Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thocy a ZAGY

    tag

    válasz Arpee78 #142 üzenetére

    Üdv!

    2 éve én is szenvedtem egy nagyjából hasonló géppel (még sulinetes időszakból való rettenetes külsejű, ízléstelen ház, noname táp, AthlonXP, 256MB SD, 60G HDD, Radeon 9200, stb.). XP SP2 futott (inkább csak döcögött) rajta.

    Kipucoltam az egészet (a fél Kalahári sivatag pora abban volt), a hűtőventit kicseréltem, tettem bele még 512MB memóriát (nem emlékszem hány oldalasak voltak a fiókban), frissítettem az XP-t SP3-ra (aztán inkább újratelepítettem), de így sem volt erőgép. Pár hétig szenvedett vele még a tulajdonosa (sokkal gyorsabb nem lett, csak halkabb, bár a plusz RAM azért segített valamit), aztán miután átült az én gépem elé, rájött, hogy kár erőltetni a régit és inkább vettünk újat.

    Nyilván vannak esetek, amikor anyagi források híján nem megoldás a csere, de ezekkel a gépekkel már nem nagyon lehet mit kezdeni, ha az internethasználat is fontos. Nyilván pár személyes kis cégeknél még elegek lehetnek szövegszerkesztésre, régi DOS programok futtatásra, stb., de alapvetően mai felhasználásra ezek már nem valók, illetve bővíteni sem éri meg őket.

    Szóval az elgondolás nemes, de az ajándékozott, ha ült már normálisan használható gép előtt, akkor a végén csak az ajándék ló fogát nézni majd, ami keserű lesz mindkettőtöknek.

    Ha mégis belefogsz, akkor a tápnak bírnia kell, a Duron/AthlonXP között pedig bár van jelentős sebességbeli különbség, inkább a RAM méret lesz a döntő, 764/1024MB alatt szenvedés lesz a használata. Ha van a fiókban, akkor érdemes lehet próbálkozni, de pénzt én már nem feccölnék bele.

    A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

Új hozzászólás Aktív témák