Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothbe

    addikt

    válasz Turul #2023 üzenetére

    a sata menet közbeni eltávolithatósága nem jelenti azt, hogy csak úgy le lehet rángatni és kész. Megvan a módszer hogyanja is, és ha azt nem tartod be, bizony nagyon könnyü tönkretenni egy vinyót, de legalábbis a rajta lévö adatokat mindenképpen.
    Az XP magában nem képes eltávolitható merevlemez kezelésére, csak akkor, ha olyan sata driver van fenn, ami úgy láttatja mint pl. egy usb-s pen-t és ott eltávolitod, utána már lehúzhatod a kábelt, de a kábelek sorrendje sem mind1.
    vszleg ez az egész problémád a lehúzogatásból ered, szvsz ezt most vszleg bebuktad, talán még menthetö az adatok egy része fájlmentö progival.
    Legközelebb pedig csak akkor csinálj valamit, ha elötte utánanéztél és olvastál, hogy ha lehet, akkor hogyan és miképp.

    By(e) Tothbe

  • lee56

    őstag

    válasz Turul #2023 üzenetére

    ''BIOSt ugyan frissítettem, viszont a Windowshoz továbbra is egy régebbi SATA driver progit használtam''

    Mindenképpen rakd fel a legujabb sata vezérlő drivert az alaplapodhoz, sokat nem érsz a bios frissitéssel ha még mindig ősrégi drivereket használsz hozzá.

    Sata kábelek illeszkedése nem a legfejlettebb dolog a világon, bár nálam ez csak szállitáskor volt probléma, ha nem mozgatod nagyon sokat a házad akkor elég egyszer rendesen belőni, hogy a lehető legjobban csatlakozzon, meg aztán mindig amikor elviszed a géped valahova.
    Ilyenkor nálam is lefutott néhány chkdsk és volt hogy partició is elrepült, de valamilyen csodálatos módon adatot sose vesztettem, kábeleket megigazitottam aztán chkdsk rendbetett mindint, persze vindózból csináld ugy hogy automatikus javitást bepipáltad és ujrainditást fog kérni ha az a fővinyód.

    Szal nemhiszem hogy nagy kárt okoztál volna, csak frissits mindig drivert és a kábeleket csekkold le néha. A system volume info mappát meg ne buzeráld sztem, fontos adataidat rakd át egy másik vinyóra, és csinálj a satás vinyón egy tiszta formatot (most ne gyorsat) a win cd-s telepitőjével, ott particionálhatsz is ha kell.

    No Comment

Új hozzászólás Aktív témák