Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koanla

    aktív tag

    Urak, egy gyors kérdés, hátha valaki tudja rá a választ. (vagy 300 oldalt visszanézem, de nem volt ilyenről szó)
    Tehát adott egy UE40EH5300, amin eddig simán ment minden videó a Samsungos AppStore-ból telepített YouTube-on. Egy ideje azonban a HD cimkével ellátottakat nem játssza le a jószág. Szóval mintha a nagy(obb? 1080-ast biztosan nem játszik, de mintha 720-assal boldogulna) felbontású vidókat nem játszaná csak le. Letölti, de csak fekete képet mutat és a lejátszón sem indul el a folyamatjelző (aka piros csík). A kisebb felbontásokkal továbbra sincs semmi gond, azok mennek szépen.
    Supportot egyelőre még nem nyektettem, hátha triviális a dolog és itt már ismert. Előre is köszi!

  • koanla

    aktív tag

    Sziasztok, 43"-ban keresek TV-t, mivel akkora helyem van, ahová csak ez a méret fog beférni.
    Jelenleg a Q60T és Q67T van kinézőben. Néztem a keresőt, de sok hozzászólás ezen két modell összehasonlításában nem született, ezért a kérdés.
    Úgy adta az élet, hogy a Q60-hoz akadna sok kuponom, szóval afelé mozdulnék. Mi lehet az érdemi különbség a kettő között, már azon a marketing ízű dolgon kívül, hogy PQI-ben 3200 vs 3100 pontot jelez a gyártó? Elég régi TV-t (40E5200 talán?) váltana és nem vagyok otthon a mostani technológiákban; mi ad tényleg hozzá, mi az, ami inkább csak marketing.
    A számomra fontos dolgok a normál TV-zés*, film NAS-ról a TV saját médialejátszóját használva, és a timeshift, valamint felvétel funkciók is kiemelten fontosak. Játék nincs, 4k nem hoz lázba, amúgy is messziről néznénk (kb. 2,5m). Közvetlen fény nem éri, de nem sötétítek be, ha filmeznék.
    Sem a BT-ra, sem a Wi-Fi-re nincs igényem (van kiépítve vezetékes LAN, amit amúgy is stabilabbnak gondolnék), nem szeretnék telefont tükrözni. Nincs külön hangrendszerem és jó eséllyel nem is lesz, szóval a készülék saját megoldására hagyatkoznék.
    A timeshifthez muszáj külső HDD, vagy megfelelő USB stick is megteheti? Ha igen, akkor utóbbinál mire kell figyelni, a nyilvánvaló kapacitásán kívül (ha jól értem, legalább 100 GB-ra lenne szükség és 50GB szabad hely alatt a felvétel leáll, viszont a timeshift még marad, bár annál is van egy maximum 90 perces határ)?
    Ezen kívül tudok-e másik csatornát nézni azon kívül, amelyen éppen megy egy felvétel? Ha jól gondolom, ezek kéttuneres modellek, tehát jó eséllyel megvan az elvi lehetőség, de jó lenne biztosabbat tudni azon kívül, hogy én mit gondolok erről.

    * Volt UPC, most Vodafone-os szolgáltatásom van felvételi opciós média box-szal, amelytől szeretnék megszabadulni, ezért is fontos a Timeshift és PVR funkció. És ugye jól gondolom, hogy ilyen esetekben a CI+ szlotba nem közvetlenül megy a kártya, hanem kell még valami közbülső egység is, amit a szolgáltató biztosít a kártya mellett?

    Köszönöm előre is a segítséget, véleményeket!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák