Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fauszt

    senior tag

    válasz netreg #412 üzenetére

    Nem tudom mit értesz az alatt, hogy "teljes értékű router". DD-WRT sem képes egyetlen vezetékes ethernet portból többet csinálni, de switch csatlakoztatásával akár az is bővíthető.
    A WISP képesség azt jelenti, hogy az eszköz más eszközök által sugárzott vezeték nélküli hálózathoz képes kapcsolódni és az így létrejött oda-vissza WIFI kommunikációt hálózati cím fordítás (NAT) képesség révén szintén oda-vissza továbbítja az ethernet portja(i)ra kötött eszköz(ök) számára, tehát routol.
    Az universal repeatert meg már megbeszéltük.
    A WISP+universal repeater funkció meg a kettő kombinációja.
    A többi kérdést meg nem nekem kellene feltenned, hanem inkább a DD-WRT support-nak, bár nem értem miért görcsölsz ennyit a Speedtouch universal repeater-ré alakításával, hisz ha nem lesz elegendő a jelerősség a stabil WIFI kapcsolat kiépítéséhez az adó és a vevő közt, akkor hiába fog universal repeater-ként funkcionálni a Speedtouch, az eredeti problémád ugyanúgy megmarad.
    Szóval lehet hasznosabb lenne először a jelerősség problémán javítani az adó és a vevő közti távolság csökkentésével és/vagy jobb rálátás biztosításával és/vagy nagyobb érzékenységű ill. nyereségű antenná(k)kal és/vagy nagyobb teljesítményű eszköz(ök)kel, mint pl a TP-LINK TL-WA5110G.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák