Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    őstag

    válasz cinemazealot #23096 üzenetére

    Annyit tudok ehhez így hívatlanul hozzászólni, hogy az ATX tápok között pl divat fikázni az njoyt tápjait, pedig elektronikailag jobbnak tűnnek, mint például a chieftec, corsair, meg a többi hasonló "nagy név" azonos árkategóriájú termékei, amik legtöbb termékükkel a valóságban a low end abszolút legalját képviselik, csak divat őket színházi stílusban felmagasztalni a nagy semmire, más gyártókat meg divat lett szidni.

    Ettől még nem lesz az njoy ups-e se jó, se rossz, én nem tudok az ups cuccaikról semmit, de érdemes lenne hiteles forrásból utánanézni ezeknek, ha valakit tényleg érdekel (ez minden márkára vonatkozik), mert a hány ember írt róla ilyen-olyan kommentet az nem igazán komolyan vehető úgy, hogy az ilyen témákban általában hozzászólók egy erős 99%-a még az amper-ellenállás-kondenzátor forgalmáról sem hallott, ennek ellenére rendkívül nagy magabiztosságot és tudást gondol magának, mert telefonkönyves asperger szindrómás módjára összeolvasgatott mindenféle szart az interneten.

    Nálam - azokon a helyeken, amik hozzám tartoznak - az elmúlt pár évben a szünetmentes tápok 60%-a ment rottyra, főleg az apck döglöttek meg, de volt közöttük beazonosíthatatlan kínai márkájú ups megdöglése is.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Gyöször

    senior tag

    válasz cinemazealot #23096 üzenetére

    Én tényleg azt hittem, hogy a fórumozók akkor írnak, ha van valamivel tapasztalatuk. Most minden hülyeséget félretéve én ezt komolyan így gondolom, hogy ez a helyes irány. Én így szoktam írni, és ha valaki ír valamit akkor úgy olvasom, hogy tudja mit beszél mert kóstolta, szagolta vagy pisilte már le azt a dolgot. Azt gondolom erről szólna a közösség ereje.

    Viszont azt nem gondolom, hogy a románok fogtak papírt ceruzát számológépet terveztek majd fröccsöntöttek és ups lett belőle. Ezek valami kínai dolgok lehetnek, esetleg más gyártó kifutott cuccai. Talán még a márkajelzés sem romániában kerül rá, de hogy nem ott forrasszák össze nagyítóval azt szinte biztosra veszem.

    Amiket felhoztál tapasztalataimat azok úgy történtek ahogy írod. Ezeket az eszközöket 3 év garival vettem az emagról és mivel én nem várom el egy ilyen olcsó cuccról, hogy yuasa meg csb akksi kerüljön bele, hát bizony be kell vallanom most is, hogy kifingottak 1,5 év múlva. De éltem a garanciális lehetőséggel, a pénzt visszakaptam és vettem rajta egy vadonat új njoyt. A 800as horus úgy került képbe az 1000res után, hogy az ups ek ára elszállt és a visszakapott pénzből csak azt tudtam venni. Meg tudtam volna pótolni, de a próbálkozás útjára léptem, és nem jött be. Visszaküldtem megtoldottam és vettem egy 2000reset az itt ajánlott apc helyett.

    A 800as egyébként kitartotta a gépet akkor ha nem játék alatt rugtam ki alóla a kisszéket, hanem kirugott székkel indítottam játékot próbából. Tehát az ups hardvere tudta azt a Wattszámot, csak biztosan az akksi hasonlott meg annak a hirtelen terhelésnek.
    Az ezres kattogása a meghalt akksi miatt kapcsolgató töltés miatt lehetett. Nem bontottam meg, garis volt.

    Azt hiszem megválaszoltam minden felmerülő kételkedésed.

    Megnéztem a keresésed, Cs1csó volt az aki minden hszében jelölte ipari hulladéknak a terméket. Szerintem neki sem volt még ilyen román csodája, Ezért ironizáltam ezzel az ipari hulladék dumával korábban, amit nem értettél.

    Én továbbra is azt mondom, hogy a termék vállalható, DE nagyobbat kell venni. Nem lehet úgy, hogy a 800VA-ra 480 Watt van írva, a gép 380 Wattot eszik, akkor jó lesz. Nem, az úgy nem lesz jó, 1500- 2000reset kell venni, és majd mikor eltelik 2 év meg fog halni benne az akksi, akkor vissza lehet küldeni, ha olyan helyről veszi az ember ahol teljes körű gari van rá. Erre figyelni kell, van olyan bolt ahol csak 1 év az akksi gari, az ups re amúgy 3at adna. Az árkülönbség kiadja a csere akksit 2x vagy akár 3x is, azt én már úgy jónak tartom. Pláne, ha esetleg egy apcben, cyberpowerben is meghal az akksi 2-3 év alatt. Nem hiszem, hogy 6-8 évet azok kibírnának. Az árelőny végig ott marad az njoy mellett.

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Új hozzászólás Aktív témák