Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anonymus23

    veterán

    Hosszas fórum és teszt olvasgatás, árcsökkenés és nézegetés után letettem arról, hogy 40C6000-es ledest vegyek, és helyette az amúgy 37 eFt-al olcsóbb 40C650 lesz holnap megrendelve. Sokat segítettek az itt olvasottak is, bár szerintem ez a felhősödés egy picit túl van talán lihegve, hiszen az CCFl-eknél is jellemző ez, csak ott homogénabb a felhő, mintsem egy edgeled-nél, viszont ma megint beugrottam az MM-be, hogy végleg döntsek, és amit láttam, hogy a C650-es feketéje volt a legszebb, ami ebben az árkategóriában volt.
    Nagyon remélem, hogy SQ panelest sikerül kifogni, meg fogom említeni az eladónak, hogy lehetőség szerint legyenek szívesek ilyet hozni, ha egy mód van rá.
    A képe nagyon tetszett, mondhatni kiváló volt, a hangtól túl sokat nem várok, max veszek hozzá egy 2.1-es faládás hangszóró szettet, házimozi erősítő csak később várható :D
    Kb jövő hét végére jön meg...
    Remélem örömömre fog szolgálni, egy 10 éves, amúgy tökéletesen működő Thomson 70 cm-es CRT-t fog váltani, ami megy szüleimnek, nekik most nyiffant ki a TV-jük.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    Nah ma megrendeltem a 40C650-est, az MM-ben néztem ki, és az itteni infók alapján az MM-es szerintem samsung paneles lehetett mert nagyon szép volt rajta a fekete.
    Először az euimport-n akartam megvenni (cégesre, akkor volt 142 számlával), kedd reggel kinyomtattam a weboldalt, hogy ha nem vagyok gép előtt amikor telefonálok, akkor is előttem legyen minden, mire sikerült telefonon elérni őket, akkora meg már felemelték az árát ~154 eFt-ra :D
    Na mondom kösz akkor nem kell. Elkezdtem keresgélni a webshopokban, akkor találtam rá a kalocsai cégre, mondom kihozzák, lehet velük beszélni, hogy milyen panelt kérek, nem utolsó sorban, van rá plusz cseregarancia (kvázi havi 500 Ft 2 évre), beszéltem velük 2x is, majd megrendeltem ma. ~179 számlával, erre fel meg a euimporton már megint lement az ára, és most még kevesebb is, 140-re :D.
    Mondom nem érdekel, azért még érte is kellene menni, kipróbálni valamelyik rokonnál, 240 km-t megutaztatni, panel lottó stb. stb., így marad az eredeti rendelés. Remélem minden OK lesz a TV-vel.

    Kicsit más:
    Szerintem ez a felhősödés, meg a fehér foltok egy picit (nem is picit) túl vannak lihegve. Tegnap este megnéztem a Thomson CRT TV-met, normál adásnál "felhősödik" mint állat, a fekete is csak szürke. Van egy P2770HD monitorom, ez is szépen szürke amikor feketének kellene lenni, illetve alul ugyanúgy van neki egy kis bevilágítása, de kb a piaci kutyát sem zavarja, amikor játszik az ember, vagy filmet nézünk rajta, csak ennél az zavart, hogy nem tudjuk kényelmesen nézni, és mivel ennek a betekintési szöge a béka hátsója alatt van, és kényelmetlen a sezlon :D
    Van egy Asus médialejátszó, amit ugyancsak nemrég vettünk, az is mindent lejátszik amit kell, nem tudom, hogy ettől jobb-e ami a Samuban van. Az Asuson is van internet TV, meg minden ilyen nyavalya, meg ezen legalább van eSata (csak ilyen dokkolóm van).
    Egy szó mint száz, remélem elégedettek leszünk a TV-vel, és minden OK lesz a vásárlás körül is.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz vlevi #5926 üzenetére

    Itt is maga a TV az 167 eFt, ingyenes házhoz szállítással, meg adnak hozzá kábeleket is pár ezer Ft értékben, csak én "rendeltem" hozzá 2 év cseregaranciát.
    Ami miatt mégis emellett döntöttem (a 140-ezres ellenében), az az, hogy egyeztettem velük, hogy a rendelésem a Samsung paneles készülékre érvényes, ha nem ilyen, akkor nem fogom átvenni. Mondjuk kivéve ha nagyon meggyőző lesz amit látok. Azt mondták SQ2-es panelekkel szereltek vannak a mostani készletben, elvileg jövő hét kedden hozzák.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz nightshadow #5927 üzenetére

    Dettó, csak igazából nem nagyon hiszem el, hogy a fekete az koromfekete.
    Nálam is a "felhősödés" is csak akkor látszik, amikor tök "fekete" képernyőt nézek, és lám, nem ám koromfekete, hanem max sötétszürke. De könyörgöm, mikor néz az ember üres képernyőt? Max amikor elmegy az áram :D

    Ebből az egészből igazából csak arra akartam utalni, hogy sok embernek ez fel sem tűnik, mivel a mostani TV-je sem jobb, sőt, talán rosszabb ebből a szempontból.
    Pl. Hétfő este nézegettem az MM-ben a TV-ket, hogy melyik is tetszik, egyszer csak mellém áll egy ember, ni mondom az egyik kollégám. Elkezdtünk beszélgetni, és próbáltam segíteni neki, hogy mire is kellene odafigyelni (pl sikerült egy 106 centis plazmáról lebeszélni, mert occó-óccó, de csak 1024x768-as felbontása volt).
    Végül is egy 42"-os LG-t rendelt meg (nem az MM-ből :) ). Mondom neki, hogy figyi, annak a képe azért "mosottabb", meg nem annyira kontrasztos mint pl a mellette lévő Samsung (mind ilyen volt, mármint az LG, nem csak az egyik volt elállítva). Mondja, hogy Ő nem látja, szerinte tök egyforma a kettő, csak sikerült neki megmutatni, hogy miről is beszélek, de mondja, hogy kb 4-5 méterről nézi, neki jó lesz az is. És valóban neki tökéletes lesz az is. Az életben soha nem fogja tudni, hogy mi az a felhősödés, miért nem koromfekete a koromfekete, hanem vett egy TV-t, egész jó áron. Ennyi.
    Itt a fórumon van ez egy kicsit túllihegve szerintem.

    Anno több mint 30 évvel ezelőtt, a színes TV akkor volt színes TV, amikor elétettük azt a bizonyos üveglapot, amin különböző színek voltak ráfuttatva, és bár a focipálya alja zöld volt valamennyire, a tetején bizony ilyen kékes színű volt a fű :D.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    Jut eszembe, egy párszor kérdezni akartam már:
    Milyen hálózati csatlakozója (elektromos) van a TV-nek (40C650)? Földelt, vagy földelés nélküli? Konkrétan azért, mert a TV-nél csak földeletlen konnektor van (régebbi tömblakás).

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz gejala #5942 üzenetére

    Köszi az infót, időközben akkor be lett vezetve egy földelt elosztó :K

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz horvathd #6020 üzenetére

    Köszi, ez is nagyon értékes infó.

    Csak egy kis megjegyzés ehhez a panel mizériához, és konkrétan a webshopokhoz (kalocsa)
    Azért nem kellene senkinek, főleg nem egy WEBshopnak haragudnia/vagy csak rosszul esnie, ha a kliensek a WEB-en tájékozódnak (valaki nemrég írta, hogy ingerülten válaszolt az úriember, hogy emiatt a panelmizéria miatt nehezebb az életük), és neadjisten okosodnak, és a pénzükért azt akarnak vásárolni, amit akarnak. Ha tudják vállalni, akkor vállalják, ha nem, akkor is az a legkorrektebb ha azt mondják, hogy sorry de nem. gyakorlatilag azért vesz tőlük az ember, mert a WEB keresőkben benne vannak, és itt a WEB-en hall felőlük az ember, és kb azért rendel onnan az ember, mert többnyire jót hall felőlük..
    Ettől függetlenül én is tőlük rendeltem meg, mivel bár ugyanebben az árban gyakorlatilag helyileg is lett volna TV, de kihozzák, beüzemelik, és ha minden OK, akkor fizetek.
    Ebből a szempontból ma ez még kiemelkedő szolgáltatás, mert ilyen árszintű dolgoknál abszolút nem elterjedt ez még kis hazánkban. Pl amikor pár éve vettem új autót, akkor éppen hogy csak foglalkoztak az emberrel, pedig több mint 3 millát hagyott ott az ember.

    Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, elvileg Kedden hozzák a cuccost. Többször beszéltem egy hölggyel időpont egyeztetés kapcsán, az érződött a hangján, hogy már nagyon fáradt, de még mindig udvarias és korrekt tudott maradni :D

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz medvezsolt #6164 üzenetére

    Így van, gyakorlatilag ízlések és pofonok, pl kollegám most vesz egy LG-t, de nekem annak a képe "mosottnak" tűnik, mígnem pont azért választottam a Samsungot, mivel annak a képe meg ahogy írtad, erősebb, élesebb, vagy az én megfogalmazásomban: kontúrosabb és kontrasztosabb, illetve homogénabbak a színek rajta.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    Délben meghozták a 40C650-et, összerakta a srác és kérte, hogy lehetőleg ne kapcsoljam már be 2-3 óráig, a pára miatt. Mondom nem para, pár hete füstöltük el sietségből egy dokkoló tápegységét, mivel hidegből behozva nem vártuk meg, hogy felmelegedjen, így most pihen a technika.
    SQ01-es panel van benne elvileg, legalábbis a hátsó címke alapján ez az.
    A szállítás és a szerelés korrekt volt, nálam gondolom visszahozta azt az időt, amit másoknál elvesztegetett, annyira nem sürgős a dolog, hoyg most a pára miatt menjen tönkre benne valami, majd később még reflektálok, így külsőre tetszik, jól mutat, és a korábbi tévéhez képest bazi nagy.
    Őszintén szólva eléggé becsapós, amikor az MM-ben nézi az ember, és eza 40 colos konkrétan kicsinek tűnik a halom 46-50 meg nagyobb tévék között, és fel sem tűnik, hogy ez azért nem kicsi. De kb. 3-4 méterről fogjuk nézni, így remélem azért megfelelő élményt nyújt.
    Esztétikailag kiváló :D a többiről később.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz baluka26 #6183 üzenetére

    Igen tőlük, bár szerintem elírtad a időpontot, mert tőlem 11.40 körül ment el a srác.
    Most délután 4 körül tudtam csak beüzemelni a cuccost, gyakorlatilag meg vagyok vele elégedve.
    Egyelőre a képernyő nagyságát kell még szokni, mert a 70 centis CRT-hez képest ez baromi nagy. A feleségem már keni vágja a témát, néha hallom a másik szobából, hogy "de jó, ilyet is tud" :D
    Csak a digitális földiadást kerestettem meg vele, a kép nagyon szép, a M1 híradója ment, bár nem volt kiírva, hogy HD, de az asszem az lehetett, mert nagyon szép volt.
    Beraktam egy HD filmet (USB), nagyon szép, semmi kivetnivaló nincs benne, egyedül annyi, hogy a jobb felső sarka egy kissé világosabb a többi résztől, de úgy tűnik, hogy egy kis játék a fényerő szabályozással megoldja ezt a kérdést is.
    Egyelőre minden ment, szépen dolgozik a TV, mondjuk a műholdas DigiTV-től nem vagyok hasra esve, de ez nem a TV hibája :D

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz odrif #6195 üzenetére

    Ha tegnap vetted, gyakorlatilag erre a cserére törvény kötelezi őket, mivel 3 (munka)napon belül köteles kicserélni a hibás készüléket, utána él a javítási procedúra. Más dolog az, hogy sok cég próbálja ezt elsinkófálni.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz BBéci #6230 üzenetére

    Azért adnak 4-5 árat, mert ha megnézted volna, különböző kiegészítőket is ajánlanak hozzá, attól emelkedik az ára.
    Más kérdés, hogy megbízható-e, meg garancia meg ilyenek, de az árazás az ebből a szempontból más webshopokhoz hasonlóan végül is korrekt.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    A saját 40c650-re visszatérve egy kicsit:
    A jobb felső sarkában bizony van egy világosabb folt, ami HD filmeknél, illetve csatorna váltásoknál látható.
    Igazából az zavar az egészben, hogy zavar :D
    Azaz azt értem ez alatt, hogy pl a 27 colos monitoron ettől sokkal több, és a monitor méretéhez képest nagyobb területen van foltosodás, de az nem zavar, mert azt többnyire mindig a natív felbontásban használom, és ritka, amikor azon filmet nézek, így nem tűnik fel :D
    Amúgy nagyon állat a TV, nagyon szép kép van rajta, viszont a képbeállításokkal játszani kell, egyelőre még nem találtam meg a igazán kellemes beállítást, mert ha lejjebb veszem a háttérvilágítást, akkor pl ez a fehér folt is nagymértékben eltűnik.
    Nagyon szép a feketéje.
    Ha valaki tud jó beállításokat örömmel veszek minden ötletet, kipróbálom, max ha nem tetszik, akkor visszaállítom arra, ami nekem még jó volt.

    Előre is köszi!

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz andris5 #6261 üzenetére

    Igen, de gyakorlatilag bármilyen hibával kicserélik a Samsung TV-det, ha 3 napon belül jelzed, utána is ők hozzák viszik a TV-t ha javításra lenne szükség, és közben kapsz tőlük cserekészüléket.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    Nekem is problémám van at internet TV-vel, de inkább az, hogy a net 1 Mb/s :D
    Ahogy rádugtam a routerre, azonnal észlelte, és azonnal elkezdett frissítgetni, letöltött vagy 17 féle alkalmazást, egy dolog az ami érdekelt volna belőlük, a picasa, de azt meg ha el akarom indítani, akkor mindig kiírta, hogy kapcsoljam ki és be a TV-t a frissítés érvényesítéséhez, namármost, ki-be kapcsoltam egy párszor, de mindig ugyanazt írja ki.
    Erre van valami megoldás?

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    Letöltöttem a legfrissebb firmwert, mondom felfrissítem, eddig a 2002-es fw volt rajta... :F

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Abyssh #6467 üzenetére

    Garanciális csere gondom nem volt (nekem is csak kedden jött meg a TV), viszont nekem is van egy kisebb felhő a jobb felső sarokban, viszont messze nem ilyen durván látszik, mint amit belinkeltél, igazából nehéz észrevenni, mert szinte az egész képernyő aránylag homogén, ebből a szempontból.

    Tegnap este megnéztük rajta az Avatart, gyönyörű volt a kép, viszont ilyen 5 másodpercenként meg-megröccent a kép, gyakorlatilag nem lehetett észrevenni (nejemnek semmi sem tűnt fel), és ha nem figyeltem direkt, akkor tényleg fel sem tűnt.
    Ilyenkor a 100Hz-t vegye le az ember? Vagy mi lehet a megoldás?
    Ja Asus Oplay-el ment a lejtászás HDMI kábellel.

    [ Szerkesztve ]

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Jassz #6501 üzenetére

    Megnéztem most, és én mivel Asus O!Playyel játszottam le, azon van egy beállítás, hogy 1080p 24Hrz támogatás, kvázi mozimód, amit ha bekapcsolok, akkor eltűnik ez a röccenés, az egész szép folyamatos lesz, viszont ez meg nekem nem jön be annyira, lehet hozzá vagyok már szokva a röccenésekhez :D
    Gyakorlatilag úgy tűnik, hogy a film kódolásában lesz a gond, lehet neked is az aNyaM verzió van meg ;)

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz snefftamas #6514 üzenetére

    Nem tudom, hogy mikor kék a fekete, de nekem is SQ paneles van, és amikor bekapcsolom a TV-t olyan gyönyörű kék az a fekete oldalról, hogy azt öröm nézni.
    Az igaz, hogy TV nézés közben, ez nem tapasztalható.
    A matricán SQ01 van, illetve a szerviz menüből is ez látszik:
    40A1UF0C
    Azaz Samsung, 100 Hz-es, Ultra Clear panel, FullHD, 1-es verziójú display, CCFL megvilágítás.

    A felhősödéssel kapcsolatban: Nekem a jobb felső sarokban van egy kisebb felhő, illetve a közepén alul, mondjuk emez közel sem annyira feltűnő, viszont azt tapasztaltam, hogy hosszasabb TV nézés után ezek a felhő mondhatni eltűnnek, vagy a környezet erősödik meg, vagy még jobban homogén lesz az egész felület, nem tudnám megmondani.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz jupp008 #6588 üzenetére

    Valami lehet a dologban, mert nekem sem ment eddig az internetTV része a dolgoknak, szinte semmilyen alkalmazás, ami netet kért volna el nem indult. Eddig a harmatgyenge net sebességre fogtam (1 Mbit :D), de mivel olvastam az írásod, na mondom bekábelezem a cuccost, és láss csodát, eddig csak mondta, hogy kapcsoljam ki/be mert frissíteni szeretne, de most végre frissített, és minden működik rajta, még az asszony Facebook regje is elérhető, minden OK vele.
    Eddig azért volt egy kis hiányérzetem, de egyre jobban kezd elmúlni.
    Jó kis TV ez.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Neophyte11 #6628 üzenetére

    Nem teljesen értem mi a gondod magával a TV-vel, amikor arról van szó, hogy gyakorlatilag szar az adás minősége. Azt azért ne várd el egy TV-től, hogy a tized akkorra felbontásból a TV felskálázza neked a hiányzó képpontokat, illetve kitalálja, hogy mi is lehet ott.
    Lehet a CIA-nek van ilyen videóelemző szuperszámítógépe, de egy TV az nem ilyen, gyakorlatilag egyetlen TV sem ilyen.
    Nekünk DigiTV van, ami hírhedten a leggyengébb bitrátával sugároz műholdon, de megfelelő távolságból (és ezen van a hangsúly) teljesen korrekt a képe.

    Gyakorlatilag megértem a vacak érzést ami benned van, én is így jártam régebben, 4 éve volt egy noname plazma 107 centis TV-m (800x480), akkor én is majdnem besírtam rajta, amikor megláttam, hogy az üzlet HD demója után, milyen förmedvény volt a digi szellemképes, felhős és után húzásos adása. Az volt a szerencsém, hogy 3 napon belül legalább 5-6 pixelhiba jelent meg rajta, és ez volt az utolsó darab, választhattam volna másikat, de inkább visszaadták a pénzt. :D
    De amikor pár hete megvettem a TV-t, akkor ezt a részét tudtam, mivel a monitor is egy Monitor/TV kombó (P2770HD) és erre is rá van kötve a digi, és megfelelő távolságról nézve teljesen korrekt a kép, persze a focimeccseknél még mindig pacák rohangálnak, de remélem, hoyg előbb-utóbb lesz műholdon is HD-s digi.

    Én azt tudnám javasolni, hogy messzebbről nézd a TV-t, mert távolabbról homogénabb lesz a képe, vagy nézz rajta HD filmet, ezek azért erre vannak kitalálva, és barátkozz meg azzal, hogy ma Magyarországon nincs normális TV sugárzás, csak elenyésző a HD adások mértéke. Ha van digitális földi antennád, akkor ha valamikor HD-ban sugároz az M1, akkor nézd meg, tök mindegy, hogy mi az a sportműsor, le fog esni az állad. Amikor megjött a monitorom, épp az úszó VB volt HD-ban az M1-en, leesett az állam, amikor csobbantak a magasugró csajok, gyönyörű volt a kép HD-ban :R

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz BBéci #6681 üzenetére

    Igen, utólag vettem én is észre, hogy toronyugrók helyett magasugrókat írtam, és hát én is elképzeltem a helyzetet, az is érdekes volt, csak kicsit poénosabb :D

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz RexpecT #6764 üzenetére

    A DLNA-ra nem tudom a választ, de felesleges ki be kapcsolgatni, ha csak a fogyasztás miatt akarnád kikapcsolni.
    Éppen ma raktam rá a fogyasztásmérőt, mert kíváncsi voltam, és eléggé meglepődtem, hogy 160-170W-t írt ki, aztán elkezdtem játszani a beállításokkal, és levittem 70-90W közzé, így még élvezhető a kép, viszont kikapcsolt állapotban gyakorlatilag szinte nulla a fogyasztása, legalábbis a fogyasztásmérő nem jelzi ki, elvileg tizedwatig jelez ki, és nem jelez fogyasztást-

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz RexpecT #6767 üzenetére

    Az enyém 40c650-es, az alapból többet eszik mint egy 32-es, nekem anno a 70 centis CRT TV-m evett 70W-t, szal ezzel a 70-90W-al meg vagyok teljesen elégedve, a 170W volt egy kicsit túl sok.
    Hallottam hírét az EON-os dolognak, de nekem is egy túlfeszvédős elosztó van előtte, így remélhetőleg nem nyeli be a magasabb feszültséget.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz vlevi #6777 üzenetére

    Véleményem és tapasztalataim alapján a háttérfény állításnak van hatása az áramfogyasztásra, először levettem 8-asra, de akkro meg elég fakónak tűnt a kép, és most 10-esen van, illetve a fényerővel és a színnel kellett még még játszani, hogy a 14-16-os háttréfényhez hasonló kép és színvilág jöjjön vissza.
    gy most fogyaszt 80-100W között, ez nekem így OK.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz volvoguy #6817 üzenetére

    Műholdas Digi TV-d van?
    Akkor örülj neki.
    Mondjuk amikor év elején én is megint előfizettem a Digire, akkor ezek mind jöttek (HBO, HBO2 stb), de aztán egy hónap múlva felhívott egy ügyfélszolgálatos, hogy nem-e akarok előfizetni a HBO-ra,mondom nem, na 2 nap múlva már nem volt HBO meg a többi sem :D

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    Egy kérdésem lenne a felhősödéssel/foltosodással kapcsolatban:
    Anno amikor pár hete megjött a TV, akkor a jobb felső sarokban és középen alul szépen kivehető volt két kisebb/nagyobb felhő, eleinte eléggé zavart, mivel eléggé szépen látszódott, igaz szinte csak és kizárólag csatornaváltáskor, szélesvásznú film esetében meg egyáltalán nem volt zavaró a jobb felső sarokban lévő felhő, meg 99%-ban azért a film lekötötte az ember figyelmét és nem tűnt fel.
    De mivel általában full képernyőn megy a TV, ezért nagyon nem foglalkoztam vele.

    Viszont egy pár napja arra lettem figyelmes, hogy ezek a jól elhatárolható felhők eltűntek, azaz már nincs az az erősebb kontúr, hanem úgymond össze van mosódva az a teljes rész. Nem azt mondom, hogy nem fehérebb egy picit mint a képernyő mondjuk közepe, de már nagyon figyelve sem vehető észre annyira mint eleinte.

    Más járt már így, hogy oszlik a felhő a panelről, vagy ez csak egy még rosszabb dolog előjele?
    Ja 40c650 a TV.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz McBJani #6899 üzenetére

    Igen az.
    [6020]
    Itt van egy leírás, hogy mi mit jelent a számsorban.

    Monitortesztnek pedig ezt is használhatod, egyszerű, de a célnak megfelel:
    [Mitsubishi teszt]

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz kovecses #6974 üzenetére

    Hali,
    Ha elsősorban monitornak használod, akkor szerintem megfelelő alternatíva lehet egy Samsung P2770HD is, ami ugyan elsősorban monitor, és ennek megfelelően a betekintési szögek nem TV szerűek, de ha elsősorban egyedül használod, akkor a TV része is teljesen OK.
    Nekem a számítógéphez van ez a P2770HD és Tv-nek meg egy pár hete újult egy 40C650-es. Természetesen a TV-ben több minden állítható, a hangja az sokkal szebb, de valamit valamiért, meg pár ezresért már 2.1-es egyszerűbb hangszóró szett is sokkal szebben tud szólni.
    Mindkettőre rá van kötve a dual kártyás digi beltéri, megfelelő távolságról mindegyik jó, HD filmek meg természetesen mindkettőn kiválóak. A P2770 80-90e Ft között kapható bolttól függően.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Tsebacsi #6978 üzenetére

    A sima kábeltv képe kb ugyanolyan (ronda) lesz mint a HD ready TV-den. Max annyiban nyerhetsz, ha az újabb TV-ben már jobb a képjavító elektronika. Ha eddig is elfogadható volt, akkor ezután is az lenne.
    Pl: Barátomnak van egy 2-3 éves Samsung HD ready 94 cm-es TV-je, én pár hete vettem a 40C650-et. Abból a távolságból, ahonnan Ő nézi (4 méter) és ahonnan én (3 méter) gyakorlatilag nincs különbség a két kép között, élvezhető, hiszen ilyen távolságból már nem látszanak (vagyis közel sem annyira) a gyenge bitráta miatti szépséghibák. Neki analóg kábelTV-je van, nekem digi-s "digitális", de gyakorlatilag egyforma a kettő.

    Emlékszek 30 évvel ezelőtt anyámék azt mondták mindig, hogy ne nézd közelről a TV-t fiam mert elromlik a szemed. 2011-et írunk és semmi sem változott: itt az új technológia, és azt mondja az ember, hogy ne nézd közelről a TV-t, mert elromlik a szemed, mármint távolról szép a kép, közelről ronda, akkor csak a szememben lehet a hiba :C

    A másik meg, hogy 32-ről 37-re váltani az azért nem nagy előrelépés szerintem, eggyel nagyobb méret szerintem minimum (40-42), ha már full HD tartalmat akarsz rajta nézni, mert így nem fogod észrevenni a különbséget. Véleményem szerint ha a barátom TV-jén néznénk 720p MKV-t, és ugyanazt nálunk megnézné 1080p-ben, ő pl nem látna semmi különbséget. :D, lehet én sem, és ez a valószínű.

    Ja a 2 TV között TV-zés szempontjából gyakorlatilag annyi a különbség, hogy az övé idősebb, és 100.000 Ft-al többe került mint az enyém :D

    [ Szerkesztve ]

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Tsebacsi #6983 üzenetére

    Elsősorban az adás minőségétől függ a dolog az biztos.
    Persze TV és TV között is sok a különbség, és nagyon nem mindegy, hogy mit vesz az ember. Én kb fél évig nézegettem a Tv-ket, mire sikerült magamat lebeszélni a ledesről, és megvettem a 40C650-et.
    Az első kinézettem a 37C6000-es ledes volt, majd ez 40 colosban, viszont itt a clouding még nem fekete képernyőn is látszott, ha odafigyelt rá az ember.
    Ez az UltraClear panel viszont nagyon jó.

    Ja és a másik, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen távolságból nézed, mert kellő távolságból az amúgy elég gáz minőségű digitv is élvezhető.

    [ Szerkesztve ]

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz snefftamas #7010 üzenetére

    De most őszintén, már egy jó párszor olvastam ezt: Az AUO minőség kontrollja gyengébb.

    Már megbocsássatok de ez egy baromság. Autóiparban dolgozok most már mintegy 8 éve, előtte meg kötszergyártó cégnél, és elektronikai kereskedelmi cégnél, az előző kettőnél minőségirányítási vezető is voltam, pl aszeptikus üzem (értsd: fél-steril) üzemet készítettünk fel auditokra, meg minden, és a mostani cégnél is, aki érti ISO TS 16949-es szabvány szerint kell üzemelnünk, de a lényeg, hogy egy gyártó cégnél nem a minőségirányítás avagy a minőségi kontroll határozza meg, hogy milyen minőségű terméket gyártunk, hanem a VEVŐ illetve a technikai specifikáció, jelen topic esetében a Samsung. Azaz nehogy már az AUO legyen a hibás, ha olyan panelt gyárt amit, hanem a vevője a Samsung, aki meghatározza egy ilyen OEM cégnek, hogy mit is gyártson. Az AUO és a többi gyártó nem magától találja ki, hogy hogyan is nézzen ki egy elektronikai panel, meg a többi alkatrész, hanem a vevő mondja meg, hogy minek milyennek kell lennie.

    Röpködnek itt a szövegek, hogy így AUO meg úgy, közben meg gyakorlatilag a Samsung az aki vele szerződést kötött, vagy látta valaki azt a szerződést? Vajon mennyi PPM-et enged meg nekik a Samsung, vajon mennyit enged át a Samsung a "kis hibának" minősített panelekből? Gyakorlatilag ez a pénzről szól, nem arról, hogy minden Samsung termék tökéletes legyen, mivel ez jóval többe kerülne költségben, mint az, hogy szervizeket kell fenntartani stb.stb.

    A két panel közötti különbség max. az, amit különböző műszerekkel ki lehet mutatni, de ilyen kb. egyikünknek sem figyel ott a polcon.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz crosscut #7189 üzenetére

    Én is láttam már ezt, de csak akkor észrevehető, ha elg közelről nézed, vagy direkt ezt figyeled, egyébként nem feltűnő, szerintem nem az adott típus hibája, hanem véleményem szerint a képjavító programban lehet valahol egy kis bukfenc, vagy pedig a film és a natív felbontás eltérése miatt lehet ez a furcsa dolog, hogy mozdul a fej, de a szeme meg ottmarad, és csak kis fáziskéséssel megy utána :)
    Ja és nekem 40c650-es van, ezért gondolom, hogy ez inkább film/kódolás meg a fentiek közül valamelyik lehet.

    [ Szerkesztve ]

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz dani1812 #7259 üzenetére

    Nekem Standby módban gyakorlatilag nulla W fogyasztást ír ki a műszer, ugyancsak 40c650 a TV. De ezt holnap megint meg fogom lesni.

    A hangfalszettem az, ami hajlandó standby módban is megenni 15-20W-t... :(,

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz dani1812 #7259 üzenetére

    Megnéztem, mivel nekem 1 tizedesjegyig mér a technika, és 0,0-t mutat standby üzemmódban.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz dani1812 #7266 üzenetére

    Az enyém se egy profi műszer szerintem, csak a főnökömtől kaptam ajándékba, aki villamos mérnök, és olyan fajta, aki nem ad gagyit ajándékba.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz masterful87 #7501 üzenetére

    Igen az, Samu panel elvileg.
    LE40C650,670 - BN07-00801A,SAMSUNG,LTF400HF15,SSDZF6,8bit,40,1.07,LTF400HF15, 8bit, 16.7M 0.46125(H)*0.46125(W), 0 to 50, 12V, 72%, 40 inch FHD

    LE40C650,670 - BN07-00831A,AUO,T400HW03 V3,AU40H33,8bit,40,16

    LE40C650,670 - BN07 00821A,CMO,V400H1-LH9,CM40H19,10bits,40

    De a Google a te barátod is:
    [link]

    Azt viszont nem értem, hogy miért csodálkozol rajta, hogy Made in China, szinte mindenki ott gyártat már minden cuccot.

    A fogyasztás furcsa, most megint megnéztem és 0,0x W a fogyasztása így kikapcsolva.
    Vagy te is úgy jártál mint itt egy másik kollega, akinek az volt ráírva a fogyasztásmérőre, hogy 20W alatt nem garantáltan pontos :D

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz masterful87 #7561 üzenetére

    Nekem is 40c650-em van, nekem SQ01-es Samu panel, ugyanúgy kékeslilás oldalról a fekete, de oldalról nem szoktam TV-t nézni. :D

    Én mondjuk azon gondolkoztam, hogy nem-e a beállításokkal rontottam el valamit, mert ha az emlékezetem nem csal eleinte mintha nem lett volna ilyen kékes, sokkal inkább fekete volt oldalról is a fekete. De lehet csak öregszek és egyre szenilisebb már az ember. :D

    Én Asus O!Play lejátszót használok 99%, azzal tökéletes a kép, legyen az divx, DVD (isoból) vagy MKV. Viszont érdekes módon pl a divx filmeknél nagyon szépen teljesít a Tv beépített lejátszója is. Mást még nem próbáltam benne, mert ha jól tom ISO-t nem játszik le, bár még nem próbáltam, az MKV-k többsége meg 12-15 GB-os, jelenleg ekkora pendrive nincs a háznál, és itthon csak eSata-s dokkolók vannak, USB-s már nincs itthon egy ideje.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Mathias-2120 #7578 üzenetére

    Nekem a mostani előtt egy 70 centis CRT volt. Amikor megjött a 40 colos TV, akkor gyakorlatilag nyomasztóan nagy volt a TV, és konkrétan piszkosul zavart, hogy mekkora felület.
    De kb 1-2 hét alatt megszoktam, és most már el tudnék képzelni egy nagyobbat is, de a következő már lehet plazma lenne, mivel gyakorlatilag csak TV/film nézésre használjuk, és a szememet nagyon vonzza a szélesvásznú filmeknél a főleg a felső sáv szürkésebb színe. De erről meg kb annyi, hogy kérdezem feleségem, hogy te nem látod, és persze ő nem látja. Így már értem, hogy hogy lehet simán eladni a szépen felhősödő edge ledes cuccosokat :D
    Mindemellett teljesen meg vagyok elégedve a cuccossal, igazán jó választás volt.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz BBéci #7584 üzenetére

    Van olyan is, de nekem most itthon Speeddragon dualos van, 2 is, amibe 2-2 vinyót lehet belerakni. Ezek csak eSata kimenettel vannak. Ez van ;)

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Scoobyka #7833 üzenetére

    Nekem pont ez a paneles van 40A1UF0C. Ja és SQ01-es matrica van rajta, ergo egyezik a két infó.
    És azt mondtam, hogy bizony kékesebb a feketéje oldalról.

    Mígnem...
    Mondom feleségemnek, hogy gyere és nézd meg te is, szerinted milyen színű oldalról a fekete képernyő. Ő szerinte fekete. Szerintem meg kékes.
    Mígnem rájöttünk, hogy elsősorban azért kékül a képernyő fekete színnél, mivel a szoba másik sarkában van egy bazi nagy kék ledes ébresztőóra, aminek a fénye simán kékes színt adott a képernyőnek :D, ezt használjuk éjjeli lámpának is, keresőfénynek tökéletes, pedig a 2 fokozat közül a kisebbikre van állítva :D

    Viszont egy enyhe kékes (nagyon sötétkék) beütése van azért a panelnek, de ha letakarom az ébresztőórát, akkor teljesen király :C
    :U

    Szóval azzal a felkiáltással akartam hozzászólást írni, hogy ez bizony kékül, de most egy kissé meginogtam, mivel a külső fényforrást kiiktatva közel sem annyira szembetűnő ez a dolog, sőt.
    Gyakorlatilag az volt az érdekes ebben, hogy az órát később kaptuk pár nappal mint ahogy a TV-t megvettük, és emlékeztem, hogy újkorában azért ez jobb volt, vagyis közel sem volt ennyire kékes színe, mint most. Hát komolyan mondom röhögök magamon :D

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Imifej #7894 üzenetére

    Anno Decemberben is volt egy hasonló frissítés, ahol is nekem is napokig frissítgetett, majd installált, majd megint kérte, hogy kapcsoljam ki/be. Majd egyszer csak minden előzetes jelzés nélkül elkezdett működni.
    Én arra gondolok, hogy kiadtak egy frissítést, amit kiszolgáló/szerver oldalról még nem, vagy nem jól hajtottak végre, így újra és újra próbálkozik.
    Nem akkora gáz, mint amilyennek tűnik szerintem...

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Gabesz1019 #7936 üzenetére

    De a hálózati csatlakoztathatóság nem internetet jelent, hanem azt, hogy pl össze tudod kötni a gépeddel és az ott megosztott médiatartalmakat le tudja játszani..

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Flashget #8482 üzenetére

    Az a 3 méter pont jó lesz, nekem is 40c650 van, eleinte nagyon zavaró volt a TV "nagysága" a 70 centis CRT után, de éppen valamelyik este mondtam feleségemnek, hogy most már el tudnék képzelni nagyobbat is.
    A másik meg, hogy a sima digiTV-s tányéros adások ilyen távolságból teljesen nézhetőek, nagyon szép homogén a képe. Mi is kb 3 m-ről szoktuk nézni.

    Szerk:
    Annyian mondjuk, hogy csak rábeszéljük a nagyobbra, de őszintén mondom, hogy nagyon nem bántam meg, hogy nem 37-est vettem, hanem a 40-est.

    [ Szerkesztve ]

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz zofo #8540 üzenetére

    Már megbocsáss, de ez egy baromság, mármint a fogyasztás emelkedés csak 10-20% lenne.
    Nekem ugyan 40 colos van, de gondolom az eltérés hasonló lehet a 2 fogyasztás között.
    Ha felveszem 20-asra, akkor fogyaszt kb 170-180 W-t, most asszem 7-esen van a háttérvilágítás és fogyaszt 80-90W-t, ergo fele, vagy ha fordítva nézem, akkor 100%-al többet fogyaszt, ha maxra veszem a háttérvilágítást...
    Ez mekkora kamu duma már az ügyfélszolgálattól, na nekem mondhatta volna, lefotóztam volna neki a fogyasztásmérő kijelzőjét...

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz szalon #8590 üzenetére

    Úgy látszik ezek is kezdenek elpofátlanodni :D
    Hát ilyet még nem hallottam, hogy a friss panelt el lehet rontani 5 féle egyszínű képpel :D
    Ha berakok egy full HD filmet az nem teszi pixelhibássá? :D
    Ej de gyenge szöveg.

    Én is innen vettem, amikor kihozta a srác, akkor annyit kért, hogy a párásodásra való tekintettel inkább ne kapcsoljuk be, ami valóban korrekt is, hiszen a pára és az elektromosság nem igazán jó barátok. Igaz nekem nincs rajta pixelhiba.

    De a pixelhibára visszatérve:
    Szerintem elég ha azt nézed meg, hogy ne fehér beragadt pixel legyen (fekete háttérnél nézd meg elsősorban, mert ha van 1 vagy 2 is, az elsősorban fekete színnél, vagy ha a beragadt pixel rikítóbb színnel világít, az lehet zavaróbb. Ha megfelelő távolságból nézed, nem hiszem, hogy 1 pixelhibát észreveszel, ha az nem feltűnő (alsó és felső fekete sáv) helyen van, vagy nem rikító szín.
    Nekem vagy 6 évvel ezelőtt volt egy Samsung monitorom, aminek a közepén volt egy érintkezési hibás pixelem, mivel az ha picit megnyomtam a panelt, akkor volt, hogy félévig sem jött elő, ha meg előjött utána pár nyomás és újra eltűnt. Érdekes módon ez a módszer csak annál a monitornál működött :D

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz m47rules #8580 üzenetére

    Debrecenieknek:
    Régebben a Hal köz üzletházban volt egy bolt, ahol hoztak ilyesmit, elég jó áron, ez volt a weblapjuk:
    www.shopdigital.hu
    Most egy kicsit megváltozott a weblap, és nincs már feltüntetve a címük, lehet csak webshop maradt a cég, nem tudom. Rájuk kell kérdezni.
    Vásárolni még nem vásároltam tőlük, legalábbis nem TV-s cuccot (fényképezőgép), korrektnek tűntek.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz villamos #8635 üzenetére

    Az még lehet is, de próbáld meg pl a TV káváját és a talpát úgy letakarítani, hogy egyszer már le volt szedve róla az eredeti gyári fólia, és elég ha csak egyszer valaki letörli.
    Én is megmondtam az asszonynak, hogy meg ne lássam, hogy teljesen száraz ruhával porolja le, vagy bármilyen mikroszálas porolót használ, csakis enyhén nedves speciális anyagú ruhával törölheti át, utána pedig a mázgát eltüntetendő, LCD képernyőtisztító és a Samsungos kendő. És még csak a káváról és a talpról beszéltem, a képernyőhöz nem engedem hozzányúlni.
    De, még így is meglátszik, hogy már használt, azaz itt-ott van rajta karc, mert nem lehet 100%-osan karcmentesen letörölni.
    Amikor kicsomagoltam a TV-t a fóliából, ez volt az első, amit megnéztem, hogy van-e karc a káván és a talpon, és semmi sem volt rajta. A panelről nem is beszélve.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz minus #8849 üzenetére

    Itt az "elvárnék" szón van a hangsúly kicsi huszár, egy szabad regisztrációs fórumon nincs elvárás, még ha szeretné is azt az ember, ez nem fizetős ügyfélszolgálat...
    Kérni lehet, elvárni majd ha fizetel is érte... de ez meg nem az a média...

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Tamoo #8896 üzenetére

    Amikor nekem hozta a srác, legalább nem beszélt össze-vissza ennyi baromságot.

    A "gyerekek" jönnek ezzel a programmal: én már majdnem 40 éves vagyok, de bizony én is jövök ilyen programmal :D

    Én még nem nagyon láttam olyan pixel ellenőrző programot, ami gyorsan össze vissza villódzik, hiszen pont az a lényege, hogy színenként ellenőrzöd, szépen komótosan, hogy az adott alapszínnél nincs-e másfajta beragadt szubpixel, vagy esetlegesen komplett halott pixel.
    Egyébként gyakorlatilag elég ha fekete képernyőnél megnézed, hogy nem-e világít valamelyik, mivel a többi színnél szinte lehetetlen észrevenni egy színes mozgó egyvelegnél, ha valamelyik pixel butáskodna. Ne legyen beragadt fehér, vagy rikító színű pixel, és nem lesz baj, illetve lehetőleg az alsó és felső sávot kerülje el a pixelhiba.
    Egy Tv-nél közel sem annyira gáz egy esetleges pixelhiba, főleg full HD felbontásnál és a megfelelő távolság miatt, mígnem egy monitornál sokkal zavaróbb lehet, mivel közelről és sokszor kvázi statikus képernyőt néz az ember (Office alkalmazások), olvasgatás stb.

    ~villódzó program
    Amiről a srác beszélhetett az a pixelprotector max, ott el tudom képzelni, hogy a plazmáknál a beégést ezzel próbálják "kiszedni" .
    De kérdezem én naivan, mi van ha egy disco jelenet megy a TV-ben, vagy stroboszkóp bemutató filmet nézek, akkor mit csinál a TV??? Kikapcsolja magát, hogy nem támogatott tartalom? :D

    Már bocs de ezen is jót röhögtem: a Samsung meg tudja állapítani, hogy melyik program volt és ugrik a garancia :D
    Egyrészt, mégis milyen módon tudná megállapítani, ha rákötök egy eszközt, és azzal digitális/analóg jelet adva lejátszok valamit. Tudomásom szerint nincs memória, ami az összes eddig rajta látott cuccost felvenné :D
    Másrészt hol van bármilyen tiltás, hogy mit nézhetek a TV-n? És ha én egész nap csak egy 1920x1080-as felbontású fehér (vagy bármilyen más színű) egyszínű háttérképet akarok rajta nézni, akkor nem engedi a Samsung? Vagy ha drága képkeretnek használja az ember?

    Egy dolgot még el is tudok hinni amit mondott a srác: észrevette volna a bekapcsoláskor, ha hibás pixel van rajta. Ha valaki több ilyet látott már, akkor hamar feltűnik neki.

    De legalább ne etessék már a jó népet. Valószínűleg arra játszanak, hogy elmúljon a 3 nap, és utána nem kell visszamenni. Szerintem a fuvarköltség az, ami az egyre jobban emelkedő gázolajárak mellett egyre kellemetlenebb.
    Remélem olvassák ezt a fórumot, mert nem kevés vevőt köszönhetnek szerintem ennek a fórumnak, de ahogy elpofátlanodnak, az egyre "magyarosabb", és nagyon nem jó az irány.

    Bocs, kikívánkozott belőlem :D

    ;) - The Power of the Light Side

Új hozzászólás Aktív témák