Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gl59

    csendes tag

    Sziasztok!
    A környékünkön most már rendszeresek a pillanatnyi áramkimaradások ezért eldöntöttem, hogy veszek egy UPS-t a nagy szobába ahol egy PC és egy laptop (90W-os töltőről) van plusz egy 46 colos 13 éves LCD TV ami 240W-ot fogyaszt a gyári címke alapján.

    10 évvel ezelőttig az USA-ban dolgoztam és ott APC Smart-UPS-eket használt a cég szerverekre és fontosabb PC-kre, tehát ezeket a típusokat jól ismerem, de nézem az itthoni árakat, és bizony nincs semmi ingerenciám több száz ezer Ft-ot kiadni erre. Viszont a többi gyártó többi termékeiről nem tudok semmit.

    Valaki segítene nekem eligazodni ezen a piacon hogy intelligens döntést tudjak hozni? Ami a lényeg lenne, hogy nem kell tartós áramot szolgáltatnia legfeljebb 5-10 percig, a fontos a feszültség állandó karbantartása lenne, kimaradás és túlfeszültségre.

    Az autókhoz ma már mindenki ért és könnyű hasonlítgatni egyik típust a másikhoz, pl. mindenki tudja vagy érzi (ha 50 évesnél idősebb :)), hogy pl milyen minőséget képvisel a Trabant és a Mercédesz, és a köztük lévő kategóriák mint a Toyota vagy Suzuki - ahol is mindenki tudja, hogy mindegyik márka elvitte az embert "A" pontból a "B" pontba, de az utazás minőségében és a kocsi élettartamában óriási különbségek vannak.

    Tehát ezen analógiára alapozva, a jelenleg piacon lévő UPS-ek között beszélhetünk "Trabantokról" és "Ferrari"-ról (az APC Smart-UPS valószínű a felső kategóriában van) vagy "Toyotáról" ami soha sem romlik el és örökké megy?

  • gl59

    csendes tag

    válasz Cs1csó #16466 üzenetére

    Köszönöm a részletes válaszod, a 70 valahány ezer Ft-os már sok nekem, a másik 3 közül melyiknek lehet a csipogását kikapcsolni?

    (az APC Smart-UPSnél nem emlékszem, hogy lett volna erre lehetőség, ezért is másztam néha a falra miatta amikor 3-4 UPS egyszerre kezdett el csipogni fülsértő frekvencián.) A kikapcsolás alatt értem azt, hogy OK, hogy csipog amikor kimarad az áram és ő szolgáltat, de lehessen a csipogást utána kikapcsolni, nem kell csipognia végig az áramszünet alatt.

    És másik fontos szempont az, hogy lehessen az aksiját cserélni később. Lehet mind a háromnak és lehet mindhez aksit kapni nálunk?

    Néztem az akkuk.hu weboldalt, nagyon sokféle aksit árulnak de nehéz eligazodni.

    Az általad javasolt APC-nek az útmutatójában az áll, hogy az aksi nem cserélhető a felhasználó által. Ez mennyire komoly? Ha mégis kicserélném, akkor rá is faraghatok mert kell valamit reset-tálnom is szotftware-en keresztül?

Új hozzászólás Aktív témák