Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hekkerman

    tag

    Csáó mindenkinek!

    Lejárt a thome netem, eddig 5 megás volt, szinte mindig 5,25 jött ki tesztekbe.

    a modem status oldalán ez volt valahogy írva: (nem emlékszem pontosan)
    Mode: G.992.5 (ADSL2+)
    Upload: 639 Kbps.
    Download: 6139 Kbps.
    ha ezeket leosztom 1024-el akkor elvileg a megabitet kapom meg, amivel a netemnek jönnie kell?

    Csak azért kérdezem, mert 6139/1024 az 5,99 de a mostani 15ösnél 14979 ez a szám ami 14,62 de általában 13-at se éri el a sebességteszt, és 1,5 megánál nem jön többel semmi. (böngésző, ftp stb...)
    Ez mitől lehet?
    Az 5 megásnál hogyhogy többet adnak, a 15ösnél meg inkább elvesznek? mondjuk ígyis 800ft plussszért több mint dupla olyan gyors a net, csak mégis, ha már lúd, legyen kövér :DDD
    Előre is köszi a válaszokat!

  • hekkerman

    tag

    válasz Jégkokó #12804 üzenetére

    Köszi, közben utánaolvastam, hogy mifán terem az adsl, meg is értettem, hogy mi a bibi. Bár, ez nem ide tartozik, bementem a helyi téhómba azt mondták, hogy az xy utácban nem megy a 15ös net. Busan hazajöttem, de aztán csak furdalt, hogy 5 megásnál stabil 5,25öt kapok. Betelefonáltam, intézkedtek, és láss csodát, 15 nem, de 13 megvan. Még ígyis megéri :)
    A másik, hogy egyik rokonom tanyán! lakik, és ott is megy a 15ös net, gondolom arrafele sűrűn vannak a központok :P

    [ Szerkesztve ]

  • hekkerman

    tag

    Csáó

    T-nek is írtam már ez ügyben, de itt is megkérdezem, nem számítok gyors, szakember által írt válaszra. :DDD

    Pirelli A225 a cucc, masszív le vagy feltöltésnél http oldalak nem töltenek be, se az admin oldal a 192.168.1.254 címen. Pingelni tudom eközben.

    Illetve délelőtt semmilyen kapcsolat nem volt, kis sárga hálózat ikon jobb alsó sarokban, de érdekes módon pingelni megintcsak tudtam. Ez eléggé idegesítő, mivel természetesen olyankor b@szik be, amikor nagyon kellene az internet, mint például ma, de ilyenkor vagy várok fél órát, és visszaáll magától, vagy kikapcsolom, visszakapcsolom, és várok, van hogy 5 perc, van hogy tovább tart. Persze ez is többször előfordul egy hónapban, hogy semmi életjel nincs, de a led-ek villognak rajta, mint amikor minden rendben van.

    Gondoltam túlmelegedésre, először ventillátorral, majd pusztán jéggel próbáltam lehűteni, dermesztő hidegben is produkálta magát. Ilyenkor ugrik be, hogy ez egy kalap sz@r és szétrúgom.
    Most hanyatt fekszik, és langyos kézrátétellel, nem 50-60 fokos, mint normál állapotban, és ígyis csinálja.
    Hívjam ki őket, hogy hozzanak másikat vagy mi legyen szerintetek?

    ui: azért érdekes, amikor http oldalak nem jönnek be, de torrent 1,5-6 MB/sec. :) megállítom, azonnal beugranak az oldalak, viszont nem hiszem, hogy a hálózattal lenne a gond, mivel az admin oldalt se tudom ilyenkor elérni. Hogyisvanez akkor? :)

  • hekkerman

    tag

    válasz hackeeeee #14695 üzenetére

    Azt még meg is értem, hogy letöltésnél nem megy semmi, de amikor nulla forgalom van, és egyszercsak elmegy az egész, ma már másodszor játszotta el, torrent nuku, még csak nem is böngészek, netes rádiót hallgatok, és egyszercsak ugye megáll, megnézem, se google, se semmi nem lép be, jólvan mondom

    szerintem akkor a kettő nem függ össze, ez nem tudom mi lehet

    ezt a modemet is csak azért kaptuk, mert ugye van digitális telefonom, vagy mi a nyavalya, meg telefonnal olcsóbb a csomag, mint magában :C persze mióta megvan egy dekát nem beszéltem rajta, készülék sincs rákötve :DDD

  • hekkerman

    tag

    Sziasztok újra

    Nos kicserélték a fagyós pirelli modemet, de rájöttem, hogy itt a vonal sebességével van a gond, mindig változik a maximum átmenő sebesség. Szóval, egyszer beállítja magát a modem 15140kbps-ra aztután rájön, hogy ez túl sok, ezért átteszi 14950-re, de aztán rájön, ez túl kevés, én meg itt szívok, amíg átáll. Elvileg sima modemnél, nem ilyen egybecuccnál lehet manuálisan is állítani a db értékeket, nem? Itt vajon ezt meg lehet oldani?

  • hekkerman

    tag

    Csáó

    Ha elviszem a modememet, pölö egy másik közeli településre, ahol ugyancsak thome adsl van, ott tudnám használni? :DDD

  • hekkerman

    tag

    sztori
    Na gyors elregélem mi a helyzöt. Anno átváltottam 15 megás netre, mondták, ez sok erre a vonalra, de átállították, 13,5 körül jött állandóan. Később( rá egy évre) havonta egyszer megszakadt, utána már többször. Ez napi 1-2nél megállt. Azóta kaptam egy új hgw-t, ami szarabb, mint a régi. Jah, netezni nem lehetett vele, fél percenként megszakadt a net. :) Na azt megcsinálták, 11-2 megabitre visszavették, mondtam az jó nekem, és jó is volt.

    Ha rákötök egynél több gépet, szétkapcsolja a netet. Ha egy gép van, azt csinálok vele, amit akarok. Beszóltam e-mailben, hogy hozzák vissza a régi hgw-t vagy adjanak másikat, mert ez fos.
    sztori vége

    Ma kíváncsiságból beléptem az admin oldalra:

    Ezmiez?

    Leírtam szépen, hogy szar a hgw, erre átállítják a sebességet. Múltkor kijön a tag, akkor is leírtam, hogy szar a hgw. Kijött, nem voltam itthon, működött, ígyhagyta. Persze egy géppel próbálták ki...

    [ Szerkesztve ]

  • hekkerman

    tag

    válasz hackeeeee #15367 üzenetére

    Igen, ez a max sávszél, előtte is itt állították 12400-ra, és azzal jó is volt. Eredetileg 15100kbit és 14900 között állította saját magától a modem, ahogy gondolom terhelve volt a hálózat. Ekkor szakadozott, amikor átállította. De a végén ilyen pár kilobitekért szakadt meg.

    Amúgy egy másik asztalin nézték meg, ami be volt kapcsolva, eddig én még nem láttam, hogy hoztak volna saját gépet. :)
    De most bekapcsolom a másik gépet, és ha ugyanúgy szétkapcsol a net, akkor bemegyek, és rájuk borítom az asztalt, sőt, még az illegális sebesség korlátozásért is kapnak a fejükre. :DDD

  • hekkerman

    tag

    válasz havri1 #15369 üzenetére

    Értem én , hogy a sebességgel úgy játszanak, ahogy akarnak. De vágod, szar a modemem, visszaveszik a sebességem, és ígyhagyják a modemet? Hol ebbe a ráció? Mert ha kijönnek, és bocs, de itt nem megy el a nagyobb, akkor oké, cseréljétek ki, és akkor mehet a kisebb sebesség.

    Amúgy, kipróbáltam, egy gép van rákötve, pöpecül megy a net. Bedugom a másik gépet, fél perc se kell, és physical down, physical up connected, utána sebességek mindkettő 0 kbps physical down és ezt csinálja, amíg rávan dugva a másik gép. Öröm lehet, elképzelhetitek.

    Amúgy, itten téhómnál képzett szakemberek dolgoznak mind, ugye? :DDD

  • hekkerman

    tag

    Üdv!

    Olyan picike problémám akadt, hogy le szerettem volna mondani a szolgáltatásaimat a thomenál, mert van olcsóbb, jobb helyben. (dsl net,dsl telefonom van).

    Most tartok a 28. csekknél, szóval már egy ideje megvan.
    A gondom úgy kezdődött, hogy megkérdeztem tőlük e-mailben, hogy meddig vagyok hűségidős. Ők felhívtak, és mondta, hogy lejárt, és még próbált egy másik csomagot beajánlani, de abban maradtunk, hogy a helyi irodában lemondhatom a cuccaim.
    Én megörültem, mert most volt akcióban a "másik" szolgáltató, egyből be is köttettem.

    Bementem szépen, erre, augusztusig hűségidős vagyok, páff. Mondom, dehát telefonom beszéltünk, és satöbbi satöbbi. Ő nem tud mit csinálni, neki ez van a gépben.

    Szerintem a hiba ott lehet, hogy tavaly sz@r volt a 15ös csomag, és "visszafokoztak" 5 megásra, ezzel együtt ők indítottak egy új hűségidőt. De én nem kértem, és papírt se írtam alá, csak jött a levél, hogy kisebb csomagom lett hálózati vagy milyen hibából, meg kaptam egy hónapot ingyen.

    Szóval, ebben a helyzetben mit csinálnátok? Írtam megint nekik pénteken, azóta nem kaptam választ még. 20ezer lenne a kötbér, amit eléggé padlóra vágna, viszont augusztusig legalább 25ezer lenne a havidíj(meg ugye a mostani net).

    Viszont, szerintem rég lejárt a hűségidőm, és az ő hálózati hibájuk miatt nem kellett volna hűségidőt indítani, egyszerűen átírok egy adatot, és lám, kevesebb sávszélt kap ez a hülye. De nem tudom, hogy hogy működik a rendszerük, és nem is érdekel már. Illetve telefonban miért mondta a hölgyike, hogy lejárt a hűségidőm. :W
    Valaki azt tanácsolta, hogy jöjjek a versenyhivatallal, aztán megadják magukat :DDD

  • hekkerman

    tag

    válasz hackeeeee #19588 üzenetére

    Le is írtam nekik, hogy ekkor 8-9 óra között hívtak valamikor, de a bejelentkezős oldalon az írjon nekünknél írtam nekik, nem tudom, hogy ez mennyit számít a feldolgozásban?
    Illetve erre a hűségidő indításra van valami véleményed?:) Ilyet csinálhat, hogy ő eldönti, hogy neked új hűségidőd lesz, és kuss?

    Amúgy annyit még hozzátennék, hogy 5300 volt a net, utána 15ös csomag után 6100, lefokozás után 5800 az 5ös net. Hogyis van ez?:)(dsl telefonnal,dupla kezdvezménnyel végig)
    Ez is gondolom az új hűségidő miatt volt így visszagondolva. Most meg 6000 ft.
    Mostani új szolgáltatónál meg 5900ért 10/2 net, családi tv, és telefon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák