Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolesz010

    senior tag

    válasz Avicularia #566 üzenetére

    Egyáltalán nem erre gondoltam, de még csak nem is konkrétan az összegek miatt linkeltem. Amúgy meg, ha az ember nem arra tervez, hogy gyűjtöget és majd egy napon hazaköltözik szülőhazájába, akkor eleve hülyeség más ország pénzébe átszámolgatni a kint megkapott, elköltött, félretett fizetéseket.

    De ha már "úúú milyen sokat..." rosszkedved enyhe letámadásának egy talán többek által érdekesnek található infókat tartalmazó cikk linkeléséért én vagyok a célpontja, akkor tegyük hozzá az általad felvetett témához, hogy 1 + 2 félszobás lakást nem igazán bérel egy egyedül kereső, tehát legalább 2 kinti fizetéshez illik hasonlítani a kinti bérleti díjat, valamint, hogy még egy egyedül kint élő is okosan körbenézve tud találni 3.5k-s korrekt szobát Malmöben. De talán az sem mellékes, hogy iskola mellett végzett részidős takarítói munkával is tud akár egy egyedülálló 40+ éves nő is keresni annyit, hogy helyi árak mellett normális lakásban normális szobát béreljen, tisztességesen fizetve igénybe vegye a helyi tömegközlekedést, rendesen egyen, és amellett, hogy a francos cigarettájáról sem mond le, még szép kis megtakarítást is elér.
    Nem, nem arról van szó, hogy úúú, milyen sokat lehet keresni, mert nem sok, ha kint él és költ az ember. Ezt meg is értik azok, akiknek a fizetések mellett az árakról is jut a fülébe infó. Ellenben, ha nem tötymörög az ember, hanem dolgozik, legyen az akár az egyik legkevésbé megfizetett munka, akkor is ésszel beosztva elég a fizetés még takarékoskodásra is úgy, hogy közben teljesen korrekt életkörülmények között él. Nem úgy, mint pl. Mo-n.

    - - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

Új hozzászólás Aktív témák