Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skyhigh

    senior tag

    válasz BBéci #86300 üzenetére

    Mint említettem, ez egyfajta kiindulás.

    Egyet ne felejtsünk el, lehet itt kalibrálni aztán meg vakarni a fejünket, hogy a tutira színhelyesen beállított TV-nek olyan fura a képe...
    Lehet itt a fórumban ez idegen, de a valós életben annyira talán mégsem.

    Ahhoz hogy valaki a színhelyesen beállított Tévét tényleg színhelyesen is lássa a szemét is kalibrálni kellene.
    Mégpedig azért mert a szemeink különbözőek, mindenki máshogy lát.

    Szerencsém volt egy-két kalibrált tévéhez és bár szép volt a képük, de egyúttal olyan fura is volt, de nem csak nekem.
    Mint kiderült a szememmel van a gond, és bár abszolút nem zavaró a mindennapi életben (itt nem a szín tévesztésre vagy színvakságra kell gondolni)
    A szemész meg jól ki is nevetett, hogy nincs semmi bajom, de olyan nincs hogy az emberek egy része színhelyesen lát más meg nem.
    Mindenki máshogy lát, tehát ha a gép meghatározott egy referencia színt azt két ott álló ember más és más árnyalatúnak látja. Így lehet hogy javít az összképen, de lehet pont az ellenkezője és ronthatja az összhatást.

    Azért osztattam meg a beállításokat, hogy ha valakinek van ideje és kedve akkor lehet próbálkozni.

    Véleményem szerint (és remélem ezzel nem vagyok egyedül), nem az számít, hogy színhelyes képet produkáljon a TV, hanem az, hogy NEKEM aki nézi tetsszen az összhatás, a színek és az árnyalatok.

    Ez lehet teljesen messze van a színhelyes árnyalattól.

    Arról ne is beszéljünk, ha nem takarítod le a TV képernyőjét minden héten akkor az a kevés por is ami rátapad, már árnyalatokkal el is tolhatja a színhelyesen beállított képet!

    [ Szerkesztve ]

    A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

Új hozzászólás Aktív témák