Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totya694

    őstag

    válasz bitpork #52282 üzenetére

    Jó reggelt mindenkinek!

    A legelején azért is tettem fel úgy a kérdést,hogy a "mai autók" mert a 90-es években úgy 4~5 évet dolgoztam autószerelő műhelybe és az akkori motorokat ismeretem (nagyon sokat belülről is).Autóvillamossági szerelő a szakmám.
    A Fiat vagy 40 éven keresztül ugyan arra az 1.6-os blokkra épített ilyen olyan hengerfejeket és pakolna az újabbnál újabb kasznikba.Nem baj ez de a hüvely fala,cementáltsága,anyag összetétele nem hinném,hogy sok mit változott.Ezért is állok szkeptikusan a 4-500.000km-t futott autónak még semmi baja a motorjával kijelentés előtt.Lehet már szürkülnek a régen tanult dolgok de egy motor kenésében az üzemanyag is szerepet játszik igaz kis mértékben de nem elhanyagolható az sem.A mai autók "alig" esznek üzemanyagot....
    Anyag szerkezetileg szerintem semmi változás nem történt de cáfoljatok meg ha tévednék.Az,hogy 10.000km helyett 8000-ként cseréli valaki az olajat még nem garantál közel fél millió km kopás mentességet. :U
    Koromnál fogva nekem lehet ez lesz már az utolsó autóm és szeretnék hosszú távra tervezni. :U

    Üdv:Attila

Új hozzászólás Aktív témák