Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • salaxx

    tag

    Hi mindenki!

    Nagyon nagyon ideg vagyok!!! mert:

    2005. ápr-ban vettem egy FSP Blue Storm (PFC) 500W-os tápot. Konfigom...az előbbi táp, ASUS P4C800 + intel 3 GHZ (még régi Northwood) 2x512 ddr 400, 4 vinyó, 2 dvd, SB live...a videokártya eddig egy leadtek 6600 gt volt amire egy sima tápkábel ment rá és semmi gond nem volt vele.
    Múlt héten vettem egy Gainward 7600 GT Golden Sample AGP-s kártyát....először úgy kötöttem be, hogy a hozzá adott ''2tápkábelegyesítős1tápkábellé''...na szóval így csatlakoztattam mert nem vettem észre hogy az én tápomon simán is lóg egy olyan 3x2-es csatlakozó, ami a kártyába megy.

    Na szóval Splinter Cell 4 alatt, ami gondolom elég jelentős terhelés a rendszernek fogja magűát a gép és pár perc után olyan fullra kikapcsol hogy csak áramtalanítás, illetve táp kikapcsolása után lehet visszakapcsolni. A probléma sajnos a fent felsorolt mind2 csatlakoztatási módszernél fenáll. (a kikapcsolás 1-szer megtörtént Company of Heroes alatt is)...na de a lényeg hogy vmi komolyabb terhelés alatt....játék alatt....netezés alatt nincs semmi gond.

    A kérdéseim:
    1, (bocs..de nagyon ideg vagyok mert anno 20 rongy volt a táp most a kártya meg 50)...szóval mi a F*sz a baj :'( ?????????
    2, a problém a táppal vagy a kártyával lehet?
    3, a táp olyan boltból van, ahol ''nem adunk számlát és így mindenki jól jár de ha gond vele akkor hozd csak bátran''...szóval tényleg vadi új volt akkor...csomagolva meg minden és garancia is van...csak nem tudom mennyi. Esetleg tudja valaki, hogy FSP termékekre van-e valami extra ''valahány'' éves garancia a gyártó részéről? (mert azért nem vmi full gagyi márka sztem és nagyon nagyon remélem hogy 1 évnél több van rá!!!)

    A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek...légyszi aki tud segítsen.

    Köszi

  • salaxx

    tag

    Üdv Mindenki!

    A helyzet a következő....a gépem már anno elfogyasztott egy FSP Blue Storm 500 W-ost kb másfél év alatt, akkor ki lett garanciában cserélve, jelenleg is ezt használom. Akkori tünetek kizárólag újraindulások voltak és a vinyók kattogtak néha.

    Most azonban a gép üresen hagyva kb 1 nap alatt vagy újraindul vagy csontra lefagy az XP, úgy hogy semmire nem reagál. Játékkal ezt az időt "sikerül" fél órára de van hogy 2 percre redukálnom (1 hete zajlik a jelenség). Játékos "meghalás" jelenségei: monitor lost signal, csak resetre reagál a gép és a hangszóróm sípol vmi irgalmatlan frekvencián.

    Erős terhelésnél (pl játék) a gép oldallapját levéve és fülelve kb 90% os valószínűséggel tudom mondani hogy a tápból apró kattogások, pattogások jönnek. (a pattogás 100% csak a helye 90 hogy a táp)

    Az a baj hogy nem 1 új konfig, szóval elvileg lehetnének más bajai is de a tápra gyanakszom ismét, mert:
    - babona vagy nem...mégiscsak tönkrement már 1 ilyen
    - a proci nem melegedik túl (még P4 northwodd 3 GHz, nincs húzva), meg amúgyis bazinagy ASUS Silent tower pro van rajta
    - az alaplap 6 éves kb ASUS P4C800, de nem látok 1 kondit sem púposnak amit ajánlottak hogy nézzem meg
    - RAM-ok (2x1GB Kingston DDR1 1,5 hónaposak, 2x512 noname DDR1 6 éves) de a probléma csak 1 hete tart
    - videokártya szintén 1 hónapos Sapphire 3850 AGP

    Légyszi ha vmi jó tanácsot tudtok, vagy vmi tipikus tünet ráillik a tápbajra, akkor írjatok légyszi. Az a baj hogy nem nagyon tudok csere tápot szerezni ami jó is lenne (mert adtak jó pajtások de sajna olyan régi volt csak hogy sata sincs rajta) és ezért nem nagyon tudom mással tesztelni...pedig muszáj lenne....mert hanem táp és veszek 1-et feleslegesen akkor morcos lennék azért

    Köszi előre is

  • salaxx

    tag

    U.I.: ha ez esetleg számít vmi élettartam szempontból...szóval ez a táp is kb 2 éves és a gép kb havonta 1-2-szer van kikapcsolva

  • salaxx

    tag

    Hi mindenki!

    egy picit OFF, de nem hinném hogy bármit is megzavarok, mert:

    ...szóval a kérdésemre 6 nap után sem érkezett válasz/reakció, úh vettem új tápot és minden OK, a 2-vel feljebbi hozzászólásban található hibákat előidéző FSP BLue Storm 500 W ELADÓ 4500 FT-ért.
    Akit érdekel PÜ rám, lehet 1-2 ezresért megjavítva régi fényében tündököl, de én már vettem másikat, úh nem érdekel továbbra.

    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák