Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • matt22

    tag

    Sziasztok!
    Ma rendeltem UPC digitális TV-t (Gold csomag+ DVR + HD verzió) és 60-as internetet.
    Meg tudnátok mondani milyen berendezéseket (gondolom egy kábelmodem és egy beltéri egység a TV-hez) fognak szerelni? Vagy többféle van és nem tudni előre? Igazából szeretnék egy kicsit felkészülni és utánalvasni hogy mit tudnak az eszközök mielőtt jön a szerelő, nehogy hülyére vegyenek valamivel...

    Gondolom lesz egy kábelmodem amire rá tudom dugni a jól bevált routeremet (remélem), meg lesz egy beltéri amire HDMI-vel rádugom a TV-t (vagy a házimozi erősítőt) és ennyi. Vagy tévedek?

    Előre is köszi a segítséget!

  • matt22

    tag

    Köszönöm a gyors és részletes válaszokat.
    Természetesen nem várom el a szerelőtől hogy a routeremet beállítsa, de ezzel várhatóan nem lesz gondom, most IPTV+ADSL kombinált modemre van rádugva, szerintem ezt átdugom a UPC modemre és elvileg kész is. Valami Smartguard is jár ingyen pár hónapig, de azzal nem is igazán akarok foglalkozni...
    A 2 tuneres médiabox azt jelenti hogy egy csatornát nézhetek és emellett mehet egy felvétel? Asszem most az IPTV 3-at tud egyszerre, de ez mondjuk nem kritikus szempont...
    Ahogy nézem az UPC telepítési útmutatókat, a Philipset meg a Cisco-t is HDMI-vel mutatja összekötni. Azt jól gondolom hogy ezen átmegy a hang is, az optikai/digitális hangkimenet meg mehet az erősítőbe, amit így csak akkor kell bekapcsolnom ha 5.1-es az adás?
    Még egy utolsó dolog érdekelne: az egyes csatornák eltérő képarányát hogy kezelik a mediaboxok? Most az IPTV-nél kézzel kell kiválasztani hogy melyik legyen, de ha pl. 4:3-at választok akkor a 16:9-es adásokat is úgy jeleníti meg és viszont, magyarul csatornánként manuálisan kell(ene) minden egyes alkalommal állítgatni. Nyugtassatok meg, hogy a UPC verzióban ez automatikusan megy.

    [ Szerkesztve ]

  • matt22

    tag

    Samu FullHD LCDm van, az egyes felbontásokhoz lehet megadni mit csináljon, zoomoljon/nyújtson/letterboxoljon-e vagy csak adja ki a kapott képet pixelpontosan. Akkor ezek szerint ha hdmivel kötöm össze akkor váltogatja majd a felbontást is, és nem kell manuálisan birizgálni. Most az iptvs beltéri mindig 1080i-t ad ki, ezért a tv nem állitja be magát. A scarton amúgy átmegy az 1080i? Azt hittem a scart és a hd kizárja egymást.

  • matt22

    tag

    válasz ChipKng #3541 üzenetére

    Köszi a jótanácsot! Online rendelésnél nem lehet nem választani, ezt is és a 3 hónapig ingyenes filmbox csomagot is automatikusan hozzáadja a rendeléshez. Trükkösek ám a srácok...

  • matt22

    tag

    Én be sem tudok lépni a távrögzítőbe.
    A mobilos oldalon belépéskor azt írja hogy érvénytelen adatok és nem fogadja el a nevet/jelszót, a netes vátozat pedig hogy hiba történt és a szakemberek már dolgoznak az elhárításán, és ugyanúgy nem fogadja el az adataimat.
    Ugyanezen névvel/jelszóval a myUPC-re be tudok lépni, na nem mintha ott bármi hasznosat lehetne csinálni...

  • matt22

    tag

    Nekem pedig - mint már írtam is - se iphoneon, se neten, se a mobilos oldalon nem fogadja el a távrögzitéshez a myUpc adataimat. A myUpc oldalon viszont be tudok lépni ugyanezen adatokkal.
    Ugyan nem közvetlenül ide tartozik de neten keresztül lemondtam az internetes elöfizetéshez 3 hónapig ingyen kapott upc smartguardot. Ez lassan egy hete volt, azóta semmi visszajelzést nem kaptam az automata válaszemailen kívül. Mondjuk amíg nem számlázzák ki addig nem sürgős de kicsit soknak tűnik az átfutási idő...

  • matt22

    tag

    Cisco HD mediaboxom van, és az imént - nem először - sikeresen belehalt az EPG keresés funkciójába.
    Kikapcsoltam hátul, majd vissza, azóta csak annyit ír ki a kijelzője hogy "Init", de se kép se hang.
    Ez most meghalt vagy lehet még kezdeni vele valamit?

  • matt22

    tag

    válasz Csabusman18 #4586 üzenetére

    ujra be kell allitani a boxot.
    kapcsold a tvdet a box csatornajara, es nyomd meg a taviranyiton a UPC gombot.

  • matt22

    tag

    Feliratozással kapcsolatban tudnátok segíteni?
    Szeretném a filmeket eredeti hanggal nézni, akár angol akár magyar felirattal, de nem boldogulok vele.
    A legtöbb esetben hiába mutatja elvileg a menüben (info gombra) hogy választható feliratsávok vannak adott műsorhoz, valójában semmilyen nyelven nincs felirat.
    A másik érthetetlen dolog hogy pl. HBO HD ami értelmezésem szerint prémium szolgáltatás nem is ad feliratokat, csak a hangsáv választható. Olyan bonyolult lenne rátenniük pl.az eredeti angol feliratot? Bár gondolom ez a HBO igénytelensége, nem az UPC-é.
    Elvileg az HBO teletext szerint a 777 oldalon van feliratozás. Nekem ezt sem sikerült elöcsalogatni. Rányomok a teletext 777oldalára, de nem történik semmi. Mit kéne még nyomni?
    Lehet hogy én vagyok béna, szóval ha segitetek azt megköszönöm.

  • matt22

    tag

    Sziasztok!

    Segítenétek nekem kideríteni hogy csak nálam van-e az alábbi probléma?

    A Sundance HD csatornával próbáltam időzített felvételeket beállítani.
    Az egyik probléma hogy ennél a csatornánál az időzített felvételek jelentős részét egyszerűen figyelmen kívül hagyja a beltéri. A DVR menüben ugyan mutatja hogy időzítve van, de egész egyszerűen amikor kéne nem veszi fel őket (3-4 előre beállított felvétel közül szerencsés esetben egyet felvesz).
    A másik, hogy ha véletlenül sikerül is egy felvétel, lejátszáskor akad a film. Hülyén hangzik de olyan mint mikor egy PC-n a dekódolás túlterheli a hardvert. Akad, szaggat a kép és a hang egy ideig (néha csak egy-két, néha akár 10-15 másodpercig) aztán egy ideig rendesen megy a lejátszás, majd újra szaggat és akad egy ideig, majd megint rendesen megy.
    Más csatornáknál se SD se HD felvételkor, lejátszásokor nincs semmi ilyen probléma. Sundance HD esetében minden felvételnél rossz. Ha csak simán nézem ezt a csatornát, akkor viszont nincs ilyen probléma.

    CISCO beltérim van.

    Szerintetek mit lehet ilyenkor tenni?

Aktív témák