Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacces

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne pár kérdésem, hogy van egy VRO formátum (kameráról felvett video), amit átkéne konvertálni mpeg2-be. Ugyanis van egy régi dvd lejátszó, ami csak DVD, CD-ket visz, még avi-t sem :D.
    Van egy linuxos konvertáló progi, és most próbálkozom, és meglepődtem, hogy az mpeg-2-nek is van két fajtája (utoljára 6-7 éve konvertáltam... és ilyen még anno nem volt)
    Van az mpeg2enc és avcodec, ezekközül melyikbe érdemes? (mindkettő mpeg2-es formátumnál van zárójelben, nem tudom mi a különbség kettő között)
    Egyelőre próbálkozom ezzel a az Avidemux progival, de a hangot nem viszi át, gondolom azért, mert külön fájlban van, de meglátom.

    Plusz kérdésem, hogy ezt a VRO-t milyen formátumban érdemes még átkonvertálni? Kamerás felvétel, és meglátszik a minőségen. Még a H264-en gondolkozom (ha ez az mkv), de nem akarok nagy minőségromlást, de átakarom tolni őket egy kisebb tárhelyigényű formátumba.

    az mp4 kiterjesztés, azt ugye az mpeg2-es formátumot támogató asztali dvd lejátszó nem játsza le?

    Plusz esetleg tudtok olyan ingyenes progit ajánlani ami ezt a kamerás felvételet minőségben feltudja javítani? :) :R

Új hozzászólás Aktív témák