Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • regvoltrossz

    tag

    válasz proper #1697 üzenetére

    Engem érdekelhet ha gondolod..
    De csak tényleg jó és rendesen ír! Mert nekem meg inkább írásra kéne...Annyi cucc van a gépen, hogy cd-re túl macerás és sok cd-be kerülne kiírni...

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Egy kis segítséget szertenék kérni a hozzáértőktől ha lehetséges! :B
    Szóval a barátnőm számítógépét jelenleg ketten használják, Ő és a kislánya (no meg én is néha, ha nála vagyok, de ez most nem lényeges). Állandó harc dúl a netért kettejük között, ezért most vásárolunk épp egy másik gépet, hogy mindkettejüknek legyen sajátja.Ez eddig rendben is van, csakhogy el kellene érni valahogy, hogy mindkét gép lássa a netet valahogy, nekem pedig fogalmam sincs hogyan kell az ilyet. :B :B
    Van nekem egy ilyen DLINK nevű izém ami abból az időből maradt, amikor még mikrós netem volt, és ezen jön a mikrós net. (csak egy gépem volt egyébként akkor is)Azóta nem használtam semmire. Valószínűleg ez is jó lenne, de szerintem valami egyszerűbb zsinóros is bőven elég lenne, pláne, hogy olyanokat használtan már párezerért lehet kapni itt a prohardveren is. Én viszont egyikhez sem értek egyáltalán. Angol nyelvű izéje van például az enyémnek ami a 10.10.1.50-es címen érhető el ennyit tudok róla. Hogy mit kellene rajta állítgatni arról fogalmam sincs. Mint ahogy más routerhez sem értek semmit. :B Kerestem én a neten valamit ahol elmagyarázzák mit kellene tennem, de mind olyan bonyolult szakszöveggel írja le amit leír, hogy semmit sem értek belőle. :B
    Szóval barátnőm pesti, ADSL netje van, ami ilyen betárcsázós izén keresztül kapcsolódik fel, ha bekapcsolja a gépet.Az ADSL modem hátulján is van annyi lyuk egyébként... lehet nem is kellene router, vagy valami más megoldás? :Y Nekem fogalmam sincs!
    Ha valaki elmagyarázná, vagy találna nekem olyan oldalt ahol az ilyen síkhülyéknek is megmagyaráznák mit kell tennem lépésről lépésre azért nagyon hálás lennék! :R

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz proper #1704 üzenetére

    ment válasz :)

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Gabás #1710 üzenetére

    Bocsánat! Megnéztem. Az van ráírva, hogy DLINK DWL900-AP+
    Jó lesz ez még nekem egyszer valamire azon kívűl, hogy most a port fogja? :B

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Nem éppen számítástechnika...
    Keresek olyasvalakit, aki a vízvezetékszereléshez ért. Arról van szó, hogy a mosógépem jelenleg úgy üzemel, hogy szét kell szerelnem minden esetben a zuhanyzót, ha használni akarom és arra kötöm a vízcsövet. Nos a megoldás egyszerű: a vízóra után van a csővezetékben egy íves elem azt szeretném kicserélni egy T elemre amit már meg is vásároltam, így egyik oldalról menne tovább a hálózatba a víz, a másik oldalon pedig egy egyszerű csapot (amit természetesen szintén beszerzek majd)kellene felszerelni, amelyikre ráköthetem a mosógépet és már meg is van oldva a helyzet.
    A baj csak az, hogy én ehhez nem értek, bármilyen egyszerűnek tűnik is, a vízvezetékszerelők meg akiket eddig hívtam, nem hajlandóak ilyen kis pitiáner dolgokkal foglalkozni.Annál drágább nekik az idejük mondják :( Jó mondjuk nem egy hálózatszerelés amiben lóvé van, de hát most komolyan tanuljak meg villanyt (azt se akarja nekem megcsinálni senki mert az is csip-csup)még vízvezetéket is szerelni ha már csak ilyen kis gondjaim vannak? :O

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Kedves jóbarátaim ismerőseim!
    Sokan ismertek engem még személyesen is. Most mondjátok meg tényleg egy szar alak vagyok én? :O :O :O
    Csak egy routert akartam a barátom kislányának a számítógépéhez amiről ti is tudtatok. Akitől beszereztem hazudozott sokáig, aztán végül elküldte, most meg teleszórja Itt a PH topikjait, hogy én egy szarházi köcsög vagyok és hogy ki fog csinálni de nagyon :F
    Legalább nyugtassatok meg, vagy toljatok le de nagyon, vagy valami, mert már kezdem szarul érezni magam... :O :O
    [link]

    [link]

    [link]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz regvoltrossz #2075 üzenetére

    barátom=barátnőm :B

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz pschio #2158 üzenetére

    Az apróhirdetéseid között érdeklődtem is a vidikártya után! :R

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Közeli hozzátartozóm munkahelyén nemrég selejteztek, ő pedig hozott nekem egy pár felbontatlan eredeti win95 usb támogatással, word97, excel97, win98 második kiadás cd-t. Megvan hozzájuk a kézikönyv is és minden egyéb kutyafüle, ha kérem megkapom azt is. Szép hologramos CD-k (egy színváltós földgömb hologramja van például a 98-as cd-n)Microsoft genuine felirattal, meg a dobozuk elején ilyen certificate of authenticity kezdetű felíratos zöld színű matricákkal..
    Mihez tudok én ezekkel kezdeni a mai világban???

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz proper #4486 üzenetére

    95 van pár, abból tuti tudok adni hamarosan...;) (most csak a leírtakból hoztam el egyet-egyet)..98-as is lesz szerintem azt az infót kaptam, hogy van több rakatnyi mindenféle felbontatlan cd..Sajna későn szólt, mert állítólag volt egy csomó alkatrész is (vinyók pl.) de azokat már elvitték a szemetesek. :((

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz pmheros #4498 üzenetére

    hova kellene menni és mikorra legkésőbb?

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Rick4 #4504 üzenetére

    Én csak egyetlen cd-t adtam fel Budapestről-Budapestre.(Két kis shareware progi volt rajta a barátnőm ismijének, kinek nincs nete) Kérdezte a lányka az ablak mögött, hogy elsőbbségivel-e? Mondtam felesleges, a városon belül ugyis ott van egy-két napon belül...
    Azóta három hét telt el és még mindíg nem érkezett meg... :(((

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz LordVader80 #4662 üzenetére

    Velem is hasonló dolog történt tegnap, mint Jankóval:
    Tehát felhívott a csaj, közölte, hogy rögzítik a beszélgetést satöbbi. Aztán azt mondta, hogy nekem kábelnet start plusz szerződésem van, amit tavaly juniusban kötöttem. Mondtam bizony. Aszonta a csajszi, hogy ez a díjcsomag megszünt, nem létezik, béke poraira, és helyette Optimumnak hívják már a csomagokat. Jó -mondtam. Erre megkérdezte, hogy akarok-e nagyobb sebességű internetet? Én azt mondtam nem, mert megfelel a mostani.Nos akkor nyertem havonta egy ezrest, mert ugyanazokkal a feltételekkel az uj Optimum csomag csak 4900 forint.
    Igaz, nekem elmondta, hogy van benne egy éves hűségszerződés! De ha valmi olcsóbb lesz mint eddig, annak ugye örül az ember és nem is kívánok egy éven belül szolgáltatót váltani. Magamban tehát valahogy úgy fogtam fel, hogy jé, most megint új előfizető lettem, és bizonyára ugyanazokkal a feltételekkel, mintha csak új lennék, ezért járok most jobban (merthogy minden csak az ujaknak jár, ami már sokszor felháborított más szolgáltatónál is egyébként..)
    A lényeg az, hogy én igazából örülök annak, hogy kevesebbet kell fizetnem, a hűségszerződést sem bánom, de épp nálad olvasom, hogy ha most tényleg új lennék, akkor 400ft-al még olcsóbb lenne ugyanazokkal a feltételekkel (egy év hűség stb.) :Y
    Namármost azt nem értem, hogyha megszűnik egy díjcsomag, akkor nem eleve át kellene pakolni az ujabb nevűbe, ami ugyanazt nyujtja mint a régi kérdezés nélkül? Vagy ha már hűséggel együtt és olcsóbban, akkor miért nem ugyanúgy mintha én is új lennék?Mert ahogy kivettem írásodból ez bizony kemény átvágás volt így!! Csomagot váltottam én jómagam egy olyan ügynöknél akinek az volt a feladata, hogy minél több csomagváltót szedjen össze.(egyáltalán tényleg megszünt ez a csomag, vagy ez is átvágás volt?) És bár kevesebbet fizetek, mint eddig, de így ebben a formában én a több éve hűséges előfizető járok rosszabbul..ellentétben azokkal akik mindígmás szolgáltatóhoz csámborognak, ergó újnak számítanak..:(

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz regvoltrossz #4684 üzenetére

    Kiegészítés: azért vagyok több éve hűséges, mert tavaly költöztem, így új előfizetést kellett kötnöm. Előtte hosszú évekig tízezezért kaptam negyedakkora sebességet, mint tavaly feleannyiért mint uj előfizető. A régit ugyanis le kellett mondani így újnak számítottam. :C
    Egyébként mostanában sokat hallani arról, hogy pont ezzel kapcsolatban a hivatalos szervek tenni akarnak valamit, mert nem tartják ők sem kereknek azt, hogy folyamatosan ujabb illetve megújuló hűségszerződést kötnek a szolgáltatók a régesrégi ügyfeleikkel. Nos kíváncsian várom mi lesz belőle. Én még emlékszem arra, amikor leszabályozták, hogy 5000 forint körül kell majd adni a szélessávú internetet milyen sírás-rívás volt a cégeknél. Pedig hát nekik kellene értem versenyezniük minél olcsóbb árakkal ugye, nem pedig mesterségesen magasan tartani az árakat.
    Vagy nincs igazam? ;)

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz LordVader80 #4686 üzenetére

    Köszi! :R
    Mondom én nem hisztizek, és én tényleg örülök annak, hogy egy ezressel kevesebbet fizetek mostmár mint eddig. Nem is ezzel van bajom csak a logikát furcsállom. Ha jól veszem ki, itt arról van szó, hogy van egyfajta termék, amit többfajta árban adnak el. Tehát sem a csomagolás, sem más extra nincs benne, hiszen ugyanaz az egész, de nem mindegy, hogy új vagyok, csomagváltó, vagyok, vagy ahogy te írod "sima csomagváltó" vagyok.(ez utóbbinak akkor mi értelme?) Az ára ugyanis sorrenndben 4és fél, 4900, illetve 5900. Miközben ugyanarról a termékről van szó! Hát nem tudom: ha nekem van egy zöldségüzletem és kiírom, hogy a krumpli Józsinak 50forint, Pistának 60, Sanyinak meg akit utálok 80forint, akkor a felügyelet szerintem úgy megbüntet mint a huzat, mert ugyanazt a krumlit ugyanannyiért kell árulnom mindenkinek. Azt viszont lehet, hogy az egyik zöldséges 50-ért, a másik 60-ért adja a krumplit. Semmi különös nincs ebben.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Rhino666 #16694 üzenetére

    Én szoktam sűrűn....mint mindíg :)

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Rhino666 #16696 üzenetére

    A jövő héten keddtől-szombatig ráérek.. Mikor menjek?

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Gergello #17299 üzenetére

    Függvénytáblázat érdeklne. :R Annó volt nekem kettő is, de két éve költözködtem és azóta nem találom egyiket sem :(

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Gergello #17299 üzenetére

    Egyébként én megtartottam az összes középsulis tankönyvemet. Egy csomó minden értelmesebb módon le van írva benne mint a felsőoktatási jegyzetekben, úgyhogy érdemes megtartani szerintem!

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz SpyK333 #19204 üzenetére

    véletlenül van ilyesmim...

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz pschio #19210 üzenetére

    Nekem van, most is arról írok, és nagyobbra cserélném...

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz martonx #19216 üzenetére

    naja ez engem is érdekelne...

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz martonx #19211 üzenetére

    Mennyiért tudsz 17 colosat? :)

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    36309898526
    Fogalmam sincs, hogy kié a fent megjelölt szám! De úgy kb egy hónapja is ugyanazt csinálta velem, mint amit most éjjel is. Elküld nekem rengeteg üzenetet a telefonomra egymás után amelyek mind arról szólnak, hogy " Az sms feladója visszahívást kér öntől 2008. év ikszedik hónap ikszedik napján, ikszedik órakor."
    Mondom mégegyszer fogalmam sincs róla hogy ki a fene ez, ráadásul egyszerre 10-15 vagy még több ilyet küld nekem ha rájön a "tízperc" Ráadasul általában mindíg az éjjel kellős közepén teszi, amikor az ember szeretne aludni, nem pedig a telefonja sms-jelzését hallgatni hosszú perceken keresztül!
    Megpróbáltam visszahívni, de senki nem vette fel. Illetve egyszer igen, de akkor csak folyamatosan hallózott egy női hang, miközben a háttérből kutyaugatás és gyereksírás hallatszott. Bármit szóltam azonban a készülékbe ő akkor is csak folyamatosan hallózott, míg végül meguntam és letettem. Akkor egy időre abbahagyta a fenti üzenetek küldözgetését, most éjjel megint rájött a rapli.
    Nos én őszintén mondom, hogy nagyon szívesen visszahívok bárkit aki szeretné és ha más ötlete nincs neadjisten küld nekem ilyen jellegű üzenetet, de ehhez azért nem ártana tudnom azt is, hogy ki is az aki visszahívást kér tőlem!!
    Először arra gondoltam, hogy talán valami emeltdíjas szám, aki így akar magának bevételt, de a fent említett hívásom még a múlt hónapban volt, és a számlámom nem szerepelt emeltdíjas hívás, tehát nem erről van szó. Gondoltam arra hogy valami "hülyegyerek" szórakozik velem, de erre is rácáfol az, hogy mondom egy női hang szólt bele a múltkor a készülékbe.
    Most akkor mi a jó fene ez? Ha valaki ismeri ennek a számnak a tulajdonosát ugyan szóljon már neki és persze nekem ebben az ügyben! Remélem csak a szolgáltatónál van valami hiba, és nem a fenti szám tulajdonosánál. De ennek kiderítéséhez kellene a szám tulajdonosa is.
    Előre is köszönöm!

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Ha már tuningolunk, akkor a megfelelő hűtésről is gondoskodjunk! :))
    [link]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Epson c43 nyomtatóm elkezdett kattogni. Csíkosan nyomtatott, így csináltam egy fejtisztítást, ami után helyrejött. Majd amikor a fej vissza akart térni a "nyugalmi" állapotába a doboz jobb oldali része alá, akkor elment a fekete patron feléig, majdott elkezdett kattogni. Azóta nem jó :(((
    Mit tegyek vele? Van valaki Szegeden aki ért hozzá és nem kér csillagászati árat?
    Miért mindíg vizsgaidőszakban romlik el??? :W :W :Y

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Sziasztok!
    Megtámadott valami nagyon szemét mocskos kis trójai, amivel már egy hete nem tudok elbánni :O
    Minden létező trójai és vírusírtót végigpróbáltam már. Kiírtani nem sikerült, de cserébe most már mindkét vincsin egyre több fájlt megfertőz. :((( Még a javító telepítés se használ.Egyébként amúgy kussban van, ha kihúzom a hálózatról, de mihelyst visszadugom, a netet, egyből beindul. Mindenféle egyéb trójainak hazudja magát és emiatt persze nem helyesen ismeri fel egyik progi sem. Egyedül a microsoft safety live scanner kutatja fel az összes fertőzött fájl, majd kiírja, hogy ő csak felismerni tudja kiírtani már nem :O És persze mindkét vinyó tele van rendkívül fontos adatokkal, de hálistennek, csak a system fájlokhoz nyúl, így le tudnám menteni a dolgaimat elvileg..
    Mivel a gépre szükségem van, így aztán ma délután vettem egy vincsit háromszázvalahány gigásat, amire majd feltelepítek egy szűz xp-t. A baj az ez sata vinyó, nekem pedig eddig csak ide (pata) volt eddig. A lapom tudja kezelni ugyan a satát, csakhogy persze ehhez másfajta kábel kell :(( Úgy emlékeztem, hogy a laphoz kaptam én mindenféle kábelt ezért aztán nem is vettem kábelt a boltban. (Tiszta hülye vagyok, hogy egy párszáz forintos kábelt nem veszek meg emiatt, legfeljebb kettő lett volna belőle na bumm...) Itthon persze kiderült, hogy tényleg van sok felesleges tartozék a laphoz, de persze sata kábel egy szál sem. Mivel ekkor már fél6 volt és ilyenkor már az összes üzlet bezár ami ilyesmivel foglalkozik, elgyalogoltam a Tuskó áruházba (Szabadkai út). Kár volt! Árulnak 38 különféle márkájú USB és minden egyéb kábelt, persze sata kábelt véletlenül sem :((( Gyorsan át a szemben butamaxba, ahol aztán dettó ugyanez volt a helyzet :(( Mikor legutoljára jártam itt, volt egy számtech alkatrészeket árusító kis üzletecske. Persze most már nincs a helyén semmi. Úgyhogy így jártam! :O
    A lényeg az, hogy holnap este már nagyon kell a gép (munka) de a főállásomban este hétig dolgozom :W
    Tehát holnap esti átadással kellene nekem egy sata kábel, meg ahogy látom a tápot is más csatlakozóval veszi fel, tehát egy ide-sata tápkábel átalakító is. Ha valakinek van belőle felesleges és eladná, vagy tud ilyet venni holnap legyen szíves szánjon meg és este hét körül átveszem és kifizetem.
    Szóval Help me! :R

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Egy gyors de nagyon fontos kérdés! A sata II-es vinyó működik akkor ha sata I-et kezel az alaplapom?
    Ugyanis a bolt amely tegnap eladata nekem ezt a vinyót, az állította, hogy menni fog, pedig háromszor is rákérdeztem, hogy biztos-e?
    Nagy nehezen sikerült kábelt szereznem, aztán ma este 7-től 10-ig szarakodtam vele, de persze az istennek nem volt hajlandó felismerni.
    Lehet holnap egy számtekboltos általam történő meggyilkolásáról fognak szólni a hírek...

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz CSorBA #24358 üzenetére

    Rádugtam a tápkábelt és az adatkábelt is, elindítottam a gépet, a kis lámpa villogott, hogy műkszik a vinyó, aztán persze nem ismert fel semmit. Egy tabot nyomva, beléptem a sata menübe és persze semmit sem tudtam ott csinálni, mivel azt írta hogy not found tehát nincs ilyen wincsi :O

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz regvoltrossz #24360 üzenetére

    Ja és persze így az xp telepítő sem ismert fel semmit..

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz bolcsodal #24365 üzenetére

    Cd-t kaptam az alaplaphoz, de most hirtelen nem is tudom merre van...
    [link]Ezen az oldalon vannak hozzá driverek..

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Végülis megoldódott a vinyóproblémám, bár már megint le lettem húzva. :(((
    A lényeg az, hogy csütörtökön végül gépestől együtt visszamentem az üzletbe ahol vettem a vinyót. Hosszú idő után az lett megállapítva, hogy az alaplapi sata vezérlőm elszállt, és kell bele egy sata kártya. Ez ötezerért végül látta a vinyót. Nagyon csodálkoztam, mert újonnan vettem az alaplapot annó és a sata részt sosem használtam, tehát elvileg működnie kellett volna, de hát egye fene mondtam. Nos hazaérve persze elindítottam az xp telepítést. Hurrá látta! Fel is tette a telepítőfájlokat, ámde amikor először ujraindult a gép, a rendszer összeomlott és kiírta, hogy a "win problémát érzékelt és a további károsodás megakadályozása érdekében leállt." :O Az őrület határán álltam már ekkor, míg végre estére itt egy másik fórumon kaptam megoldást. A vinyó jumperét kellett áttenni az 5-6 közötti lábra. Csakhogy ekkor is ugyanaz történt. Mérgemben kivettem az új kártyát, és átdugtam az alaplapi csatlakozóra a kábelt és tessék: szuperül ment ezután minden! :W Így aztán most lett egy sata kártyám tök feleslegesen nem éppen olcsón! A telepítés után végre sikerült a két régebbi vinyókról is leszedni a win32.virut.56 vírust ami már gyk. az összes exét megfertőzte így már le tudtam menteni róluk az adataimat. Rájöttem, az volt a baj, hogy játszottam a Tomb raider Anniversary játékkal, ami néhány pályán elég nehézre sikerült. Ezért a Tombraider.hu oldaról leszedtem egy csalást, ami persze vírusos volt és mire észrevettem, akkorra már mindent megfertőzött! :Y A csúcs az, hogy ezt a drweb-en kívül más hasonló progi észre sem veszi, pláne, hogy olyan okos, hogy mindenféle más fertőzésnek hazudja magát a többi hasonló programnak :W Az írtás pedig virussal fertőzött vinyóról persze nem ment...
    Mivel a Sata kártyára nincs szükségem,( [link] )ezért az eladó, vagy valamire cserélhető! Két órát volt a gépemben tehát nem éppen egy nagyon használt valami. Egy év garancia meg minden egyéb...
    A cserénél olyasmire gondolok, mint például, hogy jelenleg 768 mb memóriámat (ddr1 400), vagy videókártyámat (radeon 9200se) nagyobbra cserélném vagy valami hasonló.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz SirRasor #24557 üzenetére

    Nekem ddr1-es memó kellene..

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz pschio #24559 üzenetére

    Bocsánat a tudatlanságomért, de nem tudom mit jelent az a reg ecc :F
    Jelenleg egy 512-es és egy 256-os Samsung van a gépben.
    Előbbivel menni fog együtt? 1024 is több mint a 786, de ha valakinek neadjisten 1024-es memója is volna, na az meg a csúcs lenne, Úgyis csak 2 gigát kezel max az alaplapom... :R

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz pschio #24559 üzenetére

    Ja és ha jó lesz, felőlem akár ma is összehozhatjuk a boltot! ;) Nézegettem az aprót, de csak pesti, debreceni, meg miskolci ajánlatokat találtam. Újonnan meg jó drága...

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Keresek:
    - DDR1 400-as ramot (továbbra is)
    valamint
    -használt kerékpárt, (hagyományosat, nem váltósat)

    Eladó : SATA Raid card 4000ft-ért

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz totya694 #24586 üzenetére

    ment válasz
    ;)

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz mcclode #24596 üzenetére

    Tök jó! Mire én megírtam, addigra te is elküldted a privit. Majdnem egyszerre.. :)

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Kyle Katarn #24648 üzenetére

    Szia! Én most vettem Mc clode-tól. 24514-es hozzászólás.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz CSorBA #24682 üzenetére

    Egy 256-os immár nekem is van eladó.
    Az van ráírva hogy "SEITEC 184DR256M338,SE,PH40 256MB DDR~333MHZ-CL2.5 0303-0260M-3112"
    Mennyit is érhet? Legyen mondjuk 1000forint

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Van két videóm. Mindkettőnek mechanikus problémája van. Létezik olyan aki megcsinálná őket?

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz partymaci #25348 üzenetére

    Hosszabbítsd meg az érvényességét! 10%-ért hosszabbítják. Széchenyi tér Erste fölött 1.em. Én is megújítottam a tavalyit ami lejárt volna márciusban. Két hónap mulva megyünk majd nyaralni belőle :)

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Agyasima #25533 üzenetére

    Azzal etetnek minket éppen, hogy Szegeden nincs elég frekvencia és ezért nem azonos a programkínálat a pestivel. :(( Már ez a magyarázat is nagy előrelépés tőlük, mivel korábban még azt is letagadták, hogy a programkínálat nem azonos a pestivel és állították, hogy igen, majd később azt, hogy nálunk nincs is JIMJAM és egyéb csati, majd később valaki kitalálta ezt a frekihiány magyarázatot és azóta ez a válasz minden szegedi kérdésre.
    Nem csak a HD csomag hiányzik, hanem pl. a rajfilm és gyerekcsatornák is vagy pl. a MOVIE neveztű csomag. Csúcs hogy pl. a gyerekcsomagból van JIMJAM nevű tévé de csak most lehet nézni amikor kódolatlan,(ergy hétig) mert amúgy le van kódolva és nem lehet rá előfizetni mivel hiányzik a többi adója a csomagnak.
    Lásd még [link]Itt valamint elődjénél [link]itt

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Még 2005 végén--2006 elején a PH főleg itteni törzskönsége segítségével sikerült akkori gépemet lecserélnem (darabokból összerakva persze) akkori PIII-as gépemet arra ami jelenleg is üzemel.
    Most, lassan 4 év elteltével hasonlóban gondolkodom. :)
    Jelenlegi gépem tehát: 478-as P4Nordthwood 3000 processzorral, agp ati 9200-as vga, 2*512 ram. (Meg persze vannak vinyók, cd és dvd író a gépben, de ezeket inkább megtartanám)
    Ezt szeretném 775-re váltani elsősorban a PCI expressz csatoló, valmint a memória miatt (olcsóbb és könnyebben beszerezhető) és a későbbi bővíthetőség érdekében. Természetesen lehetőleg úgy mint annó, tehát a lehető legesleglegolcsóbban ússzam meg, és az új gép jobb legyen azért mint a régi :DD
    No és persze most is hasonlóan le vagyok maradva mint annó. Például fogalmam sincs melyik processzort és vga-t érdemes venni. Azelőtt egyszerű volt: minél nagyobb szám volt a nevében annál jobb volt. Most meg mióta két illetve többmagos procik vannak teljesen összezavarodott minden, a vga-król nem is szólva. :U
    Lényeg az, hogy a gépet általában netezésre, Quarkra, filmnézésre ilyenekre használom. (Tehát elvileg a mostani gépem is tökéletes) Viszont emellett néha szeretek kipróbálni ezt-azt, mint például újságok játékdemó mellékleteit és hasonlókat. De nem vagyok egy játék fan, tehát nem csúcsgép kell.
    Ha pedig már váltok, akkor legközelebb szintén olyan 3-4 év mulva szeretnék váltani mint most. ;)
    Szóval várom az ötleteket, tanácsokat stb.
    Még mielőtt valaki félreérti ez nem felhívás arra, hogy most mindenki nekem akarja eladni a cuccát, hanem csak tájékozodás részemről az irányban, hogy egyáltalán merre induljak el és hogy megérné-e nekem? :)

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz CSorBA #25994 üzenetére

    Ennél már csak a "hány láb van a buszon" típusú a jobb! ;] A mulkor 2 és fél óra alatt senki nem mondott pontos számot, a végén kiderült, hogy 935 a végeredmény.. :Y Hogy hogy lehet páratlan arra szerintem maguk se tudják a választ!

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Rhino666 #26004 üzenetére

    Most látom csak..akkor ezt úgy is lehet, hogy három meg 5 meg minusz hét meg minusz nyolc? :Y

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    A következő gépem van:

    Pcchips m952-es alaplap 4k
    Northwood HT 3000-es proci (sohasem húztam vagy hasonló, mert munkára használom a gépet és a megbízhatóság fontosabb) 6k
    2*512 Samsung DDR1 400-as ram 6,5k
    Ati 9200-as 128 mb vga.1,5k-2k
    A beárazást itt [link] csinálták.
    A fentieket szeretném cserélni 775-ös PCI-E-s lapra, procira, memre videókarira lehetőleg úgy, hogy minél kevesebbet kelljen ráköltenem, de legalább ugyanolyan (bár inkább jobb!) teljesítményű gépem legyen mint ahonnan elindultunk! (A ddr-II és a PCI-e videókari az ami miatt váltanék, a teljesítményhajhászás nem az én világom...)
    Külön-külön ezért nem eladó csak cserélhető, vagy egyben, ha van másik láthatáron...

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Van egy kétcsillagos 200L-es békebeli Lehel hűtőm. Nem épp mai darab, de legalább jól hűt,(legkisebb fokozaton csonttá fagy benne minden) és tekeri a villanyórát mint az állat. ;] Épp ez utóbbi két tulajdonságával van bajom. Ugyanis az a helyzet, hogy már tavaly ráfizettem egy csomót éves leolvasáskor a DÉMÁSZ-nak, no de idén már ez 54ezer ft volt :O Mindent átnéztem, és végül arra jöttem rá hogy a hűtő a hibás.
    Éjjel-nappal megy és nem áll meg szinte soha. Az elmúlt két-három hónapban direkt ráfigyeltem valahányszor a konyhában jártam és összesen talán kétszer volt olyan, hogy nem járt a motorja. Egy ajtónyitás azonban azonnal elindította. :W
    Új hűtőre nincs pénzem bármennyire is jó lenne. Ezt kellene tehát megjavítani valakinek. De (sajnos rossz tapasztalatok alapján) nem merek ismeretlenül keresni egy hűtőszerelőt a telefonkönyvben és kihívni. (Én szerelőből mindíg olyat fogok ki, hogy "hát akkor 5ezer kiszállási, 3ezer ránézési meg 2ezer szerelési díj az összesen 10 ezer persze számla nélkül hogy mindenki jól járjon" :W ) Valami relét vagy ilyesmit kellene cserélni benne és jó lenne. Nem nagy munka egy munkatársamnak tavaly 2-3000 ft-ért csinálták meg. A neten is kb ilyen árakról írnak. Ilyen nagyságú összeget ki is bírnék én is, csak megbízható hűtőszerelőt nem ismerek aki meg is csinálná.
    Ti esetleg ismertek? :)

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    [link] 27402-re valaki? :B

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • regvoltrossz

    tag

    Három éve 2006-ban vettem a lakást ami egy 30nm-es garzon és egyedül élek benne. Nincs benne több áramfogyasztó mint egy bármilyen átlagos lakásban. Ami áramot fogyaszt az a hűtő, villanybojler, tévé, videó, számítógép, vasaló és mikró meg persze a világítás. Amikor bejelentkeztem a Démászhoz és elmondtam ezt ott úgy kalkuláltak, hogy akkor ez kb olyan mint egy egyedülálló nyugdíjas esete és fizettem 3ezervalamennyi villanyszámlát, ami a legkisebb átalányfogyasztásnak felelt meg. Egy év múlva kereken 10ezer forintot rá kellett fizetnem az éves leolvasásnál amit nagyjából rendben valónak is találtam. Kértem azért, hogy ennyivel emeljék az átlagomat amit meg is tettek. Ekkor olyan 5ezer körül fizettem.
    Közben a szomszédom panaszkodott, hogy képzeljem el 9ezret fizet havonta miközben neki aztán még csak mikrója sincs sőt hűtője se volt akkoriban. Ezen egy kicsit elcsodálkoztam, mert nálam akkor még rendben volt minden.
    Nos a lényeg az, hogy eltelt egy újabb év, és akkor már 40ezret kellett ráfizetnem az éves leolvasáskor ami nagyon rosszul esett. Hisztiztem egy sort a DÉMÁSZ-nál, minekutána lecserélték az órámat mechanikusról szép új digitálisra. Lecseréltem az összes izzót energiatakarékosra, ha csak lehet kerülöm a mikró használatát, a villanybojler hálistennek hőtárolós és 3-4 napig simán tartja a vizet, ezért csak ilyen időközönként kapcsolom be egy-két órára. Az összes elosztóm kapcsolós és ki is szoktam kapcsolni ha nem használom a rajta lévő dolgokat, hogy a készenlét se fogyassza az áramot. Amikor pedig elmegyek itthonról hosszabb időre pl. dolgozni tízegynehány órát, akkor a hűtőt kivéve az összes biztosítékot lekapcsolom. Mindezekmellett fizettem havi 7ezer ft körül.
    Idén májusban azonban a tavalyinál is nagyobb meglepetés ért. Már 54ezret kellett ráfizetnem az éves átalányra :O Ettől teljesen kétségbe vagyok esve és keresgélem a megoldást. A hűtőre és a bojlerre gyanakszom, de anélkül is van valami baj a hálózatban szerintem.
    Már csak azért is, mert a szomszédom közben vett hűtőt, mikrót, elektromos sütőt, meg minden egyéb elektromos biszbaszt és nem emelkedett neki a havi számlája 9ezerről pedig ő havonta diktálja. :Y
    A DÉMÁSZ-nál már jól ismernek, mivel sűrűn járok oda hisztizni, de a általában elküldenek a halál f..ára. Olyanokat mondanak, hogy hívjak én egy villanyászt megállapítani hol a hiba, mert ha ők mennek és feleslegesen, akkor ők 100valahányezerre megbüntetnek azért, mert feleslegesen kijött hozzám a szerelőjük meg ilyenek :W

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

Aktív témák