Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joe2005

    senior tag

    Sziasztok,
    gyári fw.-vel szakadás nélkül ki tud szolgálni egy akár 120-as fibert is. Esetleg fájlszerverként is stabilan működne? Csak gyári beállítással!

    "Have you tried turning it off and on again?"

  • kano

    nagyúr

    válasz zsolt501 #574 üzenetére

    Köszi!
    Az a helyzet, hogy a főnököm vett egy ilyen router és azóta szakadozik a netje (Wifin és Lanon keresztül is). Ugyan ott egy Linksys WRT54GL-lel tökéletesen működik. A routeren a legújabb gyári firmware van.
    Nagyon örülnék, ha valaki tudna ötletet adni, hogy mi lehet a probléma.
    Köszönöm!
    Kano

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • Gee_1985

    tag

    válasz kano #615 üzenetére

    Hi!

    Nekem 24/7-ben megy a Router.
    1. két hétben gyári firmel. Nem volt se netszakadás se semmi.
    Utánn feltettem rá az openwrt-t alapbeállítások ismét egy hét hibátlanul.
    Most a lengyel srác openwrt-s frimje van rajta holnap lesz egy hete semmi gond.
    Torrent ment, net szakadás nem volt.

  • ljungberg

    tag

    Volt már valakinek olyan, hogy egyszer csak wifi-n elkezdett szakadozni a kapcsolat?
    1 hétig tökéletesen működött, tegnap kikapcsoltam a gépet, amikor bekapcsoltam nem tudott csatlakozni, vagy csatlakozott, de csak helyi kapcsolat volt, vagy volt net is (gyalázatos sebességgel) ami kb 1 perc múlva szakadt.

    Kábelen tökéletesen működik.
    Csináltam gyári visszaállítást, utána újra beállítottam mindent.
    Amikor megvettem akkor volt ugyanez, de most qss kilőve, wireless advanced-ben WMM és short GI-ből pipa kiszedve (gyári fw).
    Egy X-WRT vagy open-wrt segítene a problémámon szerintetek?

    Egyéb ötlete van valakinek, hogy mi okozhatja ezt?
    Előre is köszi!

  • masterful87

    senior tag

    Sziasztok!

    Ma végre élesben ment az 1043ND, de attól tartok hogy valami nem stimmel vele:
    - napközben is tapasztaltam egyszer, hogy megszakadt az internet, kábé 3 percig nem volt net, aztán a PPPoE újraindult szépen magától és megint lett internet
    - most este viszont szinte óránként megszakadt az internet (Jun 3 21:15:47/Jun 3 22:09:46/Jun 3 23:21:34)
    - ilyen az előzző routerrel még nem volt, utóbbi napokban mondjuk párszor elment az internet, nade hogy egy óránként megszakadjon ez még új!

    Nem is terheltem különösebben semmivel, legújabb gyári FW van rajta, lehet valamit rosszul állítottam volna be? Mi miatt szállhat el az internetem óránként? :(

    Holnap megpróbálok elcsípni egy szakadást, és a d-link 360R-t bedugom a gépbe, hátha megtudok tőle valami okosat, de nagyon úgy néz ki hogy köthetem vissza a régi routert.

  • masterful87

    senior tag

    válasz Beri #1549 üzenetére

    Még mindig szenvedek ezzel a vacakkal, az esti óránkénti szakadás után 10 órán keresztül ment a net!
    Aztán előbb elindítottam egy torrentet, rá 2 percre megállt a torrent, addig maxon ment!
    Nekem vezetéken nem volt netem, másik vezetéken a gépen megmaradt a net, wifin is megmaradt a net, bent álltam az admin felületen, néztem a statisztikát.
    Véletlenül rányomtam a lecsatlakoztatásra, majd újracsati, a helyzet nem változott, nekem továbbra se volt netem.
    Majd router restart, ezután helyre állt a net nálam is.

    Ennyire sz@r lenne a gyári szoftver??? Ezt még az 5 éves routerem is kibírta volna, ez meg teljesen meghülyül!?

    EDIT: Amit kifejeltettem, erről a gépről, amin nem volt net, megállt a torrent, de mégis bent voltam az admin felületen, elmentem a diagnostikához, és pingeltem index.hu-t, rendben visszajött! Magán a gépen nem néztem hogy kimegy-e a ping.

    [ Szerkesztve ]

  • masterful87

    senior tag

    Amióta szolgálatban van, két nap termése:

    Jun 3 21:15:47 PPP NOTICE PPPoE connected
    Jun 3 22:09:46 PPP NOTICE PPPoE connected
    Jun 3 23:21:34 PPP NOTICE PPPoE connected
    Jun 4 00:37:09 PPP NOTICE PPPoE connected
    Jun 4 04:16:44 PPP NOTICE PPPoE connected
    Jun 4 15:07:47 PPP NOTICE PPPoE connected
    Jun 4 21:55:47 PPP NOTICE PPPoE connected
    Jun 5 11:10:46 PPP NOTICE PPPoE connected
    Jun 5 21:20:39 PPP NOTICE PPPoE connected

    Nem tudom miért nem a PPPoE link down hibát másoltam ki, de a lényeg érthető. És full automata a csatlakozás, senki sem lépked rá semmire, hogy oka lenne megszakadni. Gyári, legújabb FW.

    Egyik nap csordogált fel a torrent komoly 90KB-os tempóval, mellette mentek laptopok, meg másik vezetékes gép, de ma csak két laptop ment, egyik WPA-PSK-jel, másik WPA2-PSK-jel.

    A legviccesebb az egészben, hogy eddig nem szakadt a netem, hát most megkaptam kamatostul. :(

  • snemeth

    aktív tag

    válasz Precog #3853 üzenetére

    Nálam is van hasonló jelenség. Viszont nekem olyan szokott lenni, hogy megszakadás után kb. fél óráig csak 1.5/0.5 megabit sebességet lehet elérni. Ezután a kb. fél órás intervallum után nem bontom kézzel a kapcsolatot és nem léptetem be újra, akkor marad a 1.5/0.5. És ezt windows alatt is csinálja, tehát nem a routerrel van baj.
    Korábban azért tettem vissza a gyári fw-t, mert biztos akartam lenni, hogy nem az openwrt-vel van baj.

    (A korábbi szolgáltatóm hálózatát (TvNetwork) felvásárolta a Digi. Egészen addig nem jött elő ez a jelenség, amíg még a TvNetwork üzemeltette a hálózatot.)

    Írtam is nekik ezügyben és mostanában egyébként javult a helyezet, mert ha meg is szakad (ami általában az esti csúcsidőben szokott megtörténni), akkor utána általában megvan a teljes sávszélesség.

  • steindani

    csendes tag

    válasz duji666 #4130 üzenetére

    Ezek szerint te is DIGI-s vagy, 1043-as routerrel? 1.7-es verziójú a routered? Minden rendben megy? Nem szakad meg a net, torrenttel terhelve sem? Melyik OpenWrt-t használod? Beállítottál valami extrát?

    Nekem már a gyári legfrissebbel is szakadozik, de nem megy. Ha beállítok hozzájuk, hogy egy másik embernek meg megy, ugyanazon a hálón, és követelem, hogy cseréljék ki, akkor csak megteszik...

  • r3pl4y

    aktív tag

    TL-WR1043ND - Serial HowTo

    Nos! Mivel megöltem a routerem én is egy rossz firmware frissítéssel gondoltam gyorsan „gyorsan” amíg másolom az új firmware –t írok egy kis szösszenetet miképpen lehet életre kelteni a router-t ha már csak annyi élet jelet ad magáról, hogy világít a power led, és a többi led pedig villog pár másodpercenként.
    Szóval ha ez a jelenség fogad minket akkor valószínűleg szépen kinyírtuk a router-t, azaz nem tudja betölteni a firmware-t mert nem találja a megadott blokkokban.

    Megoldásként arra jutottam, hogy kihasználom a router adta serial (soros) port lehetőségeit.
    Aki nincs otthon annyira az elektronikában annak se túl bonyolult ez a dolog szerintem, aki meg otthon van benne annak ez gyerekjáték. Mivel nekem ez lesz elvileg a szakmám is, így nem okozott gondot a következő pár teendő, de szerintem senkinek nem fog.

    1. Szét kell szednünk a router-t. A hátulján (a portok felüli részén) van a talpak alatt 2 csavar, ezt kell kitekerni. Az elején nincs, tehát felesleges leszedni az első talpakat.
    Miután a két csavar kint van szépen kicsit szét kell feszíteni az alsó és a felső burkolatot… igen ez ilyen drasztikusan hangzik, de csak így fog szétpattanni elöl az a két patent ami összetartja a két részt. Ezzel mindenki szenvedjen szépen el, egyszer csak szét kell jönnie :)

    2. Miután szétszedtük a routert a következő kép fogad minket:


    Katt a képre a nagyobb méretért!

    Itt látható, hogy mi a lábkiosztása a serial portnak:


    Katt a képre a nagyobb méretért!

    Na most ilyen 4db-ból álló tüskesort kellene ideforrasztani, ilyet tördelhető tüskesor néven szinte bármilyen elektronikai boltban beszerezhetünk. Direktbe ne forrasszunk oda vezetéket, mert nem fogja szeretni a panel ha szanaszét kell forrasztani azért, hogy betegyük a vezetéket aztán kivegyül ha kész, meg ha máskor is ne tán-tán lesz ilyen akkor újra… egyszóval inkább ültessünk be tüskesort és akkor így később is használható a serial port.
    Akinek pisztoly pákája van otthon az ne essen neki inkább mert azzal azért kegyetlenség volna, meg nem is sikerülne szerintem, mivel elég kicsit a forr pontok, tehát legalább valami 2000 forintos pont forrasztónk legyen, nem azzal forrasztottam hanem forrasztó állomással így azt sajnos nem tudom megmondani, hogy elég meleg lesz e a 2000 forintos pont forrasztó erre a feladatra, de szerintem igen, tudniillik ez ilyen ólom mentes cucc, azaz magasabb hőmérsékleten kell dolgozni vele sajnos.
    Tehát be kell forrasztani a tüskesort a 4 forrpontba, esetleg ajánlott lehet valami ón szippantó is, hogy eltávolítsuk a gyári ón-t belőle, hogy be tudjuk ültetni a tüskéket, ha ez nincs akkor törjük inkább 4 darabra és így egyesével ültessük be őket miközben hátulról a forrasztóval melegítjük az ón-t. Nem kell annyira félni, mert a panel ezen részén nem nagyon van olyan dolog amit tönkretehetünk, de azért figyeljünk oda.

    3. Miután a forrasztás kész így kell kinéznie a routernek:


    Katt a képre a nagyobb méretért!

    Most pedig valahogy a számítógéphez kellene csatolni a router-t soros porton keresztül, de sajnos a router-ünk soros portja nem olyan jelszinteken kommunikál mint a PC-jé ezért kell valami szint illesztő.
    Soros port már alapból sok gépben nincs is, de ez nem is lesz most baj, hiszen nekünk USB –re lesz szükségünk, meg emellé egy régebbi Nokiás adatkábelre… igen sajnos e nélkül annak nem fog menni aki nem ért az elektronikához, aki ért hozzá az tudja, hogy van erre egy IC is… (max3232), de most ne ezzel foglalkozzunk, mert adatkábellel talán könnyebb szenvedni mégpedig azért mert akár használtan is hozzájuthatunk a vaterán vagy bárhol máshol olcsó pénzért, vagy sokaknál akad otthon is egy. Nekem is volt 1-2 kiválasztottam egy CA-42 típusú kábelt, ez látszik az alábbi képen:


    Katt a képre a nagyobb méretért!

    De van még egy-két féle kábel amivel mennie kell, ennek utána kell járni OpenWRT fórumokon vagy itt is esetleg.
    Na most ennek a kábelnek szépen le kell vágni a fejét, de ha lehet akkor úgy vágjuk le, hogy később még vissza lehessen tenni, tehát ne pont a csatlakozónál.
    Miután levágtuk blankoljuk meg a levágott csatlakozón a kábeleket. Igen a csatlakozón blankoljunk először, mert ki kell deríteni, milyen színű vezeték micsoda. Ezen a képen látszanak a kivezetések.


    Katt a képre a nagyobb méretért!

    Tehát meg kell keresünk, hogy egyes kivezetésekhez melyik szín tartozik, ehhez leg egyszerűbb egy csipogós multiméter, aminek a szakadás vizsgálójával meg tudjuk nézni, hogy mi micsoda. Miután megvan, hogy melyik vezeték micsoda (4 vezetéknek kell lennie, 1 megmarad), forrasszunk a vezetékekre olyan csatlakozót ami a tüskesor ellenpárja, hogy simán rá tudjuk dugni a routerre, természetesen a sorrendre figyeljünk oda, hogy tényleg simán rá tudjuk dugni majd. Meg is jelölhetjük valamelyik felét egy alkoholos filccel, hogy tudjuk mi hol kezdődik. Miután ez megvan már szinte kész is van a hardware-s rész.

    4. Na most jön az a rész ami kicsit rosszabb talán, mivel ezt az adatkábelt fel is kell telepíteni a gépre, hogy működni tudjon. Annyit mindenképpen mondok, hogy ha lehet ne Win7 –el próbálkozzunk, mert az neccesebb lesz, nekem ott nem ment, XP lenne a legjobb, ott se egyszerű én alig találtam működő drive-rt. Ezt most meg is osztom veletek: LINK
    Ezt a driver-t másoljátok fel valahova, természetesen ki kell csomagolni, és dugjuk be az adatkábelt, majd a szokásos módon adjuk meg neki, hogy hol a driver manuálisan. Ezek után elvileg fel is telepíti majd. Ha ez megvan akkor őrölünk, hogy nem kell többet szívni a driver-es résszel, nekem 1 órámba került mire ezt a driver-t megtaláltam.
    Most szedjük le a firmware-t amit fel akarunk majd rakni, mondjuk azt amit az openWRT oldalán is találunk. Majd szedjük le a TFTPD32 szerver-t. Akinek nincs putty az szedjen le azt is egyet, bár szerintem az mindenkinek van. Most ezeket tényleg szedjük le, mert ha csak egy hálókártya van a gépbe akkor arra szükség lesz és nem lesz net a későbbiekben amíg a router-t frissítjük. Telepítsük fel a TFTPD32 –t, valahova majd másoljuk bele simán a könyvtárába a firmware-t, majd nevezzük át „code.bin” –re, nyilván idézőjelek nélkül.
    Ha ez megvan akkor dugjuk be a lan kábel egyik felét a router 1. LAN portjába a másikat meg a hálókariba, és dugjuk is be az adatkábelt a router serial porjára, DE ügyeljünk a helyes csatlakoztatásra, azaz nehogy fordítva dugdossuk rá az adatkábelt. Majd indítsuk el a putty –ot, és válasszuk ki a „serial” –t és itt adjuk meg a „speed”-et 115200 –ra! Majd nyissuk meg a kapcsolatot. Látni fogjuk, hogy a router mindig próbál bootolni, de nem tud. Amikor kiírja ezt: "Autobooting in 1 seconds" gyorsan írjuk be neki azt, hogy
    tpl
    ha sikerült akkor meg fog állni a boot próbálkozás, és innentől lehet parancsokat adni a routernek.
    Most pedig állítsuk be a hálókarink IP címét statikusra, ez legyen: „192.168.0.5” Azért kell ide állítani mert a TFTPD32 így akar majd kommunikálni, ezt csak azután tudjuk beállítani amikor már kiadtuk a tpl parancsot és áll a router, mert addig nincs kapcsolat.
    Ha ez megvan akkor indítsuk el a TFTPD-t, és mennyünk vissza Putty –ba és adjuk ki a következő parancsot:
    erase 0xbf020000 +7c0000
    Most figyeljünk: Ez azt eredményezi majd, hogy törli a 2 szám közötti blokkokat, ugyanis ide megy majd fel a firmware. Az első szám a kezdetet jelzi, erre kell nagyon figyelni, hogy ennél kisebbet semmiképp ne adjunk meg, mert ha igen akkor beletörlünk a bootloader-be is és akkor tényleg annyi lesz a routernek. A második szám a blokk végét jelzi, ez azért lett ekkora mert ekkora az openWRT-s firmware, tehát ha azt tesszük fel akkor ez maradhat így ahogy van. Amúgy ez egy hexadecimális szám és a firmware méretét jelzi lényegében.
    Most adjuk ki a következő parancsot ha megvan a törlés:
    tftpboot 0x81000000 code.bin
    Na ezzel most azt értük el, hogy a háttérben a TFTPD –nek már másolnia kell a firmware-t, de ez még csak a memóriába másol, és nem is kis ideig, ezért is tettem az egész írás elején idézőjelbe a „gyorsan” szót… ugyanis éppen a másolás alatt írom ezt a szösszenetet.
    Tehát ez elmásolgat egy jódarabig, addig nézzük, hogy néz ki a router miközben össze van kötve a géppel:


    Katt a képre a nagyobb méretért!

    Nem túl érdekes, de sajnos az idő lassan telik így addig nézegessük a router-t vagy a képet , amennyiben viszont kész a másolás ez a parancs következik.
    cp.b 0x81000000 0xbf020000 0x7c0000
    (a harmadik szám itt is a firmware méretétől függ.) Most ez a parancs jöhet végre:
    bootm 0xbf020000

    Ezzel készen is lennénk, most látjuk, hogy szépen beboot-ol az openwrt.
    Kössük le tehát a kábeleket, tegyük össze a router-t és már kész is.

    ***A kábel bekötésnél, most jut eszembe, hogy végülis a 3.3V -s kábelt nem kell bekötni, anélkül is mennie kell, de az sem baj ha be van kötve..

    Megfelelő kábelt használtan is lehet venni elég olcsón pl.
    DKU-5
    CA-42

    De újonnan se annyira vészes az ára szerintem ezeknek már.

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • steindani

    csendes tag

    válasz wwenigma #5415 üzenetére

    Megkérdeztem tőlük, hogy melyik router-gyártót nem ajánlják, és mit ad isten, a TP-LINK-et mondták... Azt mondták, azért, mert a gyári szoftver nem jó, feleslegesen sok DHCP kérést bocsájt ki, ami nem jó.

    Már csak azt nem értem, hogy másoknál (ugyanúgy DIGI, 1043 v1.7 oWRT) miért megy rendesen, és nálam miért nem. Ha egyszerűen pingelek valamit, nem érkezik válasz mindegyikre, és ezért szakad meg a kapcsolat.

    Ha ti pingelitek mondjuk a bix.hu-t, minden kérésetekre jön válasz?

  • Devid_81

    nagyúr

    válasz Kvazár #13167 üzenetére

    Nekem is szintén le szokott fagyni a TL-WR1043ND routerem.
    Most hivatalos legfrissebb frimware van rajta, előtte a gyárival nem csinálta csak épp a net szakadt rajta mint atom (Digi)
    Van valami megoldás erre?
    Lehet olyat, hogy napi 1x restartoltatom valahogy?

    Szerk: tudom, hogy egy régi hsz-re válaszoltam de megoldást nem találtam a fórumban, vagy csak átsiklottam rajta... :U

    [ Szerkesztve ]

    ...

  • macko003

    csendes tag

    Sziasztok

    van még egy hibajelenségem, amit nem tudok mire vélni.
    gyakran megszakad a netkapcsolat, amit látok, hogy a routeren a wan, a kábelmodemen a pc led kialszik.
    sysllogban semmi nyoma, csak h a gépem dhcp-n kap ip-t kb a szakadáskor.
    uptime szerint nem indul újra.
    jópár napja átírtam a transmission config-ját, és nem sikerül elindítanom a gyári indító scripttel, sok próbálkozás után nem sikerült életre lehelni, így daemonnal indítóm paraméterezve. kb azóta látom a problémákat.
    de már nincs 5letem...
    tapasztaltatok hasonlót?

  • Cucuska2

    őstag

    Nos, kész, ennyi, nem megy a router.

    Hosszú történet fog következni:

    Megvettem a routert, pár napig gyári FW-rel használtam, utána vinyómat átalakítottan ext3-ra, és elkezdtem OpenWRT-t tenni rá. Sikeresen beállítottam, de már az első nap megfigyeltem, ha hosszabb (5-10 perc) ideig terhelem folyamatosan a routert, eldobja a kapcsolatot, de úgy, hogy a routert sem tudom elérni. Pár percre rá visszatér. A log a DHCP-ről mesél folyamatosan, amit azért nem értek, mert gyárilag olyan kevés lehetőség van, hogy azt nem lehet elrontani. Aztán elkezdett megint szíakadozni a kapcsolat: 3 másodpercig volt net, három másodpercig nem. (Mármint nem net, kapcsolat a routerral.)
    Bementem Luciba, mondtam neki, hogy akkor restore factory defaults.
    Visszaállt, hosszú órákig szenvedtem a Sambaval, beállítottam ugyanúgy ahogy előzőleg. Itt is 12-16 óra után elkezdett szakadozni. Már úgy állt, hogy 5 percig nincs kapcsolat a routerral, 10 másodpercig van.
    Akkor fogtam magamat, letöltöttem a legfrissebb vargalexes buildet, feltelepítettem. Semmi nehézséget nem okozott, md5-öt leellenőriztem, stimmelt, beírtam a megfelelő parancsot.
    Feltelepült, kiírta hogy reboot, vártam rá ~10 másodpercet és bezártam a PUTTY-t.
    Felmegyek a webes felületre, kiírta hogy vargalex build (meg hasonlók), bejelentkeztem, erre az oldal csúnyán szétesve.
    Megkerestem hol kell beállítani a netet, beállítotam PPPoE-t, beírtam a user/pw párost.
    Reboot, mivel nem volt net.
    Következő indulásra semmi.
    Ilyen már volt egyszer, így megadtam a Windowsnál a maszkot, ip-t, átjárót. Nyomom a qss-t, kcsit gyorsabban villog. Megnyugszom.
    Indítom a PUTTY-t, telnet 192.168.1.1, és láss csodát, SEMMI.
    Webes felületet is megnézem, SEMMI.
    Pingelem a routert, 1 ms a ping amég gyorsabban villog. Utána semmi.

    Hol, mit, és hogy kúrtam el?! :W

    Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

  • Maksifül

    senior tag

    válasz dash17291 #15186 üzenetére

    Gyári beállításon van... ha jól emlékszem, akkor 1480, de nem mernék rá megesküdni. Valaki tanácsolta itt, hogy 1492-re állítsam át, azt az előző routernél meg is tettem, de nem használt semmit.

    Két gépet is használtam a routerrel az egyik egy DELL D400 laptop, a másik meg egy ASUS P5Q Deluxe alaplapos asztali gép, alaplapi hálókártyával. Mindkettővel tapasztalható volt a szakadozás.

    Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

  • MaUser

    addikt

    Sziasztok!

    Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki az új gyári firmware megoldott az óránként szakadozás és elmelegedési problémákat. A gyárilag rajta lévő (2010.08.20.-i) folyamatosan eldobálta a wifi eszközöket naponta kb. kétszer, látszólag melegedési problémák miatt, de a frissítés óta eltelt négy napban ilyet nem tapasztaltam, pedig most aztán igazán jó időnk van.:)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • Maksifül

    senior tag

    válasz Maksifül #15219 üzenetére

    No, akkor következzék az epilógusa a D-Link DSL-360R B3 és a TP-Link WR1043ND "nászának":
    Ugye, ismertek a tények, miszerint a fenti típusú modemem - ami máskülönben hibátlanul működik évek óta egy D-Link DI604-es routerrel - az vadonatúj TP-Link routerrel nem volt hajlandó közös nevezőre jutni. A köztük lévő kapcsolatban viharos gyorsasággal váltogatták egymást a "szakítások" majd az egymásra találások, ami miatt én nem kicsit lettem feszült, mint harmadik fél. Visszavittem a TP- Link routert az "anyjához, hogy mégsem ilyen lányt szeretne a fiam", kaptam hát helyette egy másikat, de a finnyás modemem nem igen akarta megtalálni a közös nevezőt azzal sem. Ugyanúgy szakadozott a kapcsolat köztük 2-3 percenként.

    Ami nem jelentett megoldást:
    - router csere
    - mindenféle beállítások a routeren,
    - bármelyik gyári firmware használata a routeren
    - DD-WRT moddolt firmware használata
    - idegbeteg anyázás minden hiábavaló ötlet és próbálkozás után

    Már-már megoldásgyanúsnak tűnt, hogy egyik fórumtársunk felajánlott egy nála elfekvőben lévő DSL-360R B3 típusú modemet, hogy ingyen nekem adja, ha elmegyek érte, mert olvasta a kálváriámat és szeretne segíteni. Örömmel robogtam érte és végre boldogan estem neki a hálózatépítésnek idehaza. Sajnos, mint kiderült, a kapott modem Invitel területről származik, így Annex A-s nekem meg ugye a T-Home--hoz Annex B-s kellene. Találtam egy remek cikket, a PH-n, amivel bele lehet nyúlni az amúgy felhasználói felület nélküli modemekbe, de hiába követtem az utasításokat 50x végig, sok-sok reset-tel egyetemben, egyáltalán nem sikerült elérni, hogy egyáltalán a modemen keresztül tudjak netezni, mert nem tudtam vele még csak felcsatlakozni sem. Zsákutca.

    Félmegoldás:
    - A D-Link DSL 360R B3-as modem és a TP-Link 1043ND közé beiktattam "házassági tanácsadónak" a D-Link DI-604-es routert /amivel ugye jól megvolt a modemem 6-7 évig/ és csodák csodája, hibátlan volt újra a netkapcsolat, nem szakadozott 2-3 percenként a világháló elérése. Gond már csak az volt, hogy az áhított 2 eszköz helyett 3 működött éjjel-nappal, ami ugye nem túl energiatakarékos megoldás. Jöhettek az újabb tesztek.

    Elmentem egy ismerőshöz, akivel két hét alatt sikerült előkeríttetnem a saját felhasználó nevét, s jelszavát, hogy kipróbálhassam a routeremet az ő modemjével, hátha mégis az én modemem a lúdas a folyamatos inkompatibilitásban. A szóban forgó modem egy szintén DLS-360R volt, de ennek a C3-as változata. LÁM, összedugtuk a TP-Link routeremmel, és hibátlanul működtek egymással, miután megtalálták a közös hangot. Próbaképp ott kicseréltük a modemet az enyémre, amellyel a szakadozások 2-3 percenként ismét jelentkeztek. Szóval a MODEMEM nem kompatibilis a vadonatúj WiFi-s routeremmel.

    MEGOLDÁS:
    Gyors hirdetéskeresés és máris találtam olcsóé' egy D-Link DSL-380T-s modemet, amit meg is akartam venni. Mikor indultam érte, akkor derült ki, hogy az nem is 380T, hanem egy DSL-360R B3-as modem, éppen olyan, mint az enyém. Próba szerencse alapon elmentem érte, végül is, ha ki tudjuk próbálni a routeremmel és egy laptoppal, akkor úgyis hamar kiderül, hogy szerelmesek lesznek-e egymásba, avagy sem?
    Juhúúú, örömteli volt a nász, ugyanis szerelem volt első látásra, úgyhogy megvettem őket egymásnak és amit Ethernetkábel összekötött, azt "user" szét ne válassza.

    Itthon már együtt duruzsolnak, mint egy boldog gerlepár. Ásó, kapa, nagyharang, meg ami szokásos ilyenkor. Nálam meg hét határra szóló vigalom és itt a vége, fuss el véle...

    Köszönöm mindenkinek a kitüntető figyelmet, a rengeteg ötletet, tanácsot, mindennemű segítséget! :R Bocsi a hosszúság miatt, de szerettem volna segíteni azoknak, akik esetleg még az én problémámmal találkoznának a jövőben. bár félő, hogy egyedi az eset. de már legalább erre is van megoldás. :))

    Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

  • depmod

    senior tag

    Sziasztok!

    A héten vettem egy ilyen routert, azt hittem, könnyű lesz az életem az itthoni hálózatot illetően. Eddig viszont csak megoldandó problémáim vannak.

    Először is, W7 van a gépemen, a router gyári, legújabb FW-vel van felvértezve, nem tettem semmi buherát rá.
    Az igazi gondom, hogy az USB kezelése katasztrófa. Pendriveot dugtam rá, de a router menüjében megnyitni pl nem hajlandó, exFAT-ot nem látja, NTFS módban OK, de megnézni itt sem tudom a tartalmát. A sebessége lassú, és elég ingadozó, van, hogy lemegy 50-60KB/sec-re. Az, hogy folyton rebootolnom kell, ha bármit csinálok rajta, az csak hab a tortán. A netet amúgy jól kezeli, nem szakadozik.

    USB-re valami megoldás? Kipróbálom egy HDD-vel is, mert a Mediaplayerem WIFIn keresztül így használhatatlan, lassú és eldobja a kapcsolatot, lefagy. Netgear volt előtte, azzal csak a 2 heti lefagyás gondom volt, egyébként ment minden. Pff :F

    ..., akkor a nyuszi b***hatja!

  • Keresztapper

    senior tag

    válasz anulu #16794 üzenetére

    Gyári fw-re panaszkodtak már szakadás ügyben is, egyeseknek meg az volt a baja, hogy nem érik el egy idő után a webes admin felületet, pedig a rout-olás megy.

    [ Szerkesztve ]

    http://palscoffeetech.com/

  • Zenador

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #16962 üzenetére

    Szia!

    Olvastam a többiek hozzászólását is másnál is van ugyanilyen probléma a TP-LINK WR1043ND routernél szakad néha a WAN-kapcsolat!

    A legutóbbi gyári firmware-t újra felrakom rá. Lehet, hogy a legutóbbi firmware frissítés nem sikerült rendesen, pedig jó minőségű zavarszűrős BELKIN 230 V-os elosztót használok, tehát még az sem fordulhat elő, hogy feszültségtüske esetleg bekavarhatott a firmware-égetésbe (Úgy tudom, hogy elég sz*r tápegységük van a routereknek, elég gyenge zavarszűréssel).

    Ha a gyári firmware nem segít, akkor megpróbálom az általad javasolt firmware-t. Ha az sem, akkor megcserélem a két routert. LAN-LAN módon kötöm össze a kettőt, úgy hogy a lenti router lesz a TP-LINK WR1043ND. A másik WAN-ján megy be az internet. Ebben a sorrendben, tehát a TP-LINK WR1043ND WAN-ját nem fogom használni. Szerinted a hibás WAN így is be tud kavarni?

    Ha a sorrendcsere sem oldja meg, akkor TP-LINK WR1043ND --> KUKA!

    Szívni fogom a fogam, mert ugye ez újonnan egy csúcskategóriás router volt viszonylag sok szolgáltatással. Úgy tudom, hogy ez nem az a kategória, ami néhány éven belül bedöglik, ennek ellenére sz*ródik :W

    Még egy kérdés. Öreg, és néha lefagyó alaplapoknál, márt csináltam "kondizást", az elöregedett elektrolit kondenzátorokat kicseréltem újabbakra és jobb minőségűekre. Ez sokszor segít az alaplapokon.

    Valakinek van tapasztalata a router javításban? Úgy tudom itt is vannak elektrolit kondik, amik elöregedhetnek. Valaki már javított hasonló módszerrel routert? Érdemes kipróbálni az elektrolit kondenzátorok cseréjét?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • gnandii

    csendes tag

    Sziasztok,
    Tegnap vettem egy ilyen routert, és még a fórum olvasása előtt frissítettem a legújabb gyárira, de most olvasom hogy vannak akinek WAN szakadozás gondjai vannak így.

    Csak egy kérdés, hogy azért ugye van akinél ez a fw rendesen megy? :)

    Köszi!
    Nándi

  • alázógyík

    őstag

    Sziasztok!

    Amióta felfrissítettem a legutolsó gyári firmwarerrel, azóta olyat csinál, hogy nem szakadozik, és vagy van net, de nincs router menü, vagy van routermenü, de nincs net, és 2-3 alkalommal resetelni kell... mire a rgéi lesz, de aztán van h pár óráig jó, van h 2-3 napig.

    MI lehet a baj?! :F

  • Smite

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég én is szert tettem egy ilyen routerre.
    Kb. 3 hétig gyári firmware-rel használtam (volna :) ). Többen is belefutottak hasonló hibákba itt a fórumon, állandóan szakadozott a net, a wifivel és a lan-nal is problémák voltak. Rengeteget fagyott a router, sokszor a többszöri újraindítás (áramtalanításos) segített csak.
    Két napja ezt megelégelve Open-wrt-re váltottam. Mivel v1.8-as verziójú a gép ezért mehetett rá a legújabb 10.03.1-rc6. A telepítés alatt volt egy kis szívmegállás :), mivel miután írta, hogy újraindul, próbáltam ugyan elérni luci-n, illetve telneten és ssh-n keresztül is, de nem sikerült. Kb. 15 perc nagyokat nyelés és vívódás következett, majd döntöttem, újraindítom (áramtalanítás). Szerencsére a restart után ment a luci és mindent könnyen be tudtam állítani a webes felületen keresztül. A tűzfal konfigos segítségért köszönet vargalexnek! :R
    A váltás mindenképpen megérte, a két nap használat alatt az Open-wrt nagyságrendekkel stabilabbnak bizonyult (eddig még nem volt vele gond :) ), mint a gyári firmware, ami minősíthetetlenül sz@! volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    Sziasztok!

    Már egy ideje keresgélek, de nem találtam megoldást.
    Adott a Digi 80-as netje (LAN net)
    Adott egy 1043-as Router, gyári fw-vel. (Firmware Version: 3.13.4 Build 110429 Rel.36959n)
    Adott egy asztali pc, router LAN-ra kötve (Win7 32bit)
    Adott utorrent 2.2.1

    Az utóbbi két napban rakoncátlankodik. (igaz, már mikor megvettem is csinálta egyszer egyszer, csak egy ideje nem küldtem meg nagyon, lehet azért nem jelentkezett sűrűn a dolog.)
    De most gondoltam, mivel egyik nagy torrent oldalon free van, leszedek egy "kis" adatmennyiséget.
    Amint elkezd tölteni "rendesen" a utorrent, szakad a kapcsolat.

    Tálcán, értesítési területen a hálózat ikonon egy sárga felkiáltó jel (Nincs hálózati hozzáférés.)
    Erre jobb katt, majd hibajavítás.
    A kapcsolat helyreáll!

    Hibajavító ablakban ezt írja:
    Észlelt problémák: Az alapértelmezett átjáró nem érhető el. Kijavítva.
    Ezután megint megy a net egy darabig...

    Amikor a PC-n nincs kapcsolat, wi-fin a telefonommal lazán tudok netezni.
    Viszont a router felületére a pc-ről ilyenkor nem tudok bejelentkezni.

    Nem értek a hálózatokhoz, routerhez, de ebből azt vágom le, hogy a gép és a router, vagy a WAN és a LAN között a routeren belül szakad meg valahol, valahogy a kapcsolat.

    Router Logjában ez látszik csak:
    69 Dec 31 01:04:49 DHCP NOTICE DHCPS:Send ACK to 192.168.1.100
    68 Dec 31 01:04:49 DHCP NOTICE DHCPS:Recv REQUEST from 00:1D:60:5A:A2:0C
    67 Dec 31 01:04:45 DHCP NOTICE DHCPS:Send ACK to 192.168.1.100
    66 Dec 31 01:04:45 DHCP NOTICE DHCPS:Recv REQUEST from 00:1D:60:5A:A2:0C
    65 Dec 31 01:03:34 DHCP NOTICE DHCPS:Recv INFORM from 00:1D:60:5A:A2:0C
    64 Dec 31 01:03:31 DHCP NOTICE DHCPS:Recv INFORM from 00:1D:60:5A:A2:0C
    63 Dec 31 00:33:25 DHCP NOTICE DHCPS:Send ACK to 192.168.1.101
    62 Dec 31 00:33:25 DHCP NOTICE DHCPS:Recv REQUEST from A0:75:91:60:37:FB
    61 Dec 31 00:33:25 DHCP NOTICE DHCPS:Send OFFER with ip 192.168.1.101
    60 Dec 31 00:33:25 DHCP NOTICE DHCPS:Recv DISCOVER from A0:75:91:60:37:FB
    59 Dec 31 00:29:06 DHCP NOTICE DHCPS:Send ACK to 192.168.1.100

    Amit próbáltam eddig:
    - Torrentben a szállak csökkentése. Jelenleg 150-re van állítva a max. kapcsolatok száma.
    - Routerben a tűzfal kikapcsolása, illetve advanced részben a 3 FLOOD dolog.

    Van valakinek valami ötlete? Kezdek agybajt kapni.
    5 kor kelek, megyek melózni, már elfáradtam a keresésben. Más ötletet eddig nem találtam...(esetleg lan driver frissítés,ezt még esetleg megnézem.. alaplapi Lan-ba van.. )

    Előre is köszi az ötleteket! :R
    És Előre is BUÉK! ;]

  • Kicsirics77

    veterán

    válasz mixi80 #23076 üzenetére

    akkor keress rá valami openwrt-t mert a gyárival nekem is szakadozott illetve 1-2 naponta elérhetetlen volt a router

    .... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

  • mixi80

    aktív tag

    Sziasztok!

    Vargalex féle openwrt firmware felrakása után, van netemet és a wifit sikrerült jól beállítani.
    Nagyon úgy tűnik a gyári firmware miatt, szakadt meg a wifi vagy egyáltalán nem tudtam hozzá kapcsolódni, ez úgy néz ki megszűnt. Köszönet érte! :R
    Elnézést a kérdéseimért, de a gyárihoz képest egy kicsit más ez a felület, és szeretném beállítani még ezeket:
    1. Hol tudom megadni DHCP belül, mi legyen a start-end ip address?
    2. Szeretném fixálni a router-hez kapcsolódó eszközöket ip és mac address segítségével (ez a gyári alatt address reservation) alapján!
    3. Hol tudok portokat adott ip címen ki és be engedni, ezeket beállítani? (gyárinál forwarding/virtual servers volt) Van dyndns címem, és használom a vncviewer proramot és ahhoz kellene!
    4. Szeretnék mérést, hogyan mennyi hálózaton belül a sebességem, ez hogyan tudom megtenni? Láttam fent eredményeket!
    Segítséget előre is köszönöm!

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

  • Kicsirics77

    veterán

    válasz bod101 #24055 üzenetére

    persze maradhatsz annál is de akkor nem lesz megoldva a problémád mert nekem is szakadt a gyárival és mióta vargalexet használok idejét sem tudom mikor kellett újra indítani a routert
    ja és a gyári állapot bármikor visszaállítható
    én a helyedben elgondolkoznék mi a jobb folyton megszakadni vagy egyszer bekonfigolni rendesen és aztán dolgozik magától

    .... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

  • glugi

    aktív tag

    válasz aicon #24403 üzenetére

    Nálam hasonlóan van beállítva a nas-on a transmission, illetve a pc-n az utorrent, mégis szakad néha - külön-külön persze. Na de majd próbálgatom.
    vargalex: elvileg igen, új ip-t is kapok.
    Lehet, hogy a vonallal van baj, mert december környékén még nem csinálta ezt.
    Tennék egy próbát / "terhelést" a gyári firmmel. Melyiket érdemes visszatenni (ha jól tudom, van egy újabb, amin bugos)? Illetve, mehet az admin felületről vagy még mindig telnetről?
    Előszedem a régi routert, azzal is bepróbálom, plusz közvetlenül a pct- a modemre kötve.

  • tomtom222

    csendes tag

    Sziasztok. A héten sikerült egy ilyen routert beszereznem. Gyári firmware van (még) rajta, de naponta 3x megszakad a net és elég idegesítő (előző dlink router ilyet sose csinált). Firmware módosítás esetén nem lenne több szakadás?? Kezdő usernek melyiket ajánlanátok: vargalex féle open wrt, vagy dd-wrt? Csak az alap dolgokat állítanám be a routeren (pppoe , port forwarding), nem kell semmi extra, ezek a linux parancssoros módosítások meg eléggé távol állnak tőlem :( előre is köszi

  • Kris87

    aktív tag

    Sziasztok!

    Beálltam, pontosabban szeretnék beállni a sorba a 1043-mas tulajok táborában, lecseréltem a 741-est. Azonban kerek szemekkel állok a váltás miatti probléma előtt, ugyanis az eddig kifogástalan szakadásmentes ADSL vonalam ezzel a routerrel valamiért nem klappol. Folyton megszakad a kapcsolatom torrent közben, sorozatos csomagvesztések közepette. A probléma firmware-től független, a gyárival éppúgy csinálja, mint a vargalex 1.1-el. Próbaképp visszakötöttem a 741-et, hátha valami más a gond, de azzal továbbra is hibátlan. MTU érték változtatásával próbálkoztam már, 741-el 1492-őn is jó volt, ezzel 1454-en is szakad.

    Na most ilyenkor mi van?

  • Kris87

    aktív tag

    válasz vargalex #24961 üzenetére

    Visszatettem 1500-ra, ezt a hibát így már nem produkálja, ettől még szakad és használhatatlan. Viszont az adsl szabvány szerint max 1492-es mtu értékkel működik, amivel eddig nem is volt probléma, így nem értem, hogy miért papol arról az openwrt, hogy nem 1500, lényegtelen. Gyári fw-el ugyan ezt művelte velem, gondoltam majd a csodafirmware jót tesz neki, de nem. Elképzelhető, hogy hibás lenne? Vagy csak a modemet nem komálja? A 741-es jól működik, kénytelen voltam a 1043 elé kötni, hogy tudjak netezni. Nevetséges.

  • energiezolee

    aktív tag

    válasz AndrewTdi #26200 üzenetére

    Szia :)

    Szerintem próbáld ki vargalex firmware-jét és akkor egyből jóban leszel a Linux-al :)
    Komolyan mondom (vagyis inkább írom)!!!
    Én 1 évig használtam gyárival, de csak a gond volt vele, mint Pl.: net szakadás, router elérhetetlensége :(
    Én sem voltam jóban a Linux-al................................................... eddig!!!

    [ Szerkesztve ]

    Üdv : Energie Zolee

  • fourstar

    csendes tag

    válasz vargalex #26707 üzenetére

    Hát még ilyet nem értem , erre az új routerra meg nem megy fel az Openwrt. Firmware Version:
    3.13.4 Build 110429 Rel.36959n
    Hardware Version:
    WR1043ND v1 00000000
    a te verziod 1.1 probálom feltenni (1043 lanon a géphez kötve) a filet át kell nevezni mert túl hosszú a név átneveztem openwrt.bin-re, igy már felismeri, elkezdi az upgrade-t 20-30 mp után meg szakad a kapcsolat, ujracsatlakozás nélkül egy uj ablakba megint beirom a 1043 ip cimét és minden működik tovább a gyári firmwarrel. semmi restart, én restartolok (táp kábel ki) akkor is az eredeti firmware van fenn. Ezt eljátszottam minden verzióban(wan csatlakozva, nem de nem teszi fel az openwrt-t. Hát ez is csak velem zörténhet nem volt elég az egy hónap szívás, kifektettt 1043 de az újnál már itt megáll a tudomány. Ezt már nem hiszem el. Hát ha erre van magyarázat az jó lenne hogy végre elérjem amit akarok.

  • StephenNO1

    tag

    válasz rudi77 #26775 üzenetére

    Nekem gyári openwrt-vel is és vargalex firm.-el is szokott az adsl szakadni, (valamikor pedig tökéletes) szerintem nem a különböző firmware lehet a ludas. Sőt haveroktól kölcsönkapott modemekkel is csinálta.

    Mindig első a maszek, a munka megvár! A nőkkel jobb jóban lenni, mert náluk van az összes p@na!

  • rudi77

    tag

    válasz raidx #26777 üzenetére

    Hát nem tudom mert adsl2 van és 13db jel megvan! Ami igencsak jó!
    Gyárival, DDwrt-el és eredeti openwrt-el sem szakad.Csak ezzel a vargalex-el szakad!
    Egyértelmű hogy vargalex-el van valami gond.
    Probáltam vargalex-be a qos-t de akkor meg 5-10 másodpercenként szakadt a net.Na itt elégeltem meg az egészet.

  • nagyfejü

    őstag

    válasz vargalex #27737 üzenetére

    nem indul semmi. Router nélkül nem volt ilyen hiba , ső a gyári firm sem csinálta /csak állandóan szakadt a net/ .

  • kolakola

    tag

    Egy pont Ozz-nak,
    nálam is stabilabb a gyári.
    OpenWrt-vel a wifi szakadozás sűrű volt.

  • poli27

    veterán

    Hi

    Valaki tudja esetleg, hogy mitől csinálja azt a router, ha megy a torrent ezerrel felfelé, akkor random időnként eldobja a netet?Nem szakad le csak nincs net, ilyenkor nem tudok pingetni se kihagyás van 4-5 válaszra.Ha kihagyom a routert akkor ezt nem csinálja.Már a gyári firmet is visszaraktam hátha de nem.Lehet a szolgáltatónál ez valamilyen hiba vajon?Bár akkor ha csak rákötöm a gépre akkor is csinálná .... Ez azóta van mióta ezt a lcp echo failuret is csinálja a router.... Mi a fene lehet vele lehet meghalt? Kezdek mérges lenne Kínára megint... axxem lecserélem valami normális routerre hátha az megy normálisan :W :W :W

    (#29193) SteveBeard utána nekem is jó volt,le nem szakadt, csak amit írtam ez lett belőle...

    [ Szerkesztve ]

  • poli27

    veterán

    válasz dane #29212 üzenetére

    Hát nem tudom, tegnap óta a gyári van fent, és nem dobja el a netet+ sokkal jobban megy a feltöltés vele torrenten.Ugyanazok a torrentek vannak benne mint az openwrt-vel, és azzal soha nem ment ilyen jól!Most is 1,7MB/s megy felfelé, míg openwrtnél az átlag 1 volt.Lehet nincs hozzá köze, de nekem nagyon úgy tűnik!

    Alex a rebuilded óta kijött 2 firmwarrel sztem sok a baj, legalábbis nálam az volt... lefagy a luci, random szakadások a netnél pár másodpercre terhelés függvényében,nagyon nagy load a routeren, ha beléptem a luciba, átléptem másik oldalra egy csomószor újra jelszót kért.... szval a rebuildednél ezek nem voltak !

    [ Szerkesztve ]

  • poli27

    veterán

    válasz vargalex #29309 üzenetére

    Teszek vele még 1 kisérletet, nem lehet hogy a terheléssel van a baj? Nah majd kiderül, ha újra előjönnek a problémák (most a gyárival teljesen jól megy szakadás nélkül 2 napja) majd megnézed esetleg, hátha találnál valami hibát benne? :)

  • Uchiha Obito

    csendes tag

    válasz nimfas #29403 üzenetére

    Nálam is ezt csinálta az OpenWrt amíg ADSL net volt. Visszatettem a gyári FW-t, gondoltam még arra, hogy a DD-WRT-t kéne megpróbálni, de végül nem került rá sor. Most kábelnet van, visszakerült az OpenWrt és működik, nem szakad.

    Viszont lenne egy kérdésem. Erősíteni kellene a WIFI jelet, hogy testvéremék is tudják fogni. A router a szobámban van, áthelyezni nem nagyon lehet. Kb. 20 méterről lenne szó. Először erre gondoltam, hogy talán segíthetne:

    http://www.pcx.hu/termek/tp-link-tl-ant2408cl-antenna-44480

    Viszont akkor ebből 3 db kéne a 1043ND-hez, jól gondolom?

    Esetleg valakinek van még ötlete, hogyan lehetne a jelet erősíteni?

    Szerk: vargalex v1.02.1-ReBuilded verziót használom.

    [ Szerkesztve ]

  • Kami11

    őstag

    válasz nimfas #29424 üzenetére

    Nálam ugyan ez van -szintén ADSL-, pedig csak sima routerként van használva, sem a miniDLNA, sem a transmission nem megy, a nas torrentezik mégis dobja a netet a wan porton, a logban ugyan ez van mint nálad. Visszatettem a gyárit, azzal nincs ilyen gond, viszont annak meg a wifi-je egy f@s. Nekem is jobban bejön az OpenWrt, de amíg ez a szakadás fennáll addig marad a gyári fw.

    A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

  • Uchiha Obito

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #29433 üzenetére

    Köszi szépen, van itt még pár wifi a környéken, úgyhogy megpróbálom még a csatorna átvariálását.

    #29447: Nekem egy idő után kezdte el ezt csinálni az ADSL internettel, akkor még gyári OpenWrt-t használtam. Később emiatt váltottam Vargalex verziójára, hátha azzal jó lesz, de sajnos csak a gyárival volt jó, de még úgy se volt teljesen stabil. Btelnet volt a szolgáltató (előtte Enternetet használtam. Azzal maximálisan meg voltam elégedve, de amióta Btelnet lett, azóta borzasztó)

    Most Telekom kábelnet, egyszer nem szakadt még meg, semmi error a logban.

  • Kami11

    őstag

    válasz vargalex #29566 üzenetére

    A gyárival ilyen téren nincs gond, csak annál meg a wifi nagyon rossz, valamint naponta 1x fagy és a konfigurálhatósága is egy rémálom. Ezért ment vissza a te verziód, amivel nincs is gond, az említett wan oldali kapcsolat szakadások kivételével, de az is csak torrent alatt és csakis letöltés közben fordul elő, akkor viszont minden letöltés közben legalább 1x.
    Kapcsolatok számának, perek számának csökkentése nem hoz pozitív eredményt.

    A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

  • Kris87

    aktív tag

    válasz vargalex #30529 üzenetére

    Szia!

    v1.02.1-ReBuilded r30402 verzióval az adsl szakadásmentes, de ehhez modemcserére volt szükség, a mezei szürke 360r-es modem (c3) percenként szakadt, az új 360r (fekete T1) tökéletes. A régi modem viszont régi routerrel (741nd) ugyancsak hibátlan volt. Egyénként nálam fw. független, a 1043-mas még a gyári fw-el is instabil, ha a régi modem van mellette.

  • poli27

    veterán

    válasz nimfas #30621 üzenetére

    Nekem is ezt csinálta pppoe kapcsolattal régebben, ma feltettem a gyári helyett újra (gyárival jó volt) eddig nem szakad, de kiváncsi leszek.

    Vargalex ha a wifit letiltom a akkor miért nem tudok belépni a konfigjába se ezt írja nekem ki :F :

    /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:447: Failed to execute arcombine dispatcher target for entry '/admin/network/wireless/radio0.network1'.
    The called action terminated with an exception:
    /usr/lib/lua/luci/model/cbi/admin_network/wifi.lua:169: bad argument #1 to 'ipairs' (table expected, got nil)
    stack traceback:
    : in function 'assert'
    /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:447: in function 'dispatch'
    /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>

    [ Szerkesztve ]

  • csimpas

    tag

    egyre többször szakad meg a wifi notebookon nekem (vargalex fw), kb óránként 10x, van hogy többször, és már egyre jobban kezd idegesíteni, ezért kérdezném hogy szerintetek mi a fenétől lehet? :F
    telón viszont megy folyamatosan a net. win7 32 bit, friss telepítés, 2 notin is ugyan ez a helyzet.
    notin 2-3 a jelerősség, telón 1-es.
    gyári windowsos wifi fw-el és a legújabbal is ugyan ezt csinálja.

    próbálkoztam csatornaváltásokkal, jelenleg automatikuson van. mindig megszakad. mi lehet a baj? :R

  • Bill Haley

    csendes tag

    válasz vargalex #33918 üzenetére

    Köszönöm.Egyébként olyanra gondoltam mint amilyen a Gargoyle-ban van.Zavarhatlak még egy kérdéssel.Arra szeretnék rájönni hogy miért csinálja a 2543 ND a leírt problémát.A Gyári FW egy fos a Wifiben nagyon gyenge,viszont ha felteszem a OpenWRT vagy a Gargoyle-t elkezdi dobálni a Want,de úgy rendesen egyszer csak 5 percig megy utánna csak 2 percig és ez így megy.A Gargoyle arra sem képes hogy Úra csatlakoztassa pedig a keep alive van beállítva.Digi PPoe kapcsolatom van,és arra gondolok, hogy Ütközhet a modem belső fw-je az Opewrt-vel,vagy csupán szar a modem.Csak az a furcsa hogy gyári fw-vel meg nem csinálja ill.van egy Tomatos routerem, és az is csak ritkán tárcsáz újra,tehát képes 5-6 óráig életben tartani a netet.Tegnap például már örültem,mert 12 órája ment az Openwrt-n a net kapcsolat,de mire hazaértem megint dobálta a want.Az kizártam hogy a router lenne rossz,hiszen a gyári fw-vel nem csinálja.
    A Digikabel egy ZTE márkájú modemet adott,ami egyébként képes lenne a belső FW-vel is csatlakozni,és 4 Lan -található rajta ,De valami saját FW-csinálhattak rá mert nem lehet a 192.168.1.1 hozzáférni,pedig milyen egyszerű lenne ott beállítani a PPOE-t és akkor akinek nem kell Wifi ,nem is kellene venni routert.Nincs esetleg valahol az Openwrt-ben ,ahol ki lehetne szűrni miért szakadozik folyamatosan.Már arra gondoltam felhívom a Digit hogy szarakodik a net,és cseréljék ki a modemet,de lehet hogy ez sem javítana a helyzeten.Ha visszaviszem a routert gariba az sem jó mert azt csak gyári fw-vel tudom,ott meg jó minden,úgy is visszaküldik hogy nincs semmi baja.Te mit tanácsolsz,mert nagyon szeretném a TE Openwrt-det használni,mert sok finomság van benne :F :F :F :F :W :W :W :W .
    Köszönöm

  • cekkk

    veterán

    Sziasztok!

    tudtok arra mondani nekem valami megoldást, hogy miért van, hogy a router elég gyakran megáll, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam meg. Ilyenkor nincs internetem a routerbe se tudok belépni, de újra nem indul az internet kapcsolat nem szakad meg, de se netezni nem tudok, de semmit. Egy 30-40 mp után meg működik minden, de elég idegesítő mert ha nyomtatásközben áll meg, akkor cumi.
    Ha ilyenkor lecsatlakozom a hálózatról és újra vissza akkor egyből működik.

    A legfrissebb gyári fw van rajta, a régebbivel is ezt csinálta. Valami ötlet? :R

    Szerk:

    főleg nyomtatásközben veszem észre, mert olyankor az meg áll, de egy 20 oldalt nem tudok kinyomtatni így wifivel :W
    Régebben ment rendesen. Mostanában szarakodik. :W

    [ Szerkesztve ]

  • R2D2Robi

    csendes tag

    Sziasztok!
    A következő problémám lenne:

    Van ez a TP-LINK WR1043ND-as új routerem. Ha elkezdek tölteni torrenten, pár másodpercen belül megszakad az internet a torrentező gépen, mégpedig úgy, hogy sem a hálókártya letiltás/engedélyezés, se a kábel kihúzás, gép újraindítás sem segít rajta, csak ha újraindítom a routert. Kábelen csatlakozom, nem wifin.

    A másik gépeken nem szakad meg a net.

    A régi roteremen WR541G, ott nem volt ilyen probléma.

    Próbáltam már, hogy lecseréltem a torrent kliens programot újabbra, a beállításokban a kapcsolódások számát nagyon alacsonyra vettem, a sebességet csökkentettem, próbáltam egyéb beállításokat pl. a routeren az UPnP engedélyezését/tiltását , tűzfal ki-be kapcsolást a gépen és routeren stb. semmi nem segít.

    Azon kívül, hogy ne torrentezek meg cseréljem vissza a régi routerre milyen épkézláb megoldás lehetséges, mit állítsak be?

    A legfrissebb gyári fw van fent. Ha lecserélem azt a vargalex félére az tuti megoldaná a problémámat?

Új hozzászólás Aktív témák