Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok! Szünetmentest keresnék munkaállomáshoz és HTPC/NAS-hoz. Egyáltalán nem értek hozzá, ezért kérdezek. Hallottam/olvastam, hogy lehet gond a kompatibilitással (hullámforma vagy mi) és a zajjal (búgás).

    -A munkaállomás egy i53470 + HD7770 +60W monitor, néha felpörgetem játékkal (ha jól számoltam kb. 300-350W körüli max felvétellel), aktív PFC táppal.
    -A HTPC egy J1900-as kicsi gép (1 db HDD), kb 20W teljesítménnyel max, paneltáppal/AC-adapterrel.
    -Ha belefér, akkor egy másik irodai gépet is rákötnék (régi DualCore az is 300W körül veheti fel a kakaót).

    Rövid pár perc üzemidő kellene csak, amíg elmentem a munkákat. Továbbá, ha tudna olyat, hogy küld egy shut down jelet a szervernek, annak nagyon örülnék.

    Tehát röviden:
    -egyik esetben max 400W terheléssel (min 3 db védett 220V dugóval)
    -másik esetben max 700W terheléssel (min 5 db védett 220V dugóval)

    Mit ajánlanátok?

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz sanzi89 #9679 üzenetére

    Köszi a gyors választ. Elég egy gépnek (a szervernek) a jel. Amikor dolgozom, akkor tudok én is intézkedni.
    Persze a legnagyobb királyság az lenne, ha az éjszakai áramszünetet megoldaná a szünetmentes a kis szerverrel, és nem kellene a szirénázásra ébredni (otthonról dolgozom). A szerver win 8.1-es.

    Közben kinéztem, hogy a munkaállomás alatt egy Gigabyte GE-R460-os táp van, ami aktív PFC-s. Ha jól sejtem ez nem jó hír, mert akkor a kváziszinusos szünetmentesek kiestek. Vagy tévedek? Eddig csak egy-két gyorstalpalót olvastam UPS ügyben.

    (#9655) nyunyu

    Hoppá, tehát ha jól sejtem, érdemes lehet gondolkozni használt szünetmentesben? Csak az akksikat kell kb. két évente egy-két tízesért felújítani? Konkrétan APC Smart-UPS-ek néztem most hirdetőoldalakon. Ezekkel szabd foglalkozni? Ha mindennel 40 kFt-be belefér akkor még jöhet, kevesebb is lehet persze :)

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz naja #9680 üzenetére

    Elnézést, közben szerkesztettem az előző hozzászólást. Nem számítottam rá, hogy ilyen gyorsan reagálsz.
    Kérdezem a használt szünetmentest benne. Ehhez mit szólsz?

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok!
    Lenne pár kérdésem, mert átolvasva (vagy visszaolvasva) a topikot még mindig homályos pár dolog.
    • Idén megdöglött pár dolog idehaza (egy SFF HTPC külső tápegység és egy QNAP NAS valszeg alaplap hibával). Szerencsére mindkettő az 1 év gari lejárta előtt nem sokkal. Lehetséges, hogy ezek okozója a kváziszinuszos szünetmentesem (APC BackUPS700ES) lenne?
    • Jelenleg egy PC + egy HTPC + egy NAS + két router + egy optikai vevő összesége van rá kötve erre az APC-re. Ezek így éppen kimaxolják az elméleti max terhelhetőséget (455 / 0,65 = 700). Azt szeretném lemérni, hogy mennyire igaz ez. Erre tudtok egy egyszerű fogyasztásmérőt ajánlani? A testvértopikban nem leltem válaszra, és elég kihaltnak is tűnik.
    Köszi előre is!

  • naja

    aktív tag

    válasz Cs1csó #14977 üzenetére

    Köszi szépen. Ez a kiszámoló oldal a fogyasztást mutatja, vagy már a hozzá méretezett tápot adja meg? Az előzőleg leírt kalkulációt az ajánlóban lévő oldallal számoltam ki. Van némi eltérés, mindenképpen utána kell járnom a dolognak.

    1.
    A konnektoros megoldásból melyiket választhatom, bármelyik megfelelően méri a háztartási eszközöket? Az említett topikban olyan dolgokról van szó, amit nem is értek, ott más síkon megy a csevegés. Amikor kazánok, szivattyúk, izzók stb közötti különbséget magyarázzák az nekem már nem jött át. Csak annyi, hogy nem minden mérő megfelelő erre a célra.

    2.
    Az »Amiről te beszélsz olyat nem ismerek.« mondatot a tönkrement hardverekre értetted?

    Az összefoglalóban lévő mondat a kvázi szinuszos UPS-kről (...aztán törpölj el azon, hogy az aktív PFC-s tápod szeretné-e a szimulált szinuszos UPS-t. Ha igen (vagy elég bátor vagy kipróbálni),...), arra enged következtetni, hogy a modern tápegységek nem szeretik az ilyen szimulált szinuszos dolgokat. Ezért kérdeztem rá, hogy lehet-e köze a tönkre menetelhez.
    Amúgy mit is jelent az pontosan, hogy "PFC-s tápod szeretné-e a szimulált szinuszos UPS-t."? Nem indul egyáltalán a készülék (1), néha bajok lehetnek vele (2), vagy tönkre is teheti (3)?
    Találtam egy érdekes topikot (When do I need a pure sine wave UPS?) , ennél is írnak mindent. Van aki szerint konkrétan kinyírja az olcsó, külső tápokat a szimulált szinuszos szünetmentes. A fő válaszadó --hosszasan kifejtve-- oda jut, hogy aminek nem jó, van ami meg jól megvan az lowend UPS-ekkel.

    Na most akkor mi tévő legyen az egyszerű halandó? Próbálgasson a jó ember, hogy megy vagy nem megy? Kinyírja valamelyik elektromos eszközét vagy megússza? Menjen a tutira, vegye meg a legjobbat, költsön sokat? Vagy az egész csak túl van játszva? Úgy érzem az igazság megint odaát van...

    3.
    Valóban van rajta egy pár dolog, ebből a PC a monitorral, és a HTPC a fő fogyasztók a többi belefér 30W-ba.

  • naja

    aktív tag

    válasz Cs1csó #14980 üzenetére

    @kaszaking
    Köszi, ettől féltem, hogy ez a helyzet, mármint, hogy senki nem tudja előre hogy jó e vagy nem.

    @csicso82
    Köszi további infókat.
    Azt hiszem mindenképpen váltanom kell majd.
    A kérdés, hogy mire. Ha megyek a korábbi gondolat mentén, akkor 1000VA körüli (még megmérem a teljes összeállítást), line interaktív, szinuszos szünetmentest keressek?
    Ha 800VA-ba beleférnék, akkor lehetne a korábban ajánlott PowerWalker VI 800 SW, ami elég szimpatikusnak tűnik ár/tudás alapján.

    Még egy kérdés felmerült, ahogy nézem az egyes adatlapokat. A például egy 1000VA / 600W-os szünetmentes esetében, hogy az utóbbi érték a max. terhelhetősége, ami mellett a fogyasztása az első szám szerint lesz? Egyszerűen fogalmazva 60%-os a hatékonysága? Vagyis az áramszámla ide vonatkozó részének 40%-át arra fizetem ki, hogy van egy szünetmentesem?
    Ha így nézem, és hogy egész nap megy a gép, akkor az áramszámla egy jó részét ez adja ki. Ez esetben talán érdemes lenne egy hatékonyabb szünetmentesben (0,9) gondolkodnom? Így 1-2 év alatt "behozza" a plusz költséget. Jól tévedek?
    Találtam aprón egy FSP Champ Tower 1000VA/900W-t, ez jó lehet? Látom ehhez még kelleni fog egy Schuko átalakító.

    Hiánypótlás:
    • A PC-m tápja egy GIGABYTE Superb 460W (GE-R460), ezzel nem is volt gond.
    • Közben rájöttem, hogy az SFF HTPC-t rövidítettem túl, ezért bocsi (SFF=Small Form Factor; épített Mini-ITX HTPC, paneltáppal, és külső táppal, 10W-os J1900 Celeronnal). A QNAP meg egy belépő szintű NAS (TS-228A), ami 13W-tal terheli a pénztárcámat.

    Az még egy fontos dolog, hogy a szünetmentes vezérelhető legyen a QNAP NAS által. A compatibilty list alapján viszont csak AEG/APC/CyberPower/Eaton bizonyos termékei jöhetnek szóba. Vagy, vaaaagy a Linuxos HTPC kapcsolja le a QNAP-ot. Ezen még törpölök, illetve guglizok, mert egyik témához sem értek. :/

  • naja

    aktív tag

    válasz Cs1csó #14982 üzenetére

    Köszi szépen ismét.
    Tehát az online nem jöhet szóba, ez is kiderült. Mivel a zajokra "allergiás" vagyok, és itt lenne mellettem egész nap.

    Illetve a VA és a W közötti különbség nem egy folyamatosan megfizetett veszteség, hanem csak a méretezésnél van jelentősége.

    Még egy fontos kérdés ugrott be, amit eddig benéztem. Ha jól értem a szimulált szinusz az arra érzékeny tápegységeket nyírhatja ki. Tovább gondolva viszont az alaplapot nem igazán bánthatja (elméletileg), mert addigra az áram már többször át van alakítva (AC->DC / 220V->12V). A NAS is külső tápos, és annak nem lett semmi baja. Tehát az alaplapja halálának –valószínűleg– nincs köze a kvázi szinuszos UPS-hez. Jól gondolom? Akkor ezt lehúzhatom az érintettek listájáról. A HTPC-t meg át kellene építenem egy nem paneltápos házba. Amúgy is elég nyűgös beszerezni és javítani ezeket (paneltáp+külsőtáp combókra gondolok).

    Azt hiszem akkor marad az Online interaktív, kvázi szinuszos szünetmentes, ami 1000 VA körüli, és kompatibilis a QNAP NAS vezérléssel.

    Köszi mindent!

Új hozzászólás Aktív témák