Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nmemlekszem

    csendes tag

    Üdv

    Remélem jó helyre írom...
    Ma vettem egy FSP400-60APN-t, ellentétben minden eddigi tápommal amiknek szinte semmi hangja nem volt, van egy alap sípoló hangja ami a vinyó seek hangját is kb elnyomja (samu 502HJ elég halk), tehát csak csendben lehet hallani 1-2 méterről "figyelve", de ház oldalát leszedve fél méterről elnyomja még a ventiket is

    KB 15 perc orthos terhelés után (Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.) egy hangosabb ciripelő hang is jött belőle egy ideig aztán átment folyamatos sípolásba, ahogy rányomtam a stopot csak az eredeti alap sípolós hang maradt (gondolom nem a ventije volt).

    (Konfigot bőven kéne vigye: jelenleg intel E2200, 1 vinyo, X1650, kettő 12cm és egy 8as venti, a többi még rá sincs kötve.)

    Csak gép bekapcs után kezd sípolni, tépcsati és kapcsoló kapcsolásánál semmi.

    A másik lehet hülyeség, de a 20 pines csatiról nekem hiányzik a fehér (nem tudom mi célt szolgál, de eddig minden volt). Ez normális?

    Kérdésem az, hogy vigyem vissza ezzel (ezekkel), cserélni fogják 3 napon belül?

  • nmemlekszem

    csendes tag

    válasz jaja1981 #6831 üzenetére

    Megtörtént, cserélték is, de ennél is ugyan az van :O

    Viszont biztos, hogy nem a ventije, lefogtam és úgy is sípolt (picit halkabban), de terhelésnél ugyan ott és úgy kezd ciripelni, kondira gondolok, mert ha húzva van a asrock lapom terhelésnél ugyan ez a hangja van a kondiknak csak halkabban ciripel.

    Igazság szerint már nem tudom mit csináljak, ha 2-nél egymás után ez volt szerintem a harmadiknál sem lesz változás, meg a 3 napból ki is csúsztam ma és az alap sípolás nem igazán hallható kicsit hangosabb alapzajban (boltban), így gondolom ott kéne hagynom, hogy teszteljék...

    Nagy lutri ha megtartom így? Vagy inkább vigyem vissza és nézzek egy más típust?

  • nmemlekszem

    csendes tag

    Na szétszedtem, megnéztem egy foxconn p4 lapban, alap halk "sípolás" megvolt itt is, terhelni nem terheltem... Abit P3 lapban szintén ugyan ez.
    Mindet megnéztem delta 250W, codegen 300W és 400W is, ezeknek semmi hangjuk nem volt egyik lappal sem.

    Jelenleg nem hallom messziről, mert közben lett egy fülgyulladásom, de közelről még így is.

    Az az igazság engem nem érdekelne, hogy sípol vagy ciripel halkan és nem hallom (ha azt mondjátok nem lesz baja), de mivel szinte 24ben megy a gép, így este nem a sípolást/ciripelést szeretném hallgatni. Ha még a ventije lenne kicserélném és nem akadnék fent rajta

    A garanciás dologban egyetértek jaja1981-el, a kereskedő kell tegyen a vevő kedvére... Én ezt a tápot is azért vettem picit drágábban meg, mert eddig ha valamim elromlott mindig korrektek voltak. Ha valahol meg nem azok akkor én is veszem a fáradtságot, hogy alárakjak ahol tudok.

    (#6844) jaja1981

    Az lesz a héten még visszaviszem. A fentebb említett giga 460W superb volt számításban, csak a 80+ vonzóbb volt , de szerintem nem érdemes már ezzel "kísérleteznem" :(

    Köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák