Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colonel993

    senior tag

    válasz gabor_01 #4886 üzenetére

    Ezt sejtettem, de Yashica gépen lehetett szabályozni a vakut, tehát valamelyik pinen kommunikált valahogy a vázzal...
    Ebből sejtettem, hogy vagy a Talpfesz, (10.2-10.5V) vagy az érintkező tüskén (6.5V) valamilyen ellenállásból keletkező Feszültség módosításával kommunikál a váz a vakuval, [elektromos kapcsoló zárja korábban kapcsol le]
    De ehhez be kell néznem a motorháztető alá, vagy "hókuszpókusz" és próbanyákba átforrasztva Áram erősség alapján ellenállásokat dugdosni rájuk és megnézni mit reagál rá.
    Nemigazán akarom komolyabban átszerkeszteni, bízok benne, hogy ez az egyszerűbbik mód a működő valós, ragaszkodom ehhez a vakuhoz :)

    A vakuban van annyi életképesség, hogy Strobizni is tud olyan 4-5-6 lövésig gyengén ami eléggé előnyös lehet trágya fényviszonyoknál 1600-as ISO-val mozgó témára (vagy csak úgy, mert sorozatban lőni JÓ...) tehát már csak ezért is előnyös lenne, hogy ha manuálban van... akkor az ne a FULL Kisütést jelentse, hanem a valóban Júzer álltal történő manuális állítást. Én meg amúgy is szeretem a Potikat, tehát aktuális a dolog.

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Új hozzászólás Aktív témák