Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    válasz Rick4 #84101 üzenetére

    Nem az a célom, hogy 24 C° legyen! Ez egy nagyon fontos szempont, mert pont ezért nem gondolkodom klímában.
    El szoktam mondani, hogy én egy praktikus ember vagyok és a klíma nem praktikus ide hozzánk, mert:
    1. drága
    2. mégdrágáb beszereltetni
    3. mégannálisdrágább üzemeltetni
    4. ha nincs jó helyen, akkor utólag már nem lehet átrakni (ha klíma, akkor max előszoba és hűtse a 3 szobát onnan...de az meg úgy nem megy, vagy gyenge hozzá...azaz marad 1 szoba, de akkor a többiben meg lehet dögleni)
    5. csak pár fokot kéne hűteni. A megfelelő szabályozással se megy fel 28 C° fölé a hőmérséklet és 26 C°-on még elvagyunk...

    Munkahelyen van klíma: ha nincs annyira vészesen meleg, akkor csak a keringetést kapcsolom be: tökig elég.
    Tehát az a kijelentés nem igaz, hogy a levegőkavarás semmit se ér. A hőérzetet 2-3 fokkal befolyásolja és annyi ide nekem elég. Ha meg máshova kell, akkor megfogom és átrakom. A fogyasztására se megy rá a gatyánk és szerelő se kell hozzá. Szerintem ennél praktikusabb nincs.

    Persze ha 2050-re 45 C°-os nyarak lesznek...amikor nem 1, hanem 7 héten keresztül tombol a hőség, akkor muszáj lesz klímázni :U De jelenleg még nem tartunk ott.

    proper thx, bekukkantok oda.

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák