Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Vidala

    senior tag

    Sziasztok!

    Követem egy ideje a topikot, mert jó lenne váltani a digitális adásra. Abból is a HD csomaggal szemezek elsődlegesen, de van (volt?) néhány fenntartásom, nevezetesen a Philips mediabox. Szóval nem tetszik, hogy állandóan jár (zúg) a ventillátora, és készenléti állapotban is kb. 20W-ot fogyaszt. Nem kizárólag az áramdíjra gyakorolt hatása (persze az sem elhanyagolható), hanem úgy egyébként környezeti és zaj ártalom miatt.

    Felcsillant a remény ezzel a Cisco cuccal, de hiába néztem a kézikönyvét, ezekre nem találtam választ.

    Ezen túl lenne még néhány kérdés amiben továbbra sem látok tisztán:
    A fullHD-s (HDMI-s) tévémen kívül Házi-Mozi erősítőt is használok.
    - Lehetséges, hogy a mediabox-ot a TV-re és az erősítőre is kössem egy időben?
    (Pl. HDMI megy az erősítőbe, SCART a TV-be, hogy választhassak, hogy a hiradót csak TV-n hallgatom, de egy filmeket már az erősítővel)

    Még nincs, de gondolkodom egy DVD felvevős cuccon is, amivel ki lehetne írni lemezre dolgokat.
    - A mediabox-ról fel tudok venni egy ilyennel?
    (ha jól értettem eddig, akkor elvileg igen, de csak azt amit éppen nézek, illetve HD adást egyáltalán nem)

    Előre is kössz!

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    válasz kali #1418 üzenetére

    Köszi!
    A Cisco mediaboxra vonatkozó rész egyre bíztatóbb, de valaki tudna még pontosítani egy picit? (Bocs, ha túl kíváncsinak tűnök) :)

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    válasz WonderCSabo #1428 üzenetére

    Köszi!
    Ez így mindjárt más. Nem is értem a Philips-et, hogy sikerült azt a dobozát összetákolnia. :(
    Úgy érzem hamarosan belekóstolok a digitális tévézésbe. :)

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    válasz WonderCSabo #1431 üzenetére

    Akkor semmi baja, csak a torka véres. :D
    Én is hasonlóan gondolom, de csak ha valami no-name kínai gyártóról van szó, és kb. 3000 Ft mínusz ÁFA az ára.
    De a Philips szégyenlhetné magát, hogy ilyet mer csinálni...
    És nem csak a villanyszámlára gondolok ilyenkor, hanem a sok feleslegesen elhasznált energiahordozóról.
    Ráadásul vagyok annyira igényes (vagy lusta?), hogy a XXI-ik század és HD digitális korszak elején nem szeretnék kapcsolós hosszabbítóval "bajlódni". :U

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    Sokáig nem gondoltam, hogy bele akarok szólni a vitába, de csak nem tudom megállni. :DDD
    Mondjuk inkább csak a saját véleményem írom le, mert mindanyiótoknak igaza van a dolgok többségében, csak talán kicsit fekete-fehér lett a kép.

    Nekem a UPC szolgáltat mostmár nagyon régóta (kb. amióta megjelent a magyar piacon), és összességében elégedett vagyok a szolgáltatásuk színvonalával. Jó a képminőség, pedig "csak" analóg (és a internet+telefon is klasszul működik, sőt a netsebesség drasztikus növekedését is részben neki köszönheti a magyar lakosság, de ez már más téma)
    Sok ismerősöm elégedetlenkedett már az ügyfélszolgálatukra, nekem velük sem volt különösebb gondom, nyilván köszönhetően annak is, hogy nemigazán volt rájuk szükségem.

    Ami engem is bosszant:
    - relatív gyakran variálják a csatornakiosztást amellett, hogy érdemi változás ritkán történik
    - az áltlam kedvelt csatornák egy része átkerült olyan helyekre, ami plusz pénzért vehető igénybe
    - amúgy általánosságban jócskán megemelkedtek a díjai az utóbbi években
    - végül de nem utolsó sorban mint régi hűséges előfizetőjük sokszor rosszabb helyzetbe vagyok kényszerítve, mint az új előfizetők (értem én, hogy piacot kell szerezni, de a régieket is el lehet veszíteni ám)

    Viszont egy részükre van pozitív magyarázat
    - a drágulás nyilván szükségszerű, mert folyamatosan jó és javuló szolgáltatást nyújtanak, veszteségesen csak nem üzemelhet (hogy mennyire "extra" a profitjuk nem tudom)
    - a dekóder kötöttség számomra is bosszantó, de mostmár legalább van értelmesebb is belőlük. Viszont azt sem várhatjuk el, hogy ingyen szórják a műsort. Amúgy majdnem mindenki választhat, aki nem azt sajnálom, és remélem hamarosan lesz konkurencia a körzetében.
    - a Digi még jó, hogy sokkal olcsóbb, most ő kapaszkodik, próbál piachoz jutni. Ezt tette az elején a UPC is. Nyiván ez jó nekünk, és remélehetőleg később is jó lesz, nem rosszabb (mármint drágább a díj)

    Azt meg mindenki döntse el, hogy neki mi jó és mi nem. Én pl. feleslegesnek tartom, hogy még a WC-be is digitális TV-m legyen, analóghoz meg nem kell box. Nyilván, ha 3 digi TV-t szeretnék üzemeltetni, akkor engem is bosszantana. De érdemes azon is elgondolkozni, hol kezdődik a "luxus", és akkor meg már zsebbe kell nyúlni (no azért belehalni sem kell a díjba).
    Persze az lenne a legkorrektebb, ha találnának valami "okosabb" műszaki megoldást a lopásvédelemre: pl. a kártyát hozzá tudnák rendelni a TV egyedi adonosítójához, vagy ilyesmi, mert ez így per ma nagyon erőltetett.

    Huh bocs, kicsit hosszabb lett, mint amilyenre terveztem úgyhogy mostmár kussolok.

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    válasz BBéci #1438 üzenetére

    Nemigazán, sőt a digiről is csak itt-ott néhány fórumon rebesgettek valamit.
    Ettőlm még nem tartom kizártnak, csak más a filozófiája a két társaságnak. A T-home gondolom addig nem foglalkozik a dologgal, amíg mondjuk 1-2% alatt marad a dolog. "Még belefér" alapon. A UPC meg lehet, hogy inkább elébe akar(t) menni. Jó esetben idővel belátják, hogy ez hosszabb távon inkább versenyhátrány, mint előny.
    Viszont azzal úgy érzem igyekszik kicsit kompenzálni, hogy egyre jobb boxokat ad az előfizetőknek (eddig nálam ez csúnya nagy mínusz volt).
    Az pedig tény, hogy egyelőre kicsi a kritikus tömeg. Épp te írtad, hogy a háztartások kb. 15%-ban van lapostv, amiből úgy sejtem még kevesebb az mpeg4 DVB-C tuneres cucc. Én kb. másfél éve vettem az enyémet, de abban sincs (csak DVB-T mpeg2, pedig nem egy alapTV). Akkor még szinte elvétve akadt, csak azóta terjed "tömegesen", az pedig igen kevéske. Legvalószínűbb forgatókönyv úgyis az, hogy 2012-ben a többség dekódert fog venni/bérelni, nem pedig TV-t. Így sajnos még egy ideig marad a "szabad választás" lehetősége.

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    válasz cigam #1440 üzenetére

    Az utolsó mondatod nagyjából meg is adta a választ, hogy miért nem. Ráadásul a DVD lejátszót (esetemben Xbox) + az erősítőt használom zenehallgatásra is.
    Végül pedig miért adnék érte 12eFt-ot, ha ezt a készüléknek is tudnia kell?

    Pedig nem egy rossz ötlet, köszi a tippet, majdnem...

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    válasz cigam #1443 üzenetére

    Arra gondoltam, hogy ennek a kütyünek is van stand by fogyasztása (0,7W), a normálisabb mediaboxoknak is hasonlóan kevés (a Cisco-ra így ráfogom, hogy az), tehát nincs érdemi különbség (WonderCSabo azt mondja 1W).

    Nálam nem minden esetben, így kicsit körülményes lenne. Zenehallgatáshoz nem nézek TV-t (csak ha valami DVD video-ról van szó).

    Nekem itt a Philips-el volt kimondottan gondom. 20W az egy vicc a semmire. (Természetesen ha időzített felvétel van ok, de akkor is csak a felvétel idejére fogadnám el.)

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    válasz BBéci #1445 üzenetére

    Én csak egy egyszeri Belkin túlfesz védős elosztót használok, de nem kapcsolagatom.
    Viszont a komolyabb elosztók után is be lehet kötni egy ilyen automata kapcsolót. Aztán az készülékek óráját is mindig lehet állítani (majd elfelejtettem)! :DD

    Ingyen továbbra is lehet nézni az ertéelt megatévékettőt megazemegyet. :))
    (Ugye már mondtam, hogy péntek van? :DDD )

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    válasz BBéci #1450 üzenetére

    Jól van nnna, tényleg csak vicceltem, kár hogy nemigazán sikerült átragasztani a pénteki hangulatom.
    Nyilván nem, az óradolgot is azért szúrtam be.
    Persze nekem a rendszerem 10-25%-ba kerülne egy ilyen, tehát ezért csak az ólcsóbb veszélyelhárító.

    Na megyek is - mert péntek van - és ma már nem beszélek több hülyeséget. :DDD

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    válasz cigam #1453 üzenetére

    Köszi! Tudom, hogy nincs benne fluxuskondenzátor, nem is azt vártam tőle (felőlem Videoton vagy Orion matrica is lehetne rajta, sőt).

    A Philps-el pont az általad közölt fogyasztási adatok miatt van elsődlegesen problémám. Ezért kérdeztem a Cisco felől (mivel már ez is felkerült a kínálatba a HD csomaghoz). Tényleg jó lenne, ha valaki megmérné, hogy a gyári 1W készenléti fogyi valós-e. Én mondjuk vagyok olyan naiv, hogy elhiszem a Cisco-nak. Nem lenne csoda, inkább a Philips az anticsoda. :(((

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    Van már esetleg valaki, aki személyesen találkozott a Cisco HD DVR-el? Esetleg új előfizető, és automatikusan azt kapott, vagy kérnie kellett? Kíváncsi lennék a véleményére, illetve a zaj / fogyásztására (már persze nem a usernek, hanem a box-nak :DDD ).

    Bocsánat, hogy megint felhozom, de eddig még inkább csak találgattunk milyen lehet.

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    Sziasztok!

    Én tegnap lettem a UPC digitális akciójának az "áldozata". :D Kaptam egy fekete Thomson DVR-t (6221). Minden szép - minden jó, de azért akad kérdésem is:
    1) Kibogarásztam a kézikönyvből, hogy van rajta digitális hangkimenet (S/PDIF), mert az erősítőmmel is szeretém összekötni, de nem írja a csati típusát. Csak egy pillantást vetettem rá tegnap este, és mintha RCA lenne (nem BNC és nem TOSLINK), de nem vagyok benne biztos. Azért lenne érdekes, mert hazafelé vennék kábelt, de így nem tudom milyet.
    2) Ezzel összefüggésben: az HBO-n láttam, hogy van Dolby hangsáv. Ez "sima" sztereo, vagy többet is tud?
    3) Vagy hagyjam az egészet, és analóg sztereo RCA-val kössem össze, mert nem ad többet a másik? (Ha jól láttam ez van még rajta alternatívaként)
    4) Csak 1 SCART csati van rajta. Ennek ellenére össze tudom dugni egy felvevőve? (Pl. mediabox-ból SCART a felvevőbe, onnan SCART a TV-ve)
    5) A távirányító "beprogramozható", hogy a TV hangerejét szabályozzam, és ne a mediaboxot?

    Thx

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    válasz WonderCSabo #1690 üzenetére

    Zsír, köszi.
    Csak a szerelő srácok mondták, hogy az a különbség a 2 Thomson között, hogy ezzel nem lehet, csak hát ugye láttam a kézikönyvben ilyen opciót is (gondoltam nem vacakolok vele, ha úgysem megy)

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    válasz kali #1692 üzenetére

    Van az erősítőmön, úgyhogy mostmár egyértelmű milyen kábelt fogok venni! :D
    Thx az infokért :R

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    válasz WonderCSabo #1694 üzenetére

    Nekem most egy "sima" Digital Gold DVR csomagot "hoztak" akciósan. Másnapra aktiválódott (letöltődött?) ez a szolgáltatás. Nyomom a gombot, és máris a digitális videótékában vagyok. Van benne egy csomó kategória (film, ismeretterjesztő, meg hasonlók), közöttük az HBO videótár is, csak azt modja, hogy előfizetés is kéne hozzá. (De pl. az RTL klubról a Barátok Közt utolsó 10.000 részét bármikor kikölcsönözhetem :Y )

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    válasz WonderCSabo #1697 üzenetére

    Akkor bocskovics. Félreértettelek. De azért még mindig picit furcsállom, mert nálam még az is látható, hogy milyen filmeket lehet kölcsönözni (Pl. Hős alakulat-ot meg ilyesmi.) Mindegy nem ragozom tovább: waiting for HBO MaxPak users...
    A zertéelklubért egy petákot nem adnék pluszban. :DDD

    CoVboy Forever!

  • Vidala

    senior tag

    válasz piranha #1704 üzenetére

    Ügyesen spórolnak a szervizeseken (kevés van belőlük, ahogy hallom és nem győzik a melót). Viszont még mindig érdekes, mert nálam átnézték a teljes vezetékrendszert a lakásban, és itt-ott leszedtek róla valamilyen szűrőket a megfelelő jelerősség miatt (kb. ennyit tudtatam meg tőlük szerelés közben a technikai részletekről)

    Szóval mindenképp 1221, de ha valami nem kerek, akkor még mindig szükség lehet szerelőre, vagy legalábbis valami beavatkozásra.

    CoVboy Forever!

Aktív témák