Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz dudika10 #659 üzenetére

    Sorry, valóban én tévedek. Megkövetem dudikát és KTM-t is. :R

    Ilyen primitív elvi matematikai hibát régebben nem követtem el. :W Öregszem? :O (Ez egy jó takarózás, de valójában csak hülye vagyok.)

    Csak a poén kedvéért hadd álljon itt, hogy próbáltam bizonygatni az igazamat, és sikeresen levezettem, hogy totális tévedésben állok:

    Az érthetőség kedvéért megfordítom:

    Tegyük fel az egyszerűség kedvéért: hogy a hangszer 500Hz-en és 1000Hz-en szól 92 és 90dB-el, amit Te egyaránt 90dB-nek hallasz élőben. A mikrofon viszont felveszi 92 és 90dB-nek, és egy ilyen jelet kap a fejhallgató, amit 92 és 90dB-el kellene lejátszania, hogy Te ezt aztán 90dB-nek érzékeld ismét mindkettőt. Igen ám, de a füles téveszt -4dB-t 500Hz-en, így 500Hz-en 88dB-t ad le, ami te 86dB-nek hallasz. A feladat az, hogy ezt a hibát kiküszöböld, és visszakapd a 92dB-es lejátszott és 90dB-es hallott hangot.

    Eddig ok?

    Elkezded a beállítást: 90dB-nek beállítod a szinusz 1000Hz-et és 90dB-re beállítod az 500Hz-t is, de a füles a hiba miatt 86dB-t ad le 500Hz-en, amit 84dB-nek érzékelsz a phon miatt. Ekkor +6dB-lel 96dB-re növeled 500Hz-en, amikor is a füles lead 92dB-t :F :F :F WTF?

    (Na, itt döbbentem rá, mekkora hülye vagyok...)

    Végső, komoly tanulság (főleg számomra): Fül alapján ne EQ-zz hardvert!!!

    PIECE

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák