Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yooha

    aktív tag

    Sziasztok!

    Par het mulva vennek uj konfigot, es az Abit KN9 topikban olvastam, hogy ha a rendszer egy SATA vinyon van es van mellette egy PATA (nekem ez lenne a helyzet), akkor nem bootol be!? Van most egy 200 GB-os PATA vinyom hattertarnak es egy 80-as SATA-t akartam venni melle. Vegyek egy PATA-t inkabb? Vegulis a lapra osszesen 4 PATA-t lehet kotni, szoval mellette meg egy DVD iro elferne...
    Ha ezt mar 5x kitargyaltatok akkor bocsi, iranyitsatok vissza, most az egyser lusta voltam vegigolvasni.

    Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

  • Yooha

    aktív tag

    Sziasztok!

    Hétfőn megyek az új gépemért, amiben többek között lesz egy új SATA vinyó, a Windowsnak, meg egyebeknek. A régi gépemből megtartok egy PATA-s Samsung vinyót, viszont az adataim nagy része egy kisebb PATA-s vinyón van amitől megválok, de előtte az adatokat át akarom pakolni az új SATA-s vinyóra. A kérdés, ezt hogyan tehetem meg a leghatékonyabban:
    1. Van a windowsnak valami ''fájlok és beállítások átvitele varázsló''-ja, ezzel. Ez esetben hogy kötöm össze a két gépet?
    2. Az új gépben, (mint ahogy a mostaniban is) van egy rack vinyó (a Samsung), ebbe a rackbe beteszem a kis rendszervinyót, és az új vinyóra átmásolok mindent ami kell, és kész.
    2a. Mivel ezesetben két rendszervinyó is lenne a gépben (az új SATA-n az új windows, plusz a kis vinyón a régi windows), meg kell mondanom a BIOS-nak hogy a kis vinyót hagyja békén, és a SATA-ról boot-oljon.
    2b. A kis vinyót a rack-kel nem rakom be, bebootol a SATA-ról és utána teszem be a rack-et.
    +1: Igaz a legenda, miszerint ha egy SATA és egy PATA vinyó van a gépben és a SATA-n van a windows, akkor arról nem bootol be?
    Köszi a válaszokat előre is!

    Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

  • Yooha

    aktív tag

    Sziasztok!
    Remélem jó témába írok, majd kiderül: Vennék egy SATA vinyót, és szétnéztem a gépházban, milyen kábelek vannak - annak idején nem én raktam össze a gépet, így a kábelezést sem én csináltam. Szóval van egy PATA - fehér végű - meg egy szerintem SATA - fekete, lapos végű - csatlakozó. Most is van egy SATA vinyó a gépben, de arra PATA tábkábel van dugva, de van rajta egy hely SATA-nak is. Lehetséges, hogy egy vinyón kétféle csatlakozó is van? Szóval ha veszek egy SATA vinyót, használhatom a lapos fekete kábelt? A PATA-t fenntartanám egy esetleges második ODD-nek.

    Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

  • Yooha

    aktív tag

    válasz lazydog #1616 üzenetére

    De ez egy SATA vinyó, amin kétféle tápcsatlakozó van. Gondolom ez is lehetséges.

    Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

Új hozzászólás Aktív témák