Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • x64

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nem tudom ez-e a megfelelő topic, következő a problémám\kérdésem :

    Vettem egy Gigabyte GA-MA69G-S3H alaplapot, hozzá egy AM2-es 4000+-os Brisbane magos procit, meg 2x1Gb DDRII 800-as Geil Ultra Kitet. :C
    Összeszerelést követően a rendszer nem bootol, az alaplapra kötött beeper sípol csak szagatottan: hosszú síp, hosszú szünet. :(
    Mindenféle kábel lehúzogatások, proci ki-betétel után kiderült, hogy a memóriák nem mennek az 1-es Channelben, tehát a 2-es\4-es slotban. 1-3-ban single channelben gond nélkül megy a rendszer a 2Gb RAMmal. Ha akár csak az egyiket beteszem 2/4-be - nem indul, csak sípol.
    Nyilván következik: hibás a lap.
    Lapot szépen visszavittem, leadtam, mondták, hogy küldik a futárral az újat. Várok otthon, egyszer csak hívnak, hogy új lap felejtős, a réginek semmi baja! :W Nagy káromkodás, ismét kibékávézás Rákosakármire. Vittem magammal a saját RAMot, procit is.
    Tesztpadon a lap, tényleg simán működik. Itt jön az első csavar: az én RAMommal, procimmal is simán megy! Akár az 1-4 slotban is, sőt a 4-4-4-12-es (gyári) időzítésekkel is!
    Szabadkozás, cucc összepakolása, irány haza. Otthon összerakás - újabb fordulat: ugyanúgy sípol ez a szardarab. Lehúztam róla MINDENT, csak a táp, lap, proci és a memória játszik. :O
    És itt jön az adekvát kérdés: milyen a táp. Nos, a táp egy FSP 350PNF, amivel az elmúlt 1,5 évben semmi gond nem volt... Mellesleg mi köze lenne a tápnak a dual (vagy 1-es) channelhez? Pedig minden más megegyezik a tesztpaddal...

    Akinek van vmi ötlete, javaslata az ne kíméljen!

    Köszi! :R

Új hozzászólás Aktív témák