Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sihto_

    tag

    Csak annyit tennék hozzá, hogy elég sokat találkozom külföldiekkel és egy ilyen találkozás alkalmával magyarul beszéltem olyan emberekkel, akik egy félévet tanultak magyarul. Valami ortmorduriak voltak, az a lényege, hogy onnan származnak, ahol a kalasnyikovot feltalálták. MIután tökéletes volt a kiejtésük először azt hittem magyarok, a nyelvtani rendszer nagyban hasonlít, talán a legjobban a finnugor nyelvcsaládból, sok közös ősi szavunk van pl.: a személyes névmások egy része. Nekem ezenkivül nem kell bizonyíték, most, hogy ők már alig vannak 40ezren és oroszországban leledzenek nem sokáig lesznek még elő bizonyítékia a nyelvrokonságnak, de engem meggyőztek.
    A másik volt egy barátnőm, aki észt volt, és magyarul tanult, amikor összejöttünk még nem tudott beszélni magyarul, ma már tökéletesen beszél, folyékonyan, az egyik föiskolán tanít, persze már nem vagyunk együtt, de ő mindig a fejét fogta az ilyen mindenféle más nyelvrokonság miatt, csak egy példa a magyarban 20 fönévi eset van az észtben 16 a finnben meg talán 12.
    A másik a nyelvrokonság nem mindig esik egybe a genetikai kapcsolattal pl.: ha egy népet leigáznak háborúban, az asszonyokat nem fogják megölni, hanem elviszik haza, és ők fognak gyerekeket szülni, akik természetes az anyák nyelvét fogják jobban megtanulni és így gyakorlatilag a győztesek adják fel a saját nyelvüket és kulturájuk egy részét.

    A példa minidg erősebb az utasításnál

  • Sihto_

    tag

    válasz yerico #75 üzenetére

    A kalasnyikovot feltalálták azért, mert egy merőben uj dolog volt meg így használja mindenki
    ime a linkek:
    http://www.freeweb.hu/beluard/index4_20.htm
    itt a Magyar Nemzet:
    http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=67049
    stb.

    de ha beirod a google-ba, hogy kalasnyikov feltalálója lesz egy halom találat, míg a kitalálóval szemben, ami nem ilyen összefüggésben van semmi.
    de hogy ilyen dolgokba belekötni, hallod (?)

    és itt van még egy cikk, ahol együtt szerepel a kalasnyikov meg az udmurtiak, mert végül is udmurti volt Kalasnyikov is.
    http://www.altonova.hu/forszazs/friss/hirek.php?start=1261&stop=1290
    És nekem mondhatsz akármilyen keveredést a magyar nyelveben a legnehezebb a nyelvtan és a kiejtés, ezek mind ősi dolgok. Egy német nagyon nehezen fog megtanulni magyarul, mert számára nehéz a kiejtés, egy finn vagy észtnek meg nem kell tanulni. Az hogy jövevényszavakat felvettünk csak azt bizonyítja, hogy a sumér abc pl nem állja meg a helyét, mert pl.: az Isten szavunk nem ősi szó, ugyhogy az ezzel való hasonlóság nem bizonyít semmit sem.

    A példa minidg erősebb az utasításnál

  • Sihto_

    tag

    válasz LuckyLuciano #379 üzenetére

    Szvsz nem fair az életkorra hivatkozni, mert ő meg hivatkozhatna arra, hogy te újonc vagy
    A témára visszatérve, egy barátom most jött vissza Finnországból és beszélt a finnekkel erről a nyelvrokonság témáról. Az a meglepő, hogy őket abszolute nem izgatja a dolog, ők a magyar emberekre kíváncsiak, de hogy nyelvrokonok vagyunk, mintha semmit sem jelentene a számukra.
    Ami még igazán érdekes az angolok azt hitték, hogy ők is finnek, amikor egymás között magyarul beszéltek. De gondolom ez csak a véletlen műve a sumér-hívők számára.

    [Szerkesztve]

    A példa minidg erősebb az utasításnál

Új hozzászólás Aktív témák