Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liquivent

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni.
    Van egy Synology DS112j NAS -om.
    Nemrégiben váltottam DIGI 500 Netre.
    Olyan problémám volna, hogy sajnos amikor NAS -ra töltök, akkor nem hozza a sebességet.
    Maximum 4 - 4,2 MB/s -el jön lefelé a cucc.
    Amikor simán a gépnek a vinyójára töltök, akkor hozza a sebességet, azaz 50-52 MB/s -el jön lefelé.
    A NAS -ban a vinyó elvileg bírja a sebességet, Seagate SATA3, 64MB Cache, 7200RPM.
    Lehetséges, hogy a NAS -nak a procija vagy a RAMja nem bírja és visszafogja a letöltést?
    Ha ez így van, akkor melyik az a NAS, amelyik nem korlátozza le és hozza az elvárt értékeket?
    Találkozott már valaki ilyen problémával?

    Másik kérdésem lenne, hogy egyik barátom is most áll NAS vásár előtt.
    Nála DIGI100 vagy 200 lesz.Gondolkodik a Synology új RT1900at routerén.
    Erre rádugva egy külső vinyót mennyire használható letöltési célokra, NAS funkciókra?
    Vagy inkább rendes NAS -t vegyen?

    A válaszokat előre is köszönöm.

  • liquivent

    csendes tag

    Sziasztok!

    Synolgy RT1900ac routerrel kapcsolatban tud valaki segíteni?

    Digi 500-as csomagom van, Sajna a letöltés Download Station -ön keresztül max 4MB/s, ennél gyorsabban sajnos nem jön.
    Elvileg ennek a csomagnak a maximális letöltási sebesséfge 50-52MB/s körül van, ami Windows alatt működik is.
    Mivel sajnos a külső HDD-m csak USB2 házban van, itt 37MB/s a maximális letöltés (Windowsban), de ugyanez a HDD a Routerre dugva csak a 4MB/s -et hozza.

    Azért vettem a routert, mert itt azt a tanácsot kaptam, hogy a NAS -om procija fogja vissza, merthogy van egy korábbi DS112j -m is, ezt szerettem volna leváltani, de azon is és a routeren is sajna csak ennyi a max sebesség.
    Kezdem azt gondolni, hogy maga a Download Station proggi nem enged többet...

    A másik kérdésem, hogy a Routert valahogy el lehet érni FTP-n keresztül?
    Egyszerűen nem látok ilyen beállítási lehetőséget.
    A NAS -nál simán megy...

    Köszi előre is a válaszokat.

  • liquivent

    csendes tag

    válasz Borisz76 #24414 üzenetére

    Borisz76: Köszi a választ, de azt hiszem nem értetted pontosan a leirtakat.
    Tehát, van egy Synology DS112j NAS -om, ezen rendesen megy a sebesség másolásnál, de a DSM alatt található Download Station már csak max 4MB/s-el tud rá tölteni, ezért határoztam a router mellett.
    Viszont sajnos a routernél is ugyanez a helyzet, hogy a sima másolásnál hozza a sebességet, még akkor is ha USB-re van kötve, viszont maga a Download Station proggi ugyanúgy csak 4MB/sec-et tud.

    Azt sem mondanám, hogy nem erős hardverrel szerelt router, na meg azt sem, hogy a maga 60e huf-jával olcsóbb kategória lenne.

    A Routerre kötött USB meghajtó is simán felcsatolható hálózati meghajtóként, ahogyan a NAS is...

    Az NTFS részt nem igazán értem, mi köze a másolási sebességnek hozzá, hogy mire van particionálva?
    Ha van bármi köze is hozzá, akkor melyik file rendszer az, ami nagyobb sebességre lenne képes?

    Sanya: Mint irtam, simán windows alól töltve a routerre kötött USB-s meghajtóra hozza a sebességet, mint ahogyan másolásnál is.
    Maga a Download Station alatt nem hozza a sebességet.
    De mint irtam, sem a NAS, sem a Syno Router.

Új hozzászólás Aktív témák