Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Proci85 #4760 üzenetére

    Nem hiszem sajnos, esetleg az igény oldali mozgolódást láthatod... Mondom, bár fejlesztési oldalról én is pont annyira vagyok benne a Tomato-ban, mint itt bárki más, nagyjából semennyire, OpenWrt-be meg még kevésbé! Azt viszont tudom, hogy OpenWrt témában vargalex fórumtárs elég közel van a tűzhöz, lévén kapcsolatban áll az egyik magyar fejlesztővel, juhosg-vel, és Ő is megmondta, hogy ott sem várható HW NAT, mert ahhoz egyrészt teljesen újra kellene írni a tűzfalat, ami hatalmas munkát igényelne, irreálisan nagy energiabefektetéssel, és rengeteg idővel, másrészt pedig mivel "minden" routerben más-más switch chip van (ennek a feladata ugyanis a HW NAT), ezért onnantól kezdve nem lenne egy általános alap, hanem minden vasra külön kellene tovább fejleszteni! Én nem beszéltem erről sem Shibby-vel, sem más Tomato fejlesztővel, de szinte 100% biztonsággal kijelenthető, hogy itt is ugyanaz lenne a helyzet, tehát itt sem várható ilyen irányú fejlesztés! Arról nem is beszélve, hogy mire ezzel a nem kis volumenű munkával végeznének, addig a hardverek olyan mértékben megerősödnek, hogy lassan nem is lesz szükség a HW NAT-ra...

Új hozzászólás Aktív témák