Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalee

    aktív tag

    Egy hete cserélte a 3 db IPTV-s boxokat új android alapúakra a Telekom. Mivel gyorsabb netre váltottam így a modemet is cserélték Sagemcom F@st 3890V3-ra.
    Van egy Xiaomi AX3600 routerem, amit a Telekom wifi helyett használtam AP módban. Most vettem, hozzá egy Xiaomi AX1800-at, hogy MESH hálózatot építsek ki. Sajnos a MESH-ig nem jutottam el, mert AP módban nem, csak Router módban lehet beállítani a MESH-t.
    Így átkapcsoltam az AX3600-at AP-ból Router módba, a WAN portját összekötöttem a Sagemcom modem LAN portjával, beállítottam mindkét eszközt. A router a 192.168.0.XXX, a kábelmodem LAN tartomány 192.168.1.XXX lett. A hálózat szépen működik is, az eszközök látják az internetet, de az androidos set-top boxok nem működnek, hogy be lettek rakva az AX3600 router mögé. Abban az eseten, ha csatornát váltok (bármely srt-top boxon), akkor kb. 5 másodpercig működik az adott csatorna, majd lefagy, ha ismét váltok ismét 5 másodperc az adás, utána fagy.
    Van valami ötletetek, hogy lehet használni a set-top boxokat saját router mögül?
    Addig kénytelen vagyok mindkét router AP módban használni, mint két külön WIFI hálózat.
    Már előre félek, ha sikerülne megoldani a TV kérdét a MESH-el is lesz valami gond (olvastam, hogy a NAS-t nem éri el a második MESH routerről).

Új hozzászólás Aktív témák