Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dhstyle

    tag

    Lehet utálni azért amit most írok de 8 magos MTK ide vagy oda egy 2 magos krait még mindig bucira veri.... kamera még mindig pocsék... és nem hinném hogy csak azért mert az MTK most kitalálta ezt a 8 magot mindenki 8 magra fog fejleszteni és optimalizálni... és mégcsak nemis az van , mint a régebbi 4 magos mtknál , hogy legalább keveset eszik ha már gyenge(jó nyilván itt a kijelző zabál a legtöbbet).. na mind1 :DDD

    Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

  • dhstyle

    tag

    válasz Cifu #24 üzenetére

    Hát nem tudom te milyen szintetikus tesztet néztél de nézd meg újra mit gurít egy Qualcomm MSM8960T....
    és akkor rájössz , hogy bucira veri. Adreno 320ról nemis beszélve.. ott főleg buciraverés megy. rövid időn belül az újabb játékoknak nagyon kevés lessz már ez a soc.. mer ha még a 8 (amúgy gyenge) mag ér valamit grafika terén már mostis elég harmatos amit tud... meg ugye a qualcomm megoldásoknak álltalába valamiért klasszisokkal jobb kamerái vannak... nem véletlen , hogy egyre több kínai gyártó tesz az értelmesebb telefonjaiba qualcomm témát :K

    és hogy a hasonló árkategóriájú telefon sem csinál jobb képeket ez abszolút nem igaz... van alsó közép kategóriás telefon ami nagyon szép képeket lő.. de pl ott van barátnőm samsung galaxy s duos-a nagyon rossz telefon szerintem , túl van árazva stb de mégis meglepően szép képeket csinál az 5 megapixeljével.. az én 30ezres Haierem is jóval szebb képeket és főleg sokkal szebb videókat készít..

    [ Szerkesztve ]

    Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

  • dhstyle

    tag

    válasz Cifu #61 üzenetére

    Antutuból sikerült vagy 4 verzióval régebbi mérést összehasonlítanod az újjal... gratulálok , hogy RENDESEN utána néztél :C az új antutu jóval több pontot ad mint a régi bármilyen socról legyen szó..

    A többi amit összeszedtél szépen skálázódik a 8 magra viszont hiába van 8 szálad amikor egy alkalmazás egyidejűleg nem fog még nagyon 4et sem kihasználni.. tehát kvázi napi használatban az a jó (még , meg még jó darabig) ha van 2 vagy 4 erős magod és ennyi.. és pont ezt tudja a krait.. és nem fogyaszt semmivel sem többet mint az mtk csak abban az esetben ha kiis van használva az ereje..

    és Linpacket mértnem linkeltél ?:) ja mert ott bucira veri ? és a mobilarénás teszt mégcsak nemis jó mert túlzottan is belakják a telefonokat sokminden fut a háttérbe teszt közben nem a legjobb rom stb... jópár ismerősömnek van SPje és az új rommal majdnem 400 mflopsot tol ki a linpack multiba :) az egyszálas teljesítmény különbségről nemis beszélve... és még számítógépes körökben is az van , hogy a játékok programok nagy része baromira nem használ ki 4 magot sem , pedig már mióta vannak 4 magos megoldások.. és ez saját tapasztalat.. kb 2-3 játék van ami mind a 6 magját hajta az FXemnek.. és bizony a régebbi alkalmazások nemis futnak olyan jól az FXen mert 1 szálon nem valami erős proci. ugyanez van az MTKnál is :) és telefonos alkalmazásoknál sem fogják elsietni sőt szerintem nem igen lessz olyan alkalmazás ami 8 magot kezelne.. mer minek. és nem csak csúnyább a Mali produktuma hanem egyszerűen gyenge. A real racing 3 mégcsak nemis egy vadiúj cím.. pl egy San andreast max grafikán megnéznék rajta :)
    És nem csak az LTE miatt tesznek szerintem kínai telefonokba is snapdragont.. már jóval azelőtt is volt pár gyártó akik kicsit igényesebbek voltak és nem szerencsétlenkedő GPS-t silány kamerát és teljesítményt adtak.. (itt nem erre a 8 magosra gondolok hanem az MTK 6589 szériára.)

    Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

  • dhstyle

    tag

    válasz Cifu #66 üzenetére

    simán össze lehet hasonlítani a számítógépes témát ezzel.. teljes mértékben ugyan arról van szó ottis ittis. A linpack nincs semmire optimalizálva írva.. kész , megmutatja a nyers számítási teljesítményt amiben egyszerűen erősebb a krait.. ez tény teljesen mind1 milyen számokkal dobálózol.. Mondom ismerősöm SP-je 400 mflopsot gurít multiba 200 körül singlebe és akkor azt nemis mondtam , hogy a kraitokat lehet tovább húzni.. és úgy meg főleg erősebbek.. nyilván fogyasztásra nincs jó hatással.. az más kérdés.
    Szerintem igenis az MTK hibája a szar GPS mert azt nem hiszem el , hogy a több 100 fajta MTK-s telefon mindegyikénél rosszul legyen megoldva az antenna... Nekem a Haierem ugyanúgy kínai csak épp snapdragon és konkrétan nem tudom lemérni mennyi idő alatt pozicionál mert ahogy a sygic bedobja a térkép kezelőfelület már a pozicionálás is megvan... mind1 , hogy állóhelybe vagyok-e vagy nem.. de még olyat is tud ami kissé hihetetlen , hogy bemegyek a házba és tartja a jelet és pontosan mutatja merre járkálok. Jó cucc a glonass :)

    A másik meg az , hogy attól hogy nem számokat írok állandoan (mint például Te..csak sajnos teljesen téves számokat) attól még tény minden.. csak nem számban kifejezve. És mond már meg melyik játék az ami nem indul el egy i3assal vagy egy core 2 douval kérlek.. kiváncsivá tettél.

    És nem tudom mennyire a rákfenéje az okostelefonoknak , hogy új erőforássokra van szüksége ha épp játszol vagy csinálsz rajta valamit.. szerintem ez leginkább a ram méretétől függ , meg hogy legyen kraft a soc-ban nem a magok számában jön ez ki.. Érdekes módon nekem "csak" msm 8960 van a telefonomban ami ugye csak 2 mag és játszok a legdurvább játékokkal közbe megy a poweramp , wifi , facebook frissít mint az állat meg még pár háttér dolog ,bejön egy hívás vagy bármi más és megsem kottyan a cuccnak.. Arról nem beszélve , hogy pl böngészésnél egy 1080p beágyazott videót megsem érez a telefon.. (igaz nincs értelme 1080pbe nézni de ha kell tudja.) szóval ez tökéletesen bizonyítja , hogy nemkell feltétlen se 4 de 8mag főleg nem... és az , hogy a gameloft csinál egy játékot amire azt mondja kihasználja.. hmm oké. ez idáig Egy... mennyi alkalmazás is van marketen ?
    És ha esetleg erre is hajlana majd a világ , hogy csináljunk 8 magra appokat játékokat addigra olyan elavult lessz a GPU , hogy játszhatatlan lesznek azok az új játékok amik mondjuk skálázódnának már a 8 magra..

    Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

  • dhstyle

    tag

    válasz dragon1993 #68 üzenetére

    Megnéztem ezeket az MTK videókat komolytalan Bullshit az egész.

    Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

  • dhstyle

    tag

    dragon1993

    megtapintottad több helyen is a lényeget és nagyjából érted mivel mire akartam célozni , +1 :R

    [ Módosította: stevve ]

    Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

Új hozzászólás Aktív témák