Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #94529552

    törölt tag

    válasz devil-k #76954 üzenetére

    Az állítólagos statisztikák szerint meg inkább úgy nézi a nagy többség a tévéjét, ahogyan a boltból hazaviszi.

    76956 Én is így gondolom, hogy az itteniek keresik a jó beállításokat, és dolgoznak is rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • McLaca

    őstag

    válasz devil-k #76954 üzenetére

    Nem értetted, vagy nem akartad érteni, amit írok.
    Mi a helyzet egy színtévesztő emberrel? Ami nem is olyan ritka. Megfordítva a dolgot: a kalibrálást a kalibráló eszköz "szemével" végezzük, ami ugyebár tökéletesen lát. De az ember szeme nem ilyen. Akkor lenne a végeredmény megfelelő, ha az ember szemét is kalibrálnák.
    Amúgy meg mondok egy meredek dolgot: ha váltogatva eltakarom az egyik és másik szememet és gyorsan váltogatom (egy tenyérrel gyorsan kivitelezhető), a ballal enyhén kékes, a jobbal enyhén pirosas árnyalatba fordulnak a színek, ez fehéres színeknél feltűnő, pl. itt a hozzászólást szerkesztő ablak háttérszínén is egyértelmű. A különbség nagyon kicsi és csak akkor veszi észre az ember, ha nagyon figyeli, de ott van.

    Apropó, a mi tv-nk sincs kalibrálva, egy 130 rongyos tv-n, amin javarészt csak tv-t néz a család (én alig nézem) és ott is az esetek kétharmadában SD csatornát, nem láttam értelmét. Nem is igazán jó alany hozzá, mert az RGB nyereséget és eltolást is csak általánosan lehet állítani, nincs benne 10 lépcsős. Szemre állítottam be és nem toltam fel a színhőmérsékletet az egekbe. Film mód, meleg 2 árnyalat és a kékből vettem kicsit vissza, a zöldet pedig erősítettem, mert alapból kékes árnyalatú a tv színvilága. Próbáltam úgy nézni a képet, hogy milyen lenne, ha az utcán látnám ugyanazt. Ha elkezdem váltogatni a gyári kiemelt módot és az általam beállítottat, az enyém fakónak és kevésbé kontrasztosnak tűnik (valójában a kiemelt mód a túl kontrasztos, elvesznek a részletek). Az egyetlen felróható dolog az élesség 20-asra állítása, ami engem HD csatornákon kicsit zavar is (ha nem vagyok elég távol a tv-től), de az SD-knél pedig kell, mert a tv nem túl acélos SD megjelenítésben.

    blakey: ez a plex ez kifejezetten smart tv-khez kliens és tv oldalról is támogatandó, vagy olyan, mint a serviio?

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Új hozzászólás Aktív témák