Hirdetés

  • Ilyen lesz a CMF Phone 1

    ma Intenzív narancs színben és extra lehetőségeket kínáló hátlappal várható a Nothing almárkájának első modellje.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Ilyen lesz a Metal Slug Tactics

    gp A friss gameplay anyag mellé sajnos továbbra sem kaptuk meg, hogy a játék mikor érkezik az ősz folyamán.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollo17hu

    őstag

    Jaaa... Az szívás. Ahol én dolgoztam, ott a calendar tábla minden naptári napot tartalmazott talán 1900-tól 2040-ig. Külön flag volt a munkanapokra, hóvégekre, hét melyik napja, mi a köv. munkanap stb.

    Szóval akkor egy ilyen segédtáblát kellene megképezni, és felhasználni ahhoz, amit fentebb írtam. Legyen mondjuk ez a calendar_2! Valahogy így állítanám elő calendar_2 -t:

    1. Keresnék egy számláló táblát az adatbázisban, ami 0 és egy nagyon nagy szám között tartalmazza az egész számokat. (Ha nincs ilyen, akkor tetszőleges táblán row_number-t képeznék, és azt használnám.)
    2. A számláló tábla rekordjaihoz megképezném a calendar_day mezőt, ami a naptári napokat tartalmazza. Az 1. naptári nap a bemenő dátum, az összes többi pedig ez a dátum növelve a számlálóban lévő értékkel (date_add, ha van ilyen postgresql-ben).
    3. Szintén új mezőben megjelölném a szombatokat és vasárnapokat. (modulo 7 eredménye alapján)
    4. A 2. pontban létrehozott listához gyengén (LEFT JOIN) hozzákötném a calendar táblát, amiben csak a rendkívüli munkarend napjai vannak benne.
    5. A 3. és 4. pontban lévő információ felhasználásával létre lehetne hozni a végleges workday_fl mezőt.

    Így állna elő a calendar_2 halmaz, amiből calendar_day-t és workday_fl-et lehetne felhasználni a megoldáshoz.

Új hozzászólás Aktív témák