Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • idoawc

    újonc

    Sziasztok!

    Lenne egy problémám, a tápomra gyanakszok. A gépem elkezdett a GTA 5 közben újraindulni, mindig egy adott ponton, egy átvezető videón. Játszok régebbi játékokkal is mint pl. Rfactor, Stalker. Ezeknél eleinte nem kapcsolt ki, de most már ezeknél is kb. 5 perc játék után. HDD-vel nem lehet baj, mert átraktam másikra a játékot és úgy is újraindult. Nyáron, nagy melegben indult ez a probléma, de szerintem nem a túlmelegedés a baj. SIWvel, Aidaval nézem a hőmérsékleteket, nincs gond. Aidaval csináltam terhelés tesztet, nem volt gond csak amikor a videókártyát terheltem. Egy kb. 30-40 fokos kártya a terhelés kezdete után kb. 3mp-el újraindította a gépet. Szerintem az lehet a gond, hogy ha nagy energiafelvétel van, akkor lekapcsol a táp mert valami elszállhatott benne. Amúgy ha nem játszok, nem indul újra a gép.
    Amúgy beraktam a régi videókártyámat(Sapphire HD7850), ha ezzel Rfactorozok nem indul újra a gép. Gondolom, mert nem olyan éhes mint a GTX970. HD7850-nak 150W max, GTX970-nek 165W a max fogyasztása, ja, nem sok a különbség. De a GTX970-nek van 8 és 6 tűs táp csatlakozója, a HD7850-nek csak 6 tűs. Lehet, hogy a 8 tűs ággal van gond? Nem értek hozzá, nem tudom, hogy ez lehet-e a gond.
    Amúgy januárban vettem a kártyát, azóta nem volt ilyen gond.
    A tapasztalataitok alapján van valami ötletetek?
    Köszönöm előre a válaszotokat!

    Ja a gépem:
    Táp: Chieftec CTG 600 80P (3 éves) (a gpu min. 550W-osat kér)
    GPU: Gygabite GTX970 G1 gaming
    CPU: i5 3550 3,3GHz
    Memória: 2x 4Gb Kingston Hyperx

Új hozzászólás Aktív témák