Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csomo

    újonc

    Átolvastam egy év hozzászólásait, nem szerettem volna századszorra feltenni ugyanazt a kérdést.
    2015 áprilisában vettem egy SJCAM4000WIFI kamerát. Megbízható helyről (IPON), ellenőriztem, eredeti, forgalmazó WayteQ. Firmware: V2.0 Dec292015.
    Eddig nem mertem frissíteni, mert a felsorolásokban, amiket tőletek szedtem, nem láttam ilyen verziót, hogy V2.0.
    Meg vagyok vele elégedve, örülök, hogy ezt választottam. Ezen felbuzdulva a mostani karácsonyra, vettem is egy másikat a fiamnak 2016. novemberben (fél évvel később, mint az enyémet), ugyanott, de a forgalmazó már a CHS volt. Meglepetésemre az újonnan vett kamera firware verziója az előzőhöz viszonyítva ősréginek tűnik: G20141204V01 Dec42014.
    Kicsit el vagyok keseredve, de van-e okom? Az újonnan vett, de régebbi verziószáma „G”-s és „V01”. Ez a régi változat még, vagy teljesen ugyanaz lehet, mint a fiatalabb verziójú?
    Olvastam ezt:
    Note there are 2 versions of this camera available. The older version (version 1) has different hardware and LCD screen (typically sold before April 2014). Only v1 firmware works with this camera. The newer cameras come with different hardware and LCD screen (typically sold April 2014 and later). These cameras come with v2 firmware.

    Mindkettőre a jelenleg legújabb V1.6 (FW96655A.bin) felrakható?

  • csomo

    újonc

    válasz HUNPSP #13749 üzenetére

    Köszönöm a válaszod, és nagyon kíváncsi vagyok a válaszokra, a kérdéseidre.

    A két kamerát összehasonlítva:

    Az enyémen (V2.0) a hangszóró kiképzése a fel-le gomb közepénél van, nincsenek szellőző lyukak az akku fedél mellett, valamint az akkumulátor kihúzó füle alatt egy számsor található.

    Míg az „újabban vett/régebbin” fiamén (G20141204V01) a hangszóró nem középen, szellőző nyílások az akku fedél mellett és felirat nélküli akkumulátor úgy, mint az enyémhez külön rendelt urángyártott aksinál.

    Amennyiben az bizonyosodna be, hogy a 2016 novemberében vásárolt példány egy 2014 április előtti, azaz mint egy 2 éves régebbi változat, lehet, megreklamálnám az IPON-nál.
    Különbségek a fotókon:

  • csomo

    újonc

    válasz stracker06 #13753 üzenetére

    Ez a december, ez most volt 2016 december? Az megnyugtató, hogy nincs panaszod. Tudjátok azért vagyok ilyen óvatos, mert ajándék volt a fiamnak. Mert, ha fordított lenne a helyzet...az nem olyan ciki. Eddig a fa alatt pihent, nem bontottuk ki, csak most. Egyenlőre még nem nyúzhatja, először meghallgatlak benneteket, örülök az infóknak. Fiam kicsit megijedt, hogy nem kéne frissíteni, mert hátha... Ezért úgy döntöttem, vele közösen először az enyémnek esünk neki, remélem minden jól sül el, aztán, ha már meggyőződtünk, hogy csak valahonnan visszamaradt áruról van szó és nem egy ősleletről, ami kevesebb, mint az enyém, frissítjük az övét is. Felmerülhet a kérdés, miért nem cserélek vele. Mert az enyém használt, az ajándék, meg hát legyen új.
    Az enyém verziója a V2.0, mint már említettem. Szerintetek erre is simán feltehetem az új 1.6-osat? Itt, a fórumon talált egyik oldalon
    http://metropolitanmonkey.com/firmware-sjcam-sj4000-sj4000-wifi/
    megtalálom a fiam verzióját a felsorolásban, de az enyémet nem. Ez valami gyári firmware, ha mondhatok egyáltalán ilyet? Persze, én is úgy érzem, lehet, túlreagálom, de próbálok biztosra menni. Én az enyémmel nagyon meg vagyok elégedve, feltette a mércét, picit tartok tőle, hogy a fiamé, ne legyen csalódás.
    Néhány tapasztalatot összeszedek én is, hogy ne csak kérdezgessek. Köszönöm az eddigi válaszokat, amennyiben tudtok még írni bármit segíteni, szívesen veszem.

  • csomo

    újonc

    válasz stracker06 #13758 üzenetére

    A fiaméra, az újabban vett, régi verziójúra feltettem az általatok javasolt legújabbat (1.6).
    Izgultam, de kár volt. Simán felment a leírt, kb. 15 mp után indult is a kamera. Összehasonlítva az enyémmel, ugyanazok a menüpontok jelentek meg az övén is, mint az enyémen vannak a 2.0 verzióval. Mielőtt frissítettük, kipróbáltuk az összes funkcióját, és összehasonlítottuk az enyémmel. Mint itt már olvastam, tényleg kékes színezetű volt az övé, feltűnően különbözött a kettő. Frissítés után, mintha tényleg jobbak lettek a színek, de majd holnap nappali fénynél is tesztelem őket.

    Hogy ne csak segítséget kérjek, szeretnék néhány tapasztalattal én is hozzátenni a fórumhoz.
    Fejpánt: én nem szeretem, mert idegesítő, hogy nem tudom megállni, hogy ne kapkodjam a fejem ide, oda, pláne kerékpározás közben. Víz alatt, pedig használhatatlan volt, mert a búvárszemüveg elfoglalta az orcámat, ezért a fejpánt állandóan lecsúszott a fejemről. Előnye a mellkas pánthoz (mellhám) viszonyítva, hogy a járás közbeni rázkódást még a nyak is tompíthatta, mert kevésbé feltűnő a lépések hatása a felvételeken, mint a mellkas pánt esetében.
    Mellkas pánt: Tartottam tőle, de megszerettem. Kerékpározás közben, ha ügyelek a testtartásomra, nagyon jó, az út felé mutató, a fej mozgásától mentes felvételek születtek. A kamera dőlésének beállításánál előny volt a wifi megléte. A telefonomon figyelve könnyen beállíthattam a pozíciót, néha-néha tekerés közben ellenőrizhettem is a helyzetet. A felvételt pedig kényelmesen indíthattam, leállíthattam a wifin keresztül úgy, hogy nem kellett a mellkasomon babrálni, mindezt sebességben. Másik számomra meglepetés volt, hogy milyen jól tudtam használni a víz alatt. Azt, hogy a víz alatt a kézi tartót, vagy a mellkas pántot használtam, az a témától függött. Amennyiben személyeket, tárgyakat vettem, a kézi megoldás volt a jó, de, ha csak általános felvétellel szerettem volna az adott víz alatti terepviszonyokat érzékeltetni, akkor a mellkas pántot használtam. Így sokkal folyamatosabb felvétel születhetett, hiszen a testem aránylag egyenes vonalban mozgott. Egyre kellett koncentrálnom, hogy ne sodorja le az aljzat a mellkasomról. Persze a kamera dőlésszögét is ki kellett tapasztalnom a végső felvételek előtt. Természetesen ebben az estben a wifi nem volt alkalmazható, nyomogattam a mellkasomon az indító gombot össze-vissza. Ez körülményes volt, sajnos néha akkor vettem, amikor nem akartam, és volt persze fordítva is.
    Víz alatti egyéb tapasztalataim: Nem kapcsoltam át a víz alatti módba, nem direkt, csak megfeledkeztem róla, de szerintem tökéletes lettek a felvételek. A kézi tartó használata esetén előszeretettel emeltem ki a vízből felvétel közben, a felszíni környezet bemutatása miatt, és a személyek kamerázása miatt is. Nos, a következő tengerparti nyaralásomra már fogok változtatni. A kamera gyönyörűen váltott a fényviszonyok között, követve a változásokat, az élességet, DE. A víz alatti tok lencséjén összeszaladt a rajta maradt víz egy közös „pacsnivá”, ezzel eltorzítva a felvételt. Természetesen ez csak víz felett történhetett, a víz alá merülve újból tökéletes volt minden. Ezt, csak azért írom le, mert ezt a hibát már csak itthon vettem észre a felvételek visszanézése közben, hiszen ott a helyszínen, a kamera kijelzőjén, napsütésben nem tűnt fel. El is határoztam, hogy a külső tok lencséjét le fogom kezelni egy víztaszító anyaggal, ami nem torzítja a felvételt. Így a vízből kiemelve, meggyőződésem a fránya vízcseppek le fognak „ugrani”.
    A wifi előnyét eddig inkább csak élveztem. Nem az látszik a felvételek elején és végén, hogy magamhoz húzom a kamerát, aztán matatok. Amennyiben úgy kameráztam a víz alatt, hogy „bottal” toltam a víz alá, a wifi tényleg behalt pár centi után. A kamera természetesen vett tovább, vízből kiemelve, megint valós képet láthattam a telefonomon. Volt kollégám, aki wifi nélkülit vett, majd később gyermeke ünnepségén kamerázva a szülők feje fölött, érezte annak hiányát.
    Én a VideoPad Video Editor programot használom a videó szerkesztésekor. Megpróbálom megszerezni az általatok említett SonyVegast, a színek változtatása funkció, amiről írtatok, tetszik benne.

Új hozzászólás Aktív témák