Hirdetés

Hirdetés

  • Broken Roads teszt

    gp Azt, hogy mi történt az atomháborút követően Amerikában, jól ismerjük a Falloutokból. A Broken Roads e történetet ausztrál szempontból meséli el – igencsak hasonló eszközökkel.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Q, mint Quiet: új változat született a Chieftec Apexből

    ph A E-ATX lapokat is fogadni képes torony új verziója zajcsillapító paneleket és teli előlapot kapott a némaság érdekében.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    Hi!

    Egy kissé fura problémában kérnék tanácsot...

    (főleg olyan hdd gurukra gondolok akik otthonosan mozognak a filerendszerek világában... :U )

    Már 2 hónap alatt 2szer fordult elő velem az,h. szereltem a gépet és emiatt muszáj voltam a sata kábeleket lehúzni a hdd-kről...(egy vga-t cseréltem,szóval a hdd-khez többet nem is nyúltam)

    Amikor mindent visszaraktam az egyik hdd-t nem ismertel fel a gép, csak amikor megigazítottam a sata kábelt lett jó...(de ez annyira nem is érdekes)

    Xp-t használok és egy file-t akartam volna átmásolni, erre kaptam egy olyan hibát,h. a file nem olvasható/sérült...néztem is egy nagyot...
    Néztem több programot is chkdsk-t, partition magic-et, ezeket a hibaüzeneteket írják:

    Chkdsk:
    "...A(z) 10310 fájl 128 típuskódú sérült attribútumlista bejegyzése törölve
    Sérült attribútumrekord törlése (128, "") a fájlrekordszegmensből (10311)
    Árva fájlrekordszegmens (10311) törlése..."

    Partition magic:
    "...pm has detected an error 110 on the partition starting at sector 63....
    The length of the partition in the partition table is incorrect..."

    És a tálcán az óra mellett megjelent egy másik hibaüzenet(ezt csak egyszer láttam szóval nem emlékszem rá pontosan)
    "...E$mft sérült futtassa a chkdsk programot..."

    Ha jól értelmeztem (ugyan infót tanulok de a filerendszerek,hdd-k világába nem ástam bele magamat) a partíciós tábla sérült meg valahogy és 1-2 file "túllóg" a partíción vagy a partíció "csúszott el" pedig fizikailag nem sérült semmi...

    A kérdésem:
    Ez a sok kellemetlenség amiatt történt,mert lehúztam és visszatettem egy sata kábelt??? :F (előtte semmi baj nem volt és a múltkor is ebből lett a baj)
    Vagy van rá valami értelmes magyarázat??? Mert már kezdem unni,h. állandóan vissza kell hoznom az adatok egy részét egy kábel miatt...

    Alaplap: P35-ös chipset;hdd-k mind2 Samsung sata; csak ntfs filerendszer, win xp...
    Régen A64-em volt sata-s lappal de ott sosem volt ilyen bajom az évek alatt...

    A segítséget/tanácsokat előre is nagyon köszönöm!!!

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák