Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jenko

    tag

    sziasztok,
    érdekes problémával találkoztam: a notepadom megszűnt létezni, a quicklaunch ikonja pedig az actmovie.exe fájlra mutat, ami windows fájl (Microsoft Active Movie).
    Szerény angol tudásomat latba vetve néhány fórumon azt írták, hogy MS update kinyírhatja a notepadot, de hogy a parancsikonja más fájlra mutasson...
    Másik fórum szerint:
    ''This destructive HTML malware attempts to overwrite NOTEPAD.EXE in the Windows and Windows system folders. It does the said routine by dropping the file detected as WORM_MOBA.A, which propagates through file-sharing applications such as Kazaa.''
    de én nem kazázok, csak egy szerény utorrentet használok, azt is ritkán. Beszophattam ezt a micsodát? NOD32 van, nem jelez semmit (mondjuk egy ideje nem is frissít, a jelszóval kötekedik de lesz@rtam eddig sajnos, egyébként NoD FiX v1.9 ingyenes és legális ''segédprogrammal'' hosszabbítva használtam)
    Valakinek volt már ilyen? Ötletek?

    Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

  • jenko

    tag

    válasz jenko #408 üzenetére

    dehülye vagyok.. el se olvastam az angolt csak copyztam...
    which propagates through file-sharing applications such as Kazaa.
    a notepad megvan a helyén, shortcut visszacsinálva, de attól még érdekel, hogy miért...

    Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

Új hozzászólás Aktív témák