Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • didyman

    őstag

    válasz rudi #5146 üzenetére

    Az a lecsúszott szigetelés gyári? Elég ijesztő... :D Közben rájöttem, hogy a trafó hozzávezetése, akkor talán zománcozott, de jól felcsúszott a zsugorcső. Érrdekes kitalálvány. A 12V-on kívüli szereplők a moduláris panelen laknak, egyszerű, kissé helyigényes, de jó az, a 12V-os ágak is valami bitang jó hatásfokkal vannak egyenirányítva, szerintem nem dióda, hanem SCR végzi, azért lehet ilyen alkatrésztemető a szekunder oldal (az SCR az gyakorlatilag tirisztor-silicon controlled rectifier-, amit szinkronban a PWM üzemi frekvenciájával, nyitnak a megfelelő időben, ezzel elérve, hogy nem egy diódára jellemző nyitófeszültség és differenciális ellenállás lesz a veszteség alapja, hanem a tirisztor minimális maradékfeszültsége és negatív differenciális ellenállása. A primer oldal az lehet, hogy rezonáns kivitel lesz, mert borda ott is alig van, a készenlét elhelyezése meg igazán formabontó, és a szilárdelektrolit kondik azon az ágon is érdekesek. A diódája meg borda nélkül álldogál a panelen. Minőséginek, nagyon korszerűnek tűnik, a hatásfokra kíváncsi vagyok.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák