Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chappy

    tag

    Heló!

    Lehet, nemide tartozik, de jobb helyet nem találtam. Elég gyökérnek tűnik a kérdés, kb bef****m mikor láttam. Haver vett most alaplapot és SATA 3 kábelt adtak hozzá... Én egy éve vettem a gépet, van benne hdd és ssd, anno adtak hozzá egy darab sata kábelt, meg még otthonról egy másikat ohztam (régebben sokat adtak az alaplaphoz, nem csak egyet). Na azt már megnemmondom melyik melyik (mindkettő piros és egyenlő hosszúságű). Van-e lényegi eltérés aközött, hogy a kábel sata, sata II vagy sata III? Egyedül abban látom értelmét, hogy a nagysebességű rövidebb... (De eleve pár tízcentisek a kábelek.). Tehát ennek van értelme, vagy csak egy buta marketingfogás? Egyébként az ssd szépen teljesít, hol kicsit nagyobb, hol kicsit kisebb a mért érték a dobozán lévőnél.

    Üdv.

    Szerk: mindkét lemez sata 3-as, a vezérlőn van 2 sata 3 és egy sata 2 port (sata 2-re csak a dvd van dugva).

    [ Szerkesztve ]

  • biga-csiga

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tudja e valaki a megoldást?
    Van 1 gépem, benne 1 SSD és 1 db 1 TB-os WD merevlemez SATA 3 - on van mindkettő.
    SATA 2 -re van csatlakoztatva 1 db DVD író.
    Szabadon van még az alaplapomon 3 db SATA 2 port, és ha bármelyikére rácsatlakoztatok egy harmadik bármilyen merevlemezt, egyszerűen nem látja, se az alaplap se a windows....
    Viszont ha rádugom ez utóbbi merevlemezt a sajátom helyett a SATA3-ra akkor gond nélkül megy.
    Kábelt is cseréltem, nem oldotta meg...

    A célom, hogy a maradék 3 db SATA 2-es portokra rádughassak legalább még 1 merevlemezt, mert úgy látszik, hogy csak SATA 3 -on ismeri fel.

    alaplap: Gigabyte Z77-D3H (sata mode - AHCI)
    op rendszer: Win8

    Ötlet?

    [ Szerkesztve ]

  • biga-csiga

    csendes tag

    válasz biga-csiga #2052 üzenetére

    Közben rájöttem a megfejtésre!

    DVD meghajtó le és annak helyére a 3. HDD-t kapcsoltam és így jó lett.
    Most vagy azért van, mert valamiért sorba kell kötni a HDD-ket, vagy azért mert a DVD bekavart...
    A lényeg, h mostmár jó. :)

  • csuha01

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekem is az lenne a kérdésem mint GBR1988-nak. Azt tudom hogy be lehet kötni asztali gépbe, csakhogy a laptop vinyónak 5 volt feszültség kell, az asztali hdd-nek meg 12 v. Ha rákötöm az asztali gép tápjára akkor búcsút mondhatok neki?

    Előre is köszi :)

  • aurobin

    csendes tag

    Sziasztok!
    Olyan problémám van, hogy egy SATA II-es winyót beraktam a saját gépembe adatmentés céljából. Az alaplapom sata III-as csatikkal van ellátva. Van a gépemben egy SDD, egy sata III-as wincseszter. Indítás után felismerte szépen a mentést igénylő winyót, de mikor menteni szeretnék olyan mintha lefagyna, és csak ha az explorert kilövöm akkor tudom megint "használni" a wincsesztert.
    Lehet meghalt a wincseszter?

    [ Szerkesztve ]

  • biga-csiga

    csendes tag

    válasz csuha01 #2054 üzenetére

    én kötöttem már PC-re laptop HDD-t minden gond nélkül.
    Szerintem azért sem lehet gond belőle, mert ha valamit rendesen be tudsz kötni azt be is kötheted.
    Tehát gondoltak erre a tervezők, hogy véletlenül se dugj be olyat, olyan helyre amiből gond lehet.
    úgyhogy no para ;)

  • bandesz75

    csendes tag

    Sziasztok.
    Van egy nagy problémám...
    Ha valaki találkozott hasonlóval kérem írja le tapasztalatát...
    Az asztali gépem alaplapja Asus M2N-SLI (link:http://www.asus.com/Motherboards/M2NSLI/).
    Volt benne egy NEM sata 80GB Maxtor HDD, és egy SATA 2 500GB Maxtor HDD, az OP rendszer
    pedig Win7 x64 Ultimate (eredeti)...
    ( kis történet hozá... A lépcsőházunkban az alattunk lévő szomszédnak kikötötték a villanyórát...
    gondolta valahogy csinál áramot és kísérletezgetett... Csitt-Csatt... két lépcsőházban villany Hawai...
    Rendőrség, Édász stb... este már nem kapcsoltam vissza a gépem).
    Azt vettem észre másnap, hogy szektor hibás lett mind a két HDD-m. Romlott folyamatosan, de ment még kb egy évig és
    most is mennek, de gondoltam veszek egy belső HDD-t. Találtam is (ez nem a reklám helye, de a képet leírást itt találtam.
    Link:http://www.edigital.hu/HDD/Western_Digital_WD10EZEX_1TB_35_7200rpm_SATA-600_merevlemez-p349329.html)
    Azt mondták, hogy működik a SATA 2 -es foglalattal ez a SATA 3-as is.
    Erre is feltelepítettem az OP rendszert, hogy a másik a 80GB HDD megmaradjon ilyen biztonsági rendszernek (most ezt használom).
    Megvettem működött, 3 felé osztva C,D,E... frissítések, egy-két játék... aztán (2 hét) ... Leállt. :W
    Ezt írta ki betöltés helyett: (fekete háttér) DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.
    Visszatettem a 80GB-s HDD-t, hogy lementsem az adatokat az új 1TB-s HDD-ről,
    azért mert újra akartam telepíteni, mondván biztos megsérült az OP rendszer, vagy sok a 3 felé való megosztás, ezért nem tölti be...
    Így is tűnt. Sikerült újra telpíteni ment is, de most csak ketté osztottam C,D-re...óvatosabb frissítések...stb.
    2 hét és leállt, újra. :Y
    Most annyi, hogy hiába teszem vissza a régi 80GB HDD-t, a BIOS-ban látom az 1 TB-os HDD, de a Win7-en a sajátgépben nem.
    Kipróbáltam a régebbi 500GB-s HDD-t, hogy azzal is így működik-e, de NEM.
    Az ugyanúgy használható, mint elötte. Szektor hibásan is, de működik.
    Ha pedig úgy indítanám el, hogy az 1TB-ról töltse be az OP rendszert, akkor szintén a korábbi:
    (fekete háttér) DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.
    látható, csak most nem tudom még az adatokat sem lementeni, mert nem tudom elindítani.
    Kitakarítottam...hátha, de nem. Mozgattam kábeleket, de az sem... :O
    Valaki, megosztana egy tapasztalattal??? Please...
    Előre is Köszönöm, bandesz75 voltam...

  • pear-g

    tag

    Felmerült bennem egy kérdés. Tegyük fel hogy van egy ssd-nk, amit sata2-es alaplapról szeretnénk működtetni, ami ugyebár lehetséges a visszafele kompatibilitás miatt. De mi van akkor ha szeretnénk kihasználni az ssd teljes sávszélességét? Létezik-e olyan megoldás, amivel két sata portot lehet egy sata3 sávszélességű porttá összefűzni, és fizikailag egy meghajtót láttatni vele?

    A pci-e verziókat ismerem, de a kérdés most nem arra irányul.

    Köszipuszi! :D

Új hozzászólás Aktív témák