vele mit kezdeni a kevés szabadidejében

    [Szerkesztve]

    ..szerintem jónak tűnik

Aktív témák