Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv all! Egy sosem látott problémát (itt legalább is nem találtam) osztanék meg veletek.

    Kitoltam az elődöket, ott nagyjából minden ok (árnyékok beállítása, fejbólogatás kiszedése, stb.)
    Ezek az apróságok itt is megoldódtak, de az árnyékokat konzolparanccsal már nem sikerül úgy megoldani ahogy a másik kettőben sikerült annak ellenére hogy a megjelenítés módja ugyanaz - teljes dinamikus megvilágítás ami itt is vélhetően még a DX9 megvalósítást jelenti.

    De a csúcs nem ez hanem a G-Sync. Ha be van kapcsolva stabil 10fps-t produkál BÁRMILYEN részletességen, de még a menüben is. Kivéve a megszokott DX9 teljes dinamikus megvilágítást, mert ott 1-5fps között változik a "sebesség". Na ilyenkor mi van? Az elődöknél is problémás volt ez, de csak a menü és csak közvetlen az indulás után, mert ha betöltött a pálya utána mindenütt rendesen ment a G-Sync, itt meg sehogyan nem megy. Most komolyan a legfisebb verzió nem támogatja a G-Sync megoldást miközben a párévvel ezelőttiek meg igen?

    Teendő? Előköszi!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Antonius1978 #30043 üzenetére

    Alapjáték, mod nélküli. Gondolom a honosítás nem tesz be neki. Gépem az adatlapon, de nem hiszem hogy az a probléma mivel a SoC és CS változat is remekül futott. 80-120fps között ugyanezekkel a beállításokkal: teljes dinamikus megvilágítás (DX9) és a haladóban minden max de élsimítás nélkül. Gyakorlatilag ez azonos grafika lenne mindhárom verzióban, mert a DX9 behatárolja a haladót is és mégis a CoP meg van hallva ha rajta van a G-Sync. Ráadásul első látásra csúnyább mint az elődök, látványosabban építkezi a pályát stb.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Antonius1978 #30046 üzenetére

    Remek. A DVD-snél még csak csak elmenne egy ilyen feature igaz a DVD-s SoC-nak kellett vagy 4-5 update sorban hogy egyáltalán tisztességesen be tudjam fejezni de hogy egy a Steam által a legfrissebb változat ilyet nyomjon, ráadásul egy három részes "sorozat" utolsó, tehát elvileg a legmodernebb és legkorszerűbb (lehet ez a baja egyébként hogy korszerű) verziójában rátenném a 4es blokkra bármelyik fejlesztőt egy ilyen megoldásért. Egyébként V-Sync módban éppen úgy fut mint a régiek, csak ilyenkor az a gond hogy ha beesik 90-re az fps sokkal esetlenebbül fut, mint ha G-Sync módban menne mert ott nincs lacafaca: pont annyit rajzol a monitor amit a vga kiad. Részmegoldás lenne a V-Sync kikapcsolása is de ki akar már képtöréseket látni egy méregdrága G-Sync monitoron?

    Am köszi!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz SchumiBácsi #30048 üzenetére

    Na sikerült megoldást találni a problémára és úgy hiszem hogy ez tökéletesen a kornak megfelelő. Nem is erőltettem a kompatibilitási macerát, mert az minden más esetben is csak xarnak a pofon volt.

    A 10fps limit akkor jelentkezik ha a játékot "x" értékben újraindítom. Ennek értéke lehet 3 vagy akár 8 is. Az elején végigléptettem a különféle grafikus módokon, melyiken hogyan teljesít és mivel teljesen profi a motor, minden váltásnál totálisan újra kell indítani... nem elég csak a főmenübe kilépni a játékból, teljesen a Windowsba kell. Na most ha egyszer beállt az atomstabil 10fps állapotra, az összes telepített játék ugyanúgy 10fps módban fut. Ezt a korlátot csak a PC teljes újraindításával lehet feloldani. Ez igen kellemetlen mert a játék az első negyedóra alatt már ki is fagyott egyszer, ami azt jelenti hogy akaratunkon kívül is előjön akármikor az "fps10" állapot, ugyanakkor érthetetlen mert a SOC vagy a CS igen intenzív quickload hullámban fagyott csak ki, a CoP-nak 10perc sétálás is elegendő volt, na mind1...

    Driver szinten nem tudom mi a teendő mert sztem a tavaly decemberi kellőképpen friss a játékhoz, a monitorhoz lehetne még utility cicomát rakni, csak ez még egy cucc a vga-s szöszölés mellé, amit egyelőre egy játék miatt nem rakok fel mert az összes többi játék tökéletesen fut. Meg csak egy újabb valami ami bekavarhat az nV drivereknek, Experience műsornak, stb.

    Szóval ez facca kis hiba szoktam is ilyenkor viccesen egy kitalált sorszámot adni az ilyen jellegűeknek mert más épeszű magyarázat nem igen van:

    A globális hibatáblázatból kiosztott hibák Magyarországra:
    HUN #31552 - Stalker CoP 10fpst produkál 1nél több napi indulás után SchumiBácsi jelenlegi hardveregyüttállásánál, de valószínű hogy sem a 980Ti, sem pedig a teljes gépcsere vagy újratelepítés nem oldja meg a problémát.

    Szal ez izgalmas végigtolás lesz immár nem csak feladatkezelőkkel, hanem teljes restartok is színesítik majd az élményt ;]

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Na újra itt vagyok :D

    Adjatok már egy kis segítséget mert bár a játékot sikerült 100% megszelídíteni (5FPS megoldása: Alt-Tab, a restart helyett), de kezd ismét túl lőni a célon.

    Ez egy dolog hogy vannak ilyen láthatatlan rejtekhelyek mint a kövesút közepén, de 100% hogy nincs alatta semmi alagútrendszer, mert ha van is az alagút nem ér oda/elkerüli és nyitható ajtó sincs sehol... szal csak úgy van. De ez nem is érdekel, nem akarok superman képességeket csak úgy megemlítettem.

    A lényeg előtt hogy amikor átjutottam Pripyat-ba, pár küldetés után megnyílt a visszaút. Gondoltam akkor csinálunk sok pénzt és az addig a privát ládákban felhalmozott fegyvereket, ruhákat áthordtam a hadsereghez ingyenes javításra ;], utána vissza a kereskedőkhöz. Ez eltartott több napig is, mert volt vagy 10 kör, 100000RU fordult meg kb. a kezem alatt de az utazási költségek kitettek vagy 90000RU-t. Nem mertem a fő cuccokat lerakni és akkor 75kg "hasznos" teher lett volna a 15kg helyett, mert olvastam olyanról hogy a privát láda tartalma véletlenül eltűnik. Na most ez idő alatt több nap is eltelt és az SMS-ekből ítélve több kitörés is lezajlott.

    Jaj de jó mondom, elkezdem bejárni a zónát és lesz csomó képződmény és végre kettőnél több is lehet az övön egyszerre nem kell állandóan cserélgetni... egyet se leltem ha leltem is az már megvolt vagy 5× és el is lett adva de olyan mint a buborék na az nincs. Szakállnak kellene mint a falat kenyér, de vagy olyan kell amiből nekem is csak egy van és nagyon kell, vagy nincs is. Szóval tehát kellene egy letölthető értelmes trader mod, ha az nincs maga a fájl is elég ami erre hatással van. Nem feltétel hogy dőljön a lé, csak legyen minden legalább az egyik kereskedőnél, beleértve a képződményeket is és tök mind1 melyiknél, mert kezd kellemetlen lenni hogy 1000km gyaloglás után még mindig csak 1db (-3) sugárzáscsökkentő képződmény van és vagy 20 jellemzően limlom és az igazán használható (+6) sprint (-6) sugárzás, nem akad sehol se.

    Előköszi!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák