Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargacs0909

    csendes tag

    Sziasztok!

    IPTV gondom van és kifogytam az ötletekből...

    Adott egy Huawei HA35-11 digitális elosztó, 30 megás vDSL net+gyorsító opció, 2 set-top box, 2 TV (nappali, háló).

    Előzmény (nem tudom van-e köze a hibához):

    Húsvét hosszú hétvége előtti éjszaka egy órán belül 3 áramszünet is volt. Másnaptól a net érezhetően belassult, mindkét tévén az adás rendszeresen pár másodpercre lefagyott, a kép szétesett/kikockásodott. A hétvége után aztán minden helyreállt. (A hálószobai tévét nem nagyon próbálgattuk.)
    Probléma:

    A hálóban lévő TV esetében az adás pár másodperc után "lefagy", a képernyő "kimerevedik" és nem is "jön vissza". Ha csatornát váltok az adás megy, majd 4-5 másodperc után a kép lefagy, és ezt minden egyes csatornaváltás után eljátsza. A set-top box egyébként "él", csatornát, hangerőt tudok váltani, a menü, minden egyéb működik. A probléma kizárólag a hálószobai "fogyasztónál" jelentkezik, a nappali TV hibamentesen működik.

    Lehúztam minden egyéb net "fogyasztót", semmi változás. A set-top box utp kábelére feldugtam egy laptopot, a speedtest minden mérésnél 20Mbps feletti értéket mutat.

    Amivel próbálkoztam:

    - Természetesen a ki-bekapcsolgatásokon, áramtalanításokon már túl vagyok.
    - Megcseréltem a két set-top boxot. A hálószobai TV ugyanúgy fagy.
    - Kicseréltem az utp kábelt. (A kábelezés falon belüli kábelcsatornában megy, így csak a fali csatlakozó és box közötti utp-t tudtam cserélni. A huawei és box közvetlen összekötéséhez nincs elég hosszú kábelem + szintkülönbség.)
    - Kipróbáltam másik hdmi kábellel összekötve a tévével.
    - A tévé valamennyi hdmi portját végigpróbáltam.
    - Kipróbáltam scart-al összekötve boxot - tévét.

    Fentiek közül egyik sem hozott eredményt. Az ötletekből meg kifogytam...

    És még egyszer: A probléma kizárólag a hálószobai "fogyasztónál" jelentkezik (még megcserélt box-okkal is), a nappali TV hibamentesen működik.

    Valaki találkozott már hasonló jelenséggel?

Új hozzászólás Aktív témák