Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andatti

    senior tag

    Hello!
    Nos, talán itt kapok egy jó, számomra is érthető választ...
    Adva van egy TP-Link TL-1043 ND routerem, /2011.08.-ban vettem, azaz V.1.-es/ de szolgáltatót szeretnék váltani, mikrós netről /4 megabit/ mobilinternetre /korlátlan sebesség és adat/. A gond ott van, hogy a szolgáltatótól úgy néz ki csak modemet kaphatok, routert nem. Ráadásul olyan modemet akarok venni, ami 150 Mbps-t tudja, mivel ez az elméleti maximum jelenleg... (de tudom, hogy nem fogja elérni, mivel a PC-m is csak 100-at tud sajnos, hiába a 300 megabites router és amúgy sem tudják az elméleti maximumot-azért elméleti...). A routeres topicban kaptam két javaslatot, az egyik az OpenWrt volt, a másik pedig CFW...
    De kétségeim vannak... a vargalex féle Open Wrt legutolsó verziója 1.1.7: 2013.01.28... , hogy fogja-e tudni a 4G FFD LTE modemet látni-kezelni... (boltos szerint a routerek 99%-ban nem működnek együtt a mobilnetes modemekkel, és szerinte szoftveresen nem okosítható fel, ha hardveresen nem tudja...).
    Nekem az kellene, hogy a router jól kezelje majd a 4G-s modemet, /ha egyáltalán.../ amit rá kell dugnom, illetve, hogy valóban van-e arra mód, hogy hub-bal megosztva az usb-t, még rá lehessen tenni hdd-t, ftp-s szerver eléréshez...(akár 2 Tb-ost...) Azaz nem ezt akarom megosztani, bár lehet az is jó lenne, hanem a pc kiiktatásával ftp-n elérve a távoli szerverem onnan hozzájutni fájlokhoz...
    Azt is olvastam, hogy ez a router hajlamos arra, hogy nem adja le a maximális sebességet, így adódik a kérdés, hogy ezek a szoftveres okosítások tudják-e ezt orvosolni? /LÁttam az összefoglalót, bele is nézegettem, de még nem igazodom ki, mert nagyon sok az infó... :) /
    Az ilyen linux-os és egyéb dolgokhoz abszolút nem konyítok... mindig is win-es gépem volt, azaz nem értek a programokhoz még kicsit sem, így tartok attól, hogy sokat fogok bénázni ezzel...

  • andatti

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #59270 üzenetére

    Köszönöm a gyors válaszokat! :)

    Az aktív hub kb. 4-5 rugóból kijön? (ami normális is...)
    Egyébként vennék én új routert is akár, még elfogadható áron, (ez nálam 13-15 rugó, max. 20). De ezek a 4G képes routerek nagyon drágák, amiben meg van sim foglalat, (hogy ne legyen gond a modem kompatibilitással) arany áron van, 70-től felfelé...

    Ami a sebességet illeti, írás előtt még annyit pont visszaolvastam, azért is írtam azt amit... Én már annak is örülnék, ha elérné 70 megabitet a netem. A mobilszolgáltató üfsz-ra bemenve is ezt mondta az ügyintéző, hogy az elméleti 150, az kb. 70, azaz sem a pc-vel, sem a routerrel nem lehet(ne) gond. Elvileg... De itt a fórumon olvasgatva eléggé hektikus a dolog 20-50-90-et is olvastam már... Mondjuk a mikrohullámú 4-hez képest az is felüdülés, de adsl nem jöhet szóba, a helyi kábelest meg mindenki szidja szinte... Én meg szeretném kihozni a maximumot, azaz, ami rajtam múlik, azt tegyem meg... Anno azért vettem ezt a típust, hogy a lakás minden szegletében legyen net, de nem így lett, kb. 15-18 méter után már nincs is jel a lakásban, hiába a 3 antenna. (igaz nem vettem erősebbeket, hogy kicseréljem).

    1. Sokat kell(ene) akkor "kalapálni"?
    2. Garancia gondolom nincs, de remélni lehet, hogy a "folyamat" végén a (számomra) megfelelő eredmény születik...
    3. Mennyi idő ezt végigzongorázni és privátban kérhetek segítséget, vagy van egy összesítő, ami lépésről lépésre végigvezet? (egyikőtök sem tett linke(ke)t a hsz-ébe.) /anno a boltban, (megyeszékhelyen) azt mondták hagyjam ott 2-3 napra, és megcsinálják, (a hdd miatti okosítást), de végül letettem róla. Viszont, ha Ti segítetek, lehet nekifognék itthon... Persze az is kérdés, hogy egy lépcsőben, vagy csak több lépcsőben oldható meg?

  • andatti

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #59272 üzenetére

    Köszi, már tanulmányozom... Amúgy mivel nem piszkáltam eddig a routert, most a Firmware Version:
    3.12.2 Build 100820 Rel.41891n
    gyári van fent... Most csináltam egy biztonsági mentést, illetve innen leszedtem a két legfrisebb bin file-t, bár laikusként nem tudom, hogy mi a különbség a factory és upgrade bin fájlok között...
    és leszedtem a legutolsó gyári frissítést is, ami tavalyi...
    Igaz, még egyiket se tettem fel, nem akarom elbarmolni... (nem tudom frissítés után milyen minimum beállítások szükségesek... + nekem annó az ip is módosítva lett... 3.1 végűre...) Valószínű képernyőképeket kéne csinálnom róla, még most, hozzányúlás előtt, de az egész túl soknak tűnik...
    Arról, hogy a 4G-s modemekkel hogyan tudna kooperálni, semmi infót nem találtam még, így valószínű, majd írok neki...

  • andatti

    senior tag

    750 hsz, amióta erre jártam... ez igen!
    én mindig béna voltam az itteni keresőhöz...
    szóval szombaton lesz 2 hete, hogy nincs otthon net, mert bedöglött az adapter, így egyre sürgetőbbé vált, hogy intézzek valami netet otthonra... Amiről annó itt beszéltetek, az érdekelne... Szeretnék egy alternatív firmware-t, vagy mit feltenni a routerre, ami remélhetően kezelné a telenor megveendő 4G-s mobil stick-ét. Ehhez kérnék szépen linket, ahonnan letölthetem, illetve instrukciót, hogy telepítés közben mit és hogyan tegyek, bár a leírások nekem nem szoktak jók lenni, mivel hajlamos vagyok mindent elbénázni... szóval kéne valami jobb...

  • andatti

    senior tag

    válasz suste #60247 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ.
    A telepítésnél szépen le van írva, hogy mivel az én routerem még a gyári, arra a factory verzió kell. Le is szedtem a legfrisebbet.
    de
    1, A telepítéshez az van írva, hogy "csak kábeles kapcsolattal szabad frissíteni, wifin soha."
    Ami az én egyszerű agyamnak kiegészítésre szorul. a telepítéshez kell internet ezek szerint? Mert nekem most nincs internetem otthon, (csak maximum hotspot-ot tudok csinálni a mobilommal) a szükséges telepítő fájlokat máshol töltöm le és majd felmásolom a jelenleg net nélküli gépre és azon fogom lebonyolítani az FW frissítést/cserét.

    2. Az MD5 fájlellenőrzést hogyan lehet végrehajtani (ami nélkül nem ajánlott a frissítés)? Mert a windows alapból nem ismerte fel, így futtatni sem tudtam, hogy ellenőrizzen. Vagy a router felületén van erre lehetőség?

    +1. Ha ebben 3G támogatás van, akkor így le kell mondanom a 4G nyújtotta sebesség előnyről/többletről?
    Az logikus, hogy ki kell próbálni először... Én úgy terveztem, hogy a héten meglesz a FW frissítés/csere, és hétfőn elhozom 5 napra, kipróbálásra a kiszemelt, (flottakezelőnél is kapható) mobil stick-et, ha működik és jó a sebesség is, akkor a próbadarabot visszaviszem és egy ugyan olyan típust kérve előfizetek rá a zárt flottakezelőnél. Ami újabb 1 hét és utána lesz netem otthon, remélhetőleg normális, gyors...

  • andatti

    senior tag

    válasz suste #60249 üzenetére

    Köszönöm az instrukciókat...
    Már dél körül feltettem az openwrt-t, amit ajánlottál, ezt a 7-es verziót?!
    Szépen bejött a webes felület, viszont nem nagyon igazodom még ki rajta, azt sem értettem, hogy miért nem adhatok én saját felhasználó nevet neki... (bár lehet, hogy sikerült, mert már rájöttem, hogy a sima mentés nem elég, a másik gombra kell kattintani, ami mentés és... )
    Ami gondom akadt vele, hogy hiába mentem rá a wifi fülre nem tudtam beállítani a régi wifi-s jelszót. (mert sehol nem találtam azt, hogy hol írhatnám be a wifi-s jelszót...) Igaz ennek az is oka lehet, hogy még nincs rajta net, nem tudom.
    Most azt írta ki, hogy 60% szabad hely van rajta, kb. 400 kb.
    Próbáltam utánanézni a neten ennek a 4G-s okosításnak, de eddig nem jártam sikerrel, igaz még nem adtam fel... Ha más nem, marad az általad is mondott 3G, hogy ezt tudja támogatni a te verziód. (amit a segítségeddel most tettem fel) Elvileg. Erre lesz jó a próba. A semminél ez is jobb, a 4G kiegészítő mobilnet támogatást meg tovább keresem...

  • andatti

    senior tag

    válasz vargalex #60262 üzenetére

    Köszi, akkor reménykedem, hogy jó lesz... Ha elakadok, akkor meg jönnek ide a képernyőképek... (előre is bocsánat, remélem nem lesz rá szükség... ) :) ;) :DDD

  • andatti

    senior tag

    válasz suste #60264 üzenetére

    Köszi szépen!
    Nem akarok panaszkodni, de jól megszenvedtem ezzel a mobilnettel még a sima pc-re is... Bekavart a vírusirtóm és még törölni se tudtam, így maradt a win7 gyalulás és újra telepítés. Most már van net a gépen, 35-55 megabit/s volt a sebessége (3 szolgáltatóval is mértem, ftp-n kb. 1 megabájt/s, de néha volt picit több is.) éjfél körül ment le 25-re. Remélem a routerrel is tudja majd ezt hozni... a csomag szerint 60/10-re szerződtem... szóval majdnem hozta a maxot... néha...
    Behoztam a melóba a routert, és a céges laptopon remélem összejön ma az okosítás, feltéve, ha kapok választ, mert amit írtál nem teljesen értem és már otthon is próbálkoztam, kevés sikerrel, de lehet az volt a baj, hogy ott, akkor még nem volt net...
    "-192.168.1.1:9092 -t meghivod, név=root, jelszó=mint luciban"
    Ezzel nem volt gond, bejött a felület: /http://192.168.1.1:9092/cgi-bin/index/

    "elsőnek fel kell tenni az fw javítást: 9092/backup, letöltés, 0.7repair.tar.gz, majd ezt ott fel is teszed"

    Ezzel viszont már gondom akadt, mert, nem értem, honnan szedjem le az fw javítást.. ha beírom "http://192.168.1.1:9092/backup" azt írja, hogy "not found".
    Az írásod második részét talán megcsináltam, a "Download Backup"-nál ott volt, hogy From: 0.7repair.tar.gz, To: /tmp/backup (mást nem is lehet választani) és utána a download-ra nyomtam, gondolom megcsinálta...
    Most felette,a restore backupnál ott van ez a /tmp/backup/ 0.7repair.tar.gz... akkor itt (a sor melletti) restore gombra kell kattintani? Mert az tűnik logikusnak, de nem akarom elrontani...
    De, ha nem jól értettem, sőt kimaradt(ak) lépés(ek), akkor máris elrontottam...

    "utána 9092/Setup-Use/USB3G" ez csak utána jöhet... (ha kaptam választ)...

    [ Szerkesztve ]

  • andatti

    senior tag

    válasz andatti #60267 üzenetére

    No, csak nem győztem várni... és megcsináltam ezt a restore kattintást...
    Ezt kaptam:
    "It may take long time, please wait.Extract from: /tmp/BACKUP/0.7-repair.tar.gz"
    + alatta a kis ablakban:
    www_suste/cgi-bin/bin/variables
    etc/
    etc/opkg.conf

    Innen viszont nem megy sehova... Nem tudom mennyi idő lehet a "long time, please wait"... de fél óra nem volt elég...
    a következő lépcső viszont még biztos, hogy nem megy, (új ablakban) mert erre:...
    "http://192.168.1.1:9092/Setup-Use/USB3G" not found a válasz

    No, most már elnémulok és megvárok egy hozzáértő választ... :)

  • andatti

    senior tag

    válasz andatti #60268 üzenetére

    Most meg a szerkesztésből csúsztam ki...

    update1:
    Heuréka, megtaláltam...

    http://192.168.1.1:9092/cgi-bin/usb3g.cgi
    Itt van egy olyan, hogy install... csak nem tudom, hogy már a melóhelyen megcsináljam-e, vagy csak otthon, mert az usb modem (értelemszerűen) otthon van...
    mert az instrukció ugye úgy szól, hogy:
    "telepités után lekapcsolod a netről a routert
    -utána követed a weboldalon beállítást"

    Kérdés, hogy a http://192.168.1.1:9092/ weboldalról van szó, vagy másikról? Illetve miért kell lekapcsolni a netről?

    A wifi beállítás is optimalizálásra szorul, mert mindenütt off jel van, a telóm ennek ellenére érzékeli, de hitelesítési problémát ír ki a root jelszóra... én meg szeretném a régi jelszót beállítani majd rajta, (a root jelszótól függetlenül) hogy ne kelljen minden eszközt a lakásban átkalibrálni arra, amit most kiír...

    No, most már TÉNYLEG ELNÉMULOK... és megvárok egy hozzáértő választ... :DDD

  • andatti

    senior tag

    válasz suste #60270 üzenetére

    Ismét köszönöm a részletes választ...
    Azonban picit el vagyok kenődve...
    Hazaérve töröltem a pc ről a modem progiját bedugtam a roter usb-jébe a modemet, a böngészőben odaálltam az usb felületére, de kiírta, hogy no.... és csak a refress gomb van ott... mellette. Nyomkodtam egy párszor, de semmi változás. Akkor pedig "hiába" volt a tortúra.
    Még arra gondoltam, esetleg a vírusirtó kavart be, de törlés után is ez a helyzet.
    A modem világít, ahogy bedugom, de mégsem látja...
    Csináljak egy törlést, vagy mondjak le róla...
    Mondjuk a tesztben huawei volt, én meg alkatelt dugtam rá.. Azt hittem linux alatt menni fog, bár azt tudtam, hogy a modemek 99, %-a nem működik a routerrel együttt...

  • andatti

    senior tag

    válasz RedCat #60273 üzenetére

    A 3. pontig mindent megcsináltam, telepítettem a csomagot még a munkahelyen. Kérte is a behelyezést, a 2. pontban... de nem volt nálam...Utána hazamentem és úgy csináltam, ahogy le írtam itt. De semmi. Még annyit tehetnék, hogy először böngészőben odanavigálok, és csak akkor dugom rá, ha már ott vagyok, mert ezt még nem próbáltam, mivel nem tűnt lényegesnwk...
    De lehet enélkül is megoldódik, mert a flottakezelővel beszélve úgy tűnik mégis kaphatok routert, 0 Ft-ért, . A Huawei 5372-t. Igaz, akkor meg wifi jel erősítőnek kell ez a roter. Gondolom a switch beállításoknál kell akkor nézelődnöm...

  • andatti

    senior tag

    válasz Headless #60280 üzenetére

    OK!
    akkor bemásolom ide, remélem nincs benne semmi hadititok... :)

    + web_ui
    + [ -f /usr/bin/comgt ]
    + ls /dev
    + grep -i ttyusb
    + DEV=
    + [ ]
    + btn Refresh
    + [ ]
    + sep= -- OR --
    + awk -F¥ {print "<!button type=submit name=ACTION value=\""$1"\" onclick=\""$3"\">";if(NF == 2)print $1;else print $2;print"<!/button>"$NF}
    + sed s|$|¥|;s|#|¥ -- OR -- \n|g
    + echo Refresh
    + WEB=No available 3G modem, plug in and <!button type=submit name=ACTION value="Refresh" onclick="">
    Refresh
    <!/button><!br><!br>
    + cat
    + btn Delete
    + [ ]
    + sep= -- OR --
    + echo Delete
    + sed s|$|¥|;s|#|¥ -- OR -- \n|g
    + awk -F¥ {print "<!button type=submit name=ACTION value=\""$1"\" onclick=\""$3"\">";if(NF == 2)print $1;else print $2;print"<!/button>"$NF}
    <!center><!table class=index width="95%" border="5"><!tr><!td>
    <!h3>1. Create/Edit Interface: (MWAN)<!/h3>
    No available 3G modem, plug in and <!button type=submit name=ACTION value="Refresh" onclick="">
    Refresh
    <!/button><!br><!br>
    <!i>(Tested modems: Huawei E3272,)<!/i>
    <!br><!br><!hr>
    <!h3>2. Delete 3G interface:<!/h3>
    <!button type=submit name=ACTION value="Delete" onclick="">
    Delete
    <!/button>
    <!br><!br><!/td><!/tr><!/table><!/center>
    + footer
    + [ y ]
    + exec

  • andatti

    senior tag

    válasz vargalex #60291 üzenetére

    Hogy miként működik, nem tudom. Azt tudom, hogy pc-re dugva a win7-en feljött a kis ablak, autorun exe, katt és kész. Az írásod többi része nekem sajnos kínai, hol, miben kéne megkeresnem, illetve mivel.

  • andatti

    senior tag

    válasz vargalex #60295 üzenetére

    Ezt most jobban értettem, meg fogom nézni az eszköz tulajdonságoknál id, és a másik verziót is. Kb dél körül érek haza, majd beírom/másolom az eredményt.

  • andatti

    senior tag

    válasz suste #60294 üzenetére

    Vargalexnek:

    Type: CD Drive
    File system: CDFS a generál fül alatt. Van még hardware, sharing, customize fülek...

    Suste-nak:
    Beírtam, válasz:
    /tmp/runcmd: line 2: Is/dev: not found

    Amit az "esetleg" ben/után írtál nem csináltam meg.

  • andatti

    senior tag

    válasz Pr3s #60306 üzenetére

    Mindenkinek köszönöm a hozzám való jóságát, de akkor nagyjábol ennyi volt a történet, mivel az 5 napos próbaidő holnap lejár, én meg már megint dolgozom, holnap reggel lesz kb. 1 órám, utána megint meló, meg délben 1 óra, és viszem is vissza, mert délután is dolgozom... Holnap este meg már hiába érek rá...
    Engem is zavar, hogy nem értünk a végére, bár (elvileg) rotert kapok véglegesre, akkor már ne, fog kelleni, de úgy gondoltam másnak talán segítség lehet a próbálkozásunk...
    Szóval reggel még próbálkozom egy kicsit. /az már az én csalódásom, hogy egy 60/10 es csomag valójában csak 10 megabites, mert szerveres fájl letöltéskor csak 1200-1300 kb-al tud letölteni.../.

    [ Szerkesztve ]

  • andatti

    senior tag

    válasz suste #60307 üzenetére

    De szerintem csak a másolásból. Majd reggel újra próbálom..

  • andatti

    senior tag

    válasz andatti #60308 üzenetére

    Háát, megint elnnézést kell kérnem... Azt elfeledtem, hogy mifelénk ma van áramszünet, hálózatfejlesztés miatt, így a beigért 2x1 óra próbálkozás is elmarad...
    Pedig nagyon örültem volna, ha a segítségetekkel mégis sikerül összehozni, még akkor is, ha a stick nem marad nálam. :(

Új hozzászólás Aktív témák