Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csucsu_17

    aktív tag

    Na végig értem a hozzá szólásokon.

    Szóval a sumer-magyar nyelvrokonsg szerintem is badarság! Nemtudom Ti emnnyi idősek lehettek de én idén érettségiztem és nyelvtanból 6 tétel is foglalkozott a maygar nyelvel mint keletkezsée, alakja szerkezete és egyebek, nos ebből a 6 tételből világosna le lehet vezetni a magyarok az urali alapnyelvből és a finnugor nyelvcsaládból származnak abból is az obi-ugor szárnyból !
    Ennek alapján a legközelebbi nyelvrokonain a manysik amit itt írtak többek is.
    A tankönyv határozottan angybetűs szedéssel írta hogy a sumer-magyar nyelvrokonság alaptalan és esetleegs szókészleti egyezésekkel próbálnka bizonyítani, ahogyan a török-magy nyelvcsere elmélet sem állja meg a helyét!

    Azért érdekes, hogy mi magyarok magunkat más népeknél állandóan okosabban és nagyobbra tartjuk ennek a lecsapódása lehet ez sumer eredet bizonyítási kísérlet is!
    Amit én gondolok az az hogy mi tényleg keletről mongolia vidékeiről érkeztünk lovakon álatokkal és a sok-sok behatás eredméyneképpen lett oylan a nyelvünk amilyen, és a kiemelkedő tudományos eredméyneink a 19-ik századi porosz tipusú iskola rendszernek volt köszönhető! Nemhiába manapság egy komoly tudós sem kerül elő innen Magyaro-ról uyganis ezt az iskolarendszert akarják szétverni.

    Hiszem hogy országunk: Regnum Maianum![/l] !
    Magyarországnek nem szabadna eltérnie a keresztényi gyökereitől.

    ''Üdvözlet a győzőnek''

Új hozzászólás Aktív témák