Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feherfy

    tag

    Sziasztok! Elég laikus vagyok a témában, remélem topikot sem tévesztek. :B
    Felújítás során újabb szobákba szerettem volna bevinni a vezetékes internetet (főleg IPTV miatt), ezért kiépítésre kerültek CAT6-os fali csatlakozók, a vezetékelés pedig álmennyezetben van megoldva. A probléma csak annyi, hogy az elektromos szerelő a kábel végét ott hagyta nekem az álmennyezett egy még nyitott végén, mondván már csak össze kell kötni a jelenlegi hálózattal.
    A lakásba jelenleg a telekomos internet jön be koax kábelen a modemig, onnan 2 szobába már megoldott az átvezetése (szintén álmennyezet felett). Jól gondolom, hogy az egyik eddig meglévő "élő" kábelt kellene megkeresnem álmennyezet bontással, szétosztanom valamilyen UTP switch-el, és amire rádughatom az elektromos szerelő által otthagyott kábelvéget? Gondolom ezt még táplálni is kellene valahogyan...
    Nem létezik valamilyen egyszerűbb megoldás, pl. koax - utp átalakító, mert koax kábelhez könnyebben hozzáférek, amivel össze tudnám kötni?
    Ha a sejtésem helyes, és switch az egyetlen megoldás, tudnátok ajánlani egy konkrét terméket hozzá?

Új hozzászólás Aktív témák