Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz mrhitoshi #50577 üzenetére

    Ha ideális, akkor nem lehet "nagyjából". :N
    Ami az egyik tévén ideális, az egy másik ugyanolyanon akár pocsék képet is eredményezhet. Ezt saját műszeres méréseink bizonyítják.
    Kalibráltasd szakemberrel, vagy állítsd be úgy és olyanra, ahogy Neked tetszik.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • oimuka

    tag

    válasz mrhitoshi #50577 üzenetére

    Valaki tud esetleg valami oldalt mutatni, ahol egy F5000 nagyjából ideális képbeállításait leírják ?

    Kövezzetek meg érte, de nekem az a véleményem, hogy nincs olyan, hogy ideális beállítás. Szerinted miért szerepel a menüben annyi állítható paraméter? Pont azért, hogy a saját ízlésednek megfelelően be tudd állítani. Sokan beszélnek kalibrálásról....Ok. kalibrálás. Bekalibráltatod a TV-t, képernyőt, és ha utána neked nem tetszik, akkor mi van? Meg fogja nyugtatni a lelkiismereted, hogy ez az "ideális beállítás", és olyan erősek a színeke esetleg, hogy verik ki a szemed? Ha tényleg a kalibrálás volna a tuti megoldás, akkor már eleve a gyárban be lehetne kalibráltatni a készülékeket, oszt jó napot. Megkapnád készen, csak hangot tudnád állítani, semmi mást, jó lenne így? Tudom magamról, hogy bárhova elmegyek, mindig furcsának tűnik egy tv beállítása, mert én másképpen szoktam meg. Azt is figyelembe kell venni, hogy az adók is különböző paraméterekkel sugároznak. Egyes adóknak erősebbek a színei, másoknak fakóbbak. Mi szerint állítod be akkor? Én például, ha színtelítettséget állítok, mindig az arcok szerint állítom, minél természetesebbnek hasson. Ez alapján eléggé be tudom lőni a színeket.

Új hozzászólás Aktív témák