Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doink

    aktív tag

    válasz bakatorkadar #583 üzenetére

    Üdv.
    "Inviteles ablakot"
    Hát ebből csak arra tudok következtetni hogy ADSL-ed van és nem a WAN port-ba dugtad a modemed és az xp pppoe-betárcsázójával akarsz csatlakozni az invitelékhez. A router tud magától is csatlakozni az invitelhez, nem kell neki gép. De ha 56k-s betárcsázós neted vagy ISDN-ed van és nem ADSL akkor hagy figyelmen kívül az írásomat.

    Tehát ADSL, a számítógépedre nemkell semmilyen inviteles kapcsolat, nyugodt szívvel törölheted.

    De akkor legyen elejétől a végéig:
    - Összedugod a modemed a router WAN portjával.
    - Gép(ek)et a LAN portokba dugod.
    - Áram alá helyezed a rendszert.

    Hiába írom be a gép keresőjébe a http://192.168.1.1 -et
    Böngészőbe írd ne keresőbe. De ha oda írtad akkor:
    Asztali gépen nyiss egy parancssort és írd be hogy "ipconfig /all"
    az Alapértelmezett átjáró[Default Gateway] lesz a routered IP-je ha nem írtál be hülyeséget átjáronak a gépeden[automatikus ipkiosztást használj], arra tuti bejön majd a rúter felülete szóval azt gépeld be a böngésződbe. Ha nemjó akkor marad a hard-reset, áramtalanítás, reset benyomása tartsad 5 mpig majd add neki vissza az áramot de ne szájj le a resetről még kb 5-10 mp-ig. [ettől is elveszik minden beállításod a routeren belül tehát az ipje 192.168.1.1 lesz, látogasd is meg asztali gép böngészőjével]

    - Ha bejött a router felülete akkor 2 lehetőséged van, vagy a routerre bízod az ip-cím kiosztást vagy a gépekre. Én az 1.-t fogom leírni [mert ha oprendszert újratelepítesz akkor nem kell majd később változtatni semmit]
    - Minden gépen autómatikus IP-cím kiosztást használj. [Helyi hálózaton jobbklikk --> tulajdonságok --> Internet Protokoll (TCP/IP) --> az IP-t és a DNS-t is tedd autómatikusra]
    A gépeket tedd 1 munkacsoportba hogy lássák 1mást és másolgatni tudj, persze ez nem kötelező.
    - Gép Újraindítás
    - Az asztali gépen nyiss 1 böngészőt és gépeld be címnek hogy 192.168.1.1 [vagy amire állítva van] majd add meg a user/pass párost ami alapból "admin" "admin".

    - A Cfosspeed azért bánt mert csak az új firmware támogatja a "tracert"-et, tehát annyi a teendőd hogy felsétálsz a Router honlapjára és letöltöd a legfrissebbet.
    http://www.tp-link.com/support/download.asp
    Majd a System Tools --> Firmware -nél betallózod a letöltött filet és rákattintasz az "Upgrade"-re.
    FONTOS: jó firmwaret szedj le, ne mennyen el az áram amíg telepíti, ne reseteld közbe, ne csinájj vele semmit csak várj amíg dolgozik mert elég nagy problémát okoz 1 félbeszakított firmware-upgrade. A router újra fogja magát izzítani, várd ki türelmesen.

    - Ha ezzel végeztél a router beáll gyári beállításokra, szóval igen, minden beállításod elveszik a rouren belül.
    - Szóval irány a Routerconfig böngészőbe írd be ezt: 192.168.1.1
    - Network ---> LAN ide betudsz állítani tetszóleges ip-t a doboznak de jó helyen van az alapból: 192.168.1.1
    - Network ---> WAN mivel te inviteles vagy ezért ADSL-re gyanakszom Point2Point over Ethernet kapcsolattal tehát a Connection Type: PPPoE, A kapcsolatodhoz tartozó felhasználónevet és jelszót pedig kitöltöd az inviteles szerződésed alapján.
    A Connection mode legyen "Connect on Demand" és az értékét írd át "0"-ra. ekkor mindig online fogja magát tartani a modem, tétlenség esetén se szakítja a kapcsolatot az invitelell, úgyis korlátlan ^^ :)
    - Wireless ---> Settings
    Ha nincs igényed WLAN-ra akkor kapcsold ki a "Wireless Radio"-t és az egész wireless szekciót átugorhatod.
    Ha van: Akkor legyen bekapcsolva, SSID-nek adj meg 1 szép nevet, Security legyen wpa és "PSK Passphrase"-nak add meg 1 jelszót amivel majd feltudsz csatlakozni vezetéknélküli eszközzel a routerre.
    - Wireless ---> MAC Filtering
    Itt kitudod szürni hogy csak melyik MAC-el rendelkező eszköz tudjön wifizni a routereddel, szerintem ezt most nebántsuk, elég lesz a WPA jelszó.

    - DHCP ---> Settings
    Mivel fentebb írtam hogy a routerre bízzuk a kiosztást ezért DHCP Server: Enable
    Start és End IP maradhat alap, a többit pedig nembántjuk.
    - DHCP ---> Address Reservation
    Itt tartunk fent IP-t a gépeknek. Tehát mondjuk a te géped lesz az első a felette lévő menüpontból "DHCP clients" kimásolod a MAC címed [vagy beírod a képén parancssorba hogy "ipconfig /all"] és Addrs Reserv-be beteszed a és hozzárendeled a 192.168.1.100 IP-t [mert ugye ott egy maccímet és egy ip-t kér]
    Ha anyu apu pdaja, hugi mami gépének az ip-je téged holt nemérdekel akkor őket bese kell ide tenned, de ha ip-t forwardolsz valamelyiknek akkor őt is tedd be persze más más végződésű ip-re pl: 192.168.1.101 | 192.168.1.102....
    - Forwarding ---> Virtual Servers
    Itt lehet portokat nyitni, most hogy minden gép majd fix IP-t kap ez is gördülékenyen fog menni. Megkell adni a portot meg a gép ip-jét ahova továbbítani szeretnéd.
    Tehát ha pl torrentezel mint az előző postos srác, akkor ha a Utorrentnek te 49164-es portot adsz meg akkor itt te beteszed azt a párost hogy IP:192.168.1.100 port: 49164 protocoll: both enabled: yes.
    - Forwarding ---> DMZ
    Ezt leírom mert sokan nemtudják, ez minden portot forwardol arra az ip-re amit beírsz neki.
    De ilíenkor persze a többi forwardodat figyelmen kívül hagyja.
    - Security ---> Firewall
    Itt jönnek az ízléses dolgok, nekem pl bevan kapcsolva mert az advances secrutyben használom a DoS protection-t. De letudsz tiltani a netről gépeket mac vagy ip-cím alapján vagy domaineket tiltani ami tudtammal nem működik :D.
    - System Tools
    A router felhasználóját jelszavád feltétlenül változtasd meg a "Password" menüpont alatt. A többi meg menni fog, idő dátum beállítás a Firmware-t meg úgyis frissítetted ha már itt jársz :)

    Mindennel készvagy akkor én azt mondom hogy ideje megvonni az áramot a készüléktől majd visszaadni neki 10 mp pihi [vagy a menüjében van olyan hogy system-tools ---> reboot] és közben a gépeket is kínáld + 1 újraindítással.

    Jó8

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák