Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kaciokos

    őstag

    válasz kaciokos #19433 üzenetére

    No, megvan az elegáns megoldás, gondoltam leírom, hogy maradjon nyoma, mert elég sok forrásból származó részleges infók alapján sikerült összerakni.

    A probléma: a Transmission által letöltött filmeket a DSM Media Indexing szolgáltatása nem indexeli. Emiatt a Media Station nem ajánlja ki, vagyis DLNA kliens (pl. TV) nem látja. Ha bármilyen file-műveletet végzel a filmen, mondjuk átteszed egy másik könyvtárba, akkor megtörténik az indexelés.

    Megoldás: a Transmission-ben be kell állítani, hogy letöltés után manuálisan indexeltesse a Media Indexer szolgáltatással a filmet.

    És a hogyan:
    1. DSM -> Terminal & SNMP -> engedélyezd az SSH-t.
    2. DSM -> User -> engedélyezd az admin felhasználót, ha esetleg le lenne tiltva.
    3. DSM -> User -> Advanced -> engedélyezd a User home szolgáltatást.
    4. DSM -> Package Center -> Community -> telepítsd a Midnight Commander-t. Ez a lépés nem szükséges, ha linux-ban elboldogulsz a parancssorral, és tudod kezelni a vi-t, én nem annyira... :) A Midnight Commander egy linux alá írt Norton Commander-klón.
    5. DSM -> Package Center -> Installed -> állítsd le a Transmission-t.
    6. Tölts le egy PuTTY-ot, ha nem lenne.
    7. A PuTTY segítségével SSH-z be a NAS-ra, a felhasználónév root, a jelszó pedig az admin felhasználó jelszava.
    8. Az alábbi file-t kell szerkeszteni: /volume1/@appstore/transmission/var/settings.json. A Midnight Commander-t mc paranccsal tudod indítani, onnantól egerészni is lehet, file-t szerkeszteni F4-el lehet. Ha nem a volume1-re telepítetted a Transmission-t, akkor persze ott keresd, ahova tetted.
    9. Keresd meg az alábbi kezdetű sorokat, és javítsd erre:

    "script-torrent-done-enabled": true,
    "script-torrent-done-filename": "/volume1/reindex.sh",

    10. Mentsd a file-t.
    11. Hozz létre egy reindex.sh nevű file-t PC-n, a tartalma ez legyen:

    /usr/syno/bin/synoindex -A $TR_TORRENT_DIR

    12. Töltsd fel ezt a file-t a NAS-ra.
    13. PuTTY-ban még mindig a Midnight Commander-rel mozgasd a feltöltött file-t a /volume1 könyvtárba.
    14. Lépj ki a Midnight Commander-ből (F10), majd az exit parancs segítségével PuTTY-ból.
    15. DSM -> Package Center -> Installed -> indítsd el a Transmission-t.
    16. Igény szerint szedd le a Midnight Commander-t, kapcsold ki a User Home Service-t és az SSH hozzáférést, de ez már nem a megoldás része.

    Bocs, ha néhol nem megfelelő linux-os terminológiát használtam, mint mondtam, sajna nem értek hozzá. :) Remélem, lesz, akinek hasznos lesz ez a leírás. :)

Új hozzászólás Aktív témák