Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EmberXY

    addikt

    Öröm látni ezt a vitát, amiben a ph nagyisten+++++-ok azért lázadnak, hogy mások ne érhessék el ezt a rangot... :D

    Komolyra fordítva, szerintem is romlik a színvonal, mert bárki bármiről írhat, és ezt egyre gyakrabban olyanok teszik meg, akik sem helyesen írni sem szöveget értelmezni nem tudnak, mindössze a google-t tudják használni.
    Nekem az a véleményem, hogy olyanoknak kellene cikkeket írni, akik erre hivatottak, nem pedig "bárkinek", ugyanis a két-három szavas cikkek valóban nem képviselnek komoly értéket. Én is tudnék írni sok dologról, de nem teszem, mert nem érzek rá késztetést, hogy megírjam a sok hülyeségemet.

    A 0.25-ös hsz-ekről pedig annyit, hogy nyilván azért számítanak csak ekkora értékben, mert nem "teljes értékű über szakmai guru" hozzászólások, és nehogy már 1-nek számítsanak, ezáltal ha valaki ezeken keresztül pedálozik a rangokért, igencsak oda kell tennie magát, ha annyira pofátlan módon vagy szabálytalanul teszi, a moderátorok úgyis lekapcsolják (főleg, hogy valaki úgyis bejelenti a modkerben..), ezért nem értem, hogy mi ezzel a gond.

    Az egy-két szavas kommentekről pedig annyit, hogy láttam én már rengeteg magas überkirály isten ++-tól ilyen hsz-eket, bár tudom, hogy nekik ez már nem oszt és nem szoroz, de azért mégiscsak +1... (Én is írtam már biztosan ilyeneket, senki se tökéletes)

    Összességében nem tudom, hogyan lehetne szabályozni ezt a rendszert, hiszen ha valaki nem írhat, az a gond, ha nem lehet hozzászólni, az a gond, ha nem kapna érte pontot, az is gond -----> mindenki gyűjtögeti a pontjait, lehet, hogy közben érdemben vitázik, véleményt nyilvánít, vagy csak szórakozik egyet, de a rangrendszer nélkül nem lenne motiváció a fórumozásra és az ittlétre szerintem.

    Szerk: talán be kéne vezetni, hogy egy komment nem lehet rövidebb 150-200 karakternél, ezzel kikényszeríteni, hogy érdemi tartalma is legyen....

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz Dany007 #175 üzenetére

    "Ez most vicc?"

    Nem teljesen, szerintem valamilyen módon büszke vagy az adott rangodra és nem szívesen dobnád el, ha már egyszer megvan, továbbá ha van még egy rang felett egy másik, miért ne motiválná az embert, hogy még 100000 hsz-t írjon? Még azt is látom, hogy ez a rang már megenged olyan kifejezéseket, mint pl "amikor PH! őstag baszott át valaki(t) stb".

    A többiben egyetértünk.....

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz Dany007 #178 üzenetére

    Én is jóval kevesebb szakmai kommentet írok, mivel nem vagyok szakmabeli, ezért "szakterületem" nincs, így legfőképpen az Infotech-ben szoktam a cikkekhez hozzászólni illetve ha valamiben segítséget kérek (oprendszer, böngésző, ilyesmi...), akkor szoktam még egy-két topikot felkeresni, viszont a közösségi fórumokon gyakrabban vagyok jelen.

    "Minden témához hozzá tudnék írni valami baromságot, talán értelmeset is"

    Én is, és mivel (munka)időm engedi, gyakran hozzá is írok, ha nem is baromságokat, de a témához kapcsolódóan bekapcsolódom a beszélgetésekbe, az utóbbi időben egyre gyakrabban (észrevettem, hogy léptem egy-két rangot közben, talán ez is motivál, nincs kizárva), viszont kerülöm az offolást és a fórum szabályait betartom, így nem mondanám magam hsz-vadásznak, csak ráérek és szeretek itt lenni. :D

    És az ominózus kifejezéssel kapcsolatban pedig nem biztos, hogy te nem fogsz a fejedre kapni ha egy modi meglátja, ahogy elnézem, még nem vették észre... :DDD
    Egyébként azért utaltam rá, mert a neved alatt ott a logout blog jelzés, és éppen a "színvonal romlás" miatt nem vet túl jó fényt a blog írókra, ha ilyen kifejezéseket használnak, természetesen személy szerint nem szeretnék senkit támadni ezzel, csak az eredeti véleményemhez kapcsolódóan jegyeztem meg. ;]

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz Lauda #181 üzenetére

    Lauda; tildy:
    Nem elsősorban a minél magasabb rang érdekel, már írtam, hogy ráérek és szeretek is fórumozni, de könnyelműség lenne azt kijelenteni, hogy egy olyan rendszerben, ahol meghatározott szinteket lehet elérni bizonyos kritériumok teljesíŧésével, és ez "tervezhető", mivel pontosan meg van határozva, hogy mikor és hogyan történhet szintlépés, még soha senki nem nézett rá, hogy "vajon mikor érem el a következő szintet".

    Ez nyilván csak feltételezés, és a rangrendszer csak "van" és "nem számít", de az is érdekes, hogy szinte csak olyanok mondják, hogy ez őket egyáltalán nem érdekli, akik már kvázi a rendszer csúcsán vannak X ezer hozzászólással.

    Lassan egy olyan szemlélet kialakulását érzem, amelyben ha egy alacsonyabb rangú tag a rangokról véleményt nyilvánít, olyan színben tűnik fel (---> a magasabb rangúak között természetesen), mint aki csak azért gyűjti a hsz-eket, hogy rangokat léphessen..... :D

    Ezzel a hsz-szel is hoztam +0.25-öt, jó úton haladok az őstag rang felé, ne lökjetek vissza. :DD

    Vakegérke: Nem célom bírálni senkinek a munkáját, én elhiszem, hogy nem írsz szalonképtelen szavakat, de bizony van olyan, aki igen (ha már ez a bejegyzés is létrejött, nem lehet olyan rózsás a helyzet. :D)

    :R

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz Lauda #186 üzenetére

    "Ez butasag, szerintem gondold at megegyszer."

    Átgondoltam még egyszer, az érdemi tartalomra valóban nem lenne megoldás, de arra talán igen, hogy ne szülessenek egy-két szmájlis "like" típusú kommentek (akkor legyen 25 karakter, de nagy betűvel kezdődjön, és írásjel legyen a végén..... :D :D)...

    Ezt egyébként arra írtam, hogy valaki felvetette, hogy a hsz-ek a saját kategóriájukban akkor is ugyanúgy számítanak, ha kvázi érdemi tartalmuk nincs is.

    Több ezer hsz között jó eséllyel lehet ilyeneket találni, amik tulajdonképpen inkorrekt módon segítik hozzá a tagot a rangjához ----> de ebbe belemenni már szinte gyerekes, ezért itt le is zárnám, a lényeg, hogy valahogy kontrollálni kéne ezt, vagy (10 X jelenlegi) moderátorral, vagy valami automatizált dologgal.

    Dany007:

    "A blog írás, a címlapos cikkírás, és a hsz írás között szerintem orbitális nagy különbség van. Sorrendben a hsz írás a legkönnyedebb hangvételű írás, és a címlapos a legkomolyabb."

    Ezt nem vitatom, de egy hsz megírása során sem árt igényesnek lenni, mert azt is ugyanúgy bárki elolvashatja, mint egy címlapos írást. Írhat valaki nagyon jó cikkeket, de ha a kommentjei alapján másfajta vélemény alakul ki róla egyes emberekben, csökkenhet a népszerűsége szvsz, még akár hiteltelenné is válhat --->ha egyre több ilyen blogger van, hosszú távon éppen ez vezet a színvonal romlásához. Írhat valaki jó cikkeket, de a stílusra is figyelni kell(ene). (Szerintem, de ez csak az én véleményem).....

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz Lauda #189 üzenetére

    Ezt csak hasraütésszerűen írtam, nem a 25 a lényeg, hanem az, hogy - a kapcsolódó gondolatmenet szerint - egy szakmai hsz ne csak két szmájliból álljon ---> ezzel kapcsolatban nem szeretnék tovább vitázni, ez csak az én véleményem volt (amit a linkelt hsz-szel kapcsolatban írtam elsősorban), sőt a blogbejegyzés témája eredetileg nem is ez, szóval egy kicsit el is kanyarodunk a témától...
    Dehogy akarom én megölni a fórumozás szabadságát, inkább nem is írok többet ide.. :DD

    Szerk: "Nekem inkabb az kezd erdekesse valni, hogy Teged miert izgat annyira ez a tema?"

    Én csak bekapcsolódtam az itt folyó beszélgetésbe, és elmondtam a véleményemet, ezt mások is megtették, én meg azt nem értem, hogy neked mi a bajod ezzel..... :F
    Nem tartom többre a fórumozót, de egyfajta tapasztalatot sugall, mégiscsak rangról van szó.

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz Dany007 #191 üzenetére

    Abban egyetértek, hogy egyre többen kezdenek blogot írni, így nagyobb eséllyel akad köztük olyan, aki nem végez igényes munkát.

    "Rendkívül olcsó lett és ma már szinten minden embernek van lehetőség internetezni."

    Ez igaz, és rendben is van, de ez még nem kéne, hogy azt eredményezze, hogy boldog-boldogtalannak támad cikkírási kényszere, hiszen ezért születhet sok színvonaltalan alkotás..
    Én például nem tudok főzni, de szeretek ---> csak én eszek belőle. :D

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz Dany007 #193 üzenetére

    "Muszáj mindenkinek blogot vezetni, hogy elmondhassa nyügét baját... Eldicsekedhessen ezzel-azzal és így tovább"

    Talán éppen azért nem tűnik fel sokaknak a színvonalromlás, mert úgyis mindenki blogot vezet, "az ember írja a saját hülyeségeit, közben olvassa másokét"... :D

    A folyamat már visszafordíthatatlan, lassan én is inkább elkezdek blogot írni. :DDD

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz mephi666 #195 üzenetére

    Én is immunis voltam egész addig, amíg ezt a bejegyzést meg nem láttam...
    Ez felszabadíthatott egy csomó dolgot, ami eddig csak tudat alatt létezett. :DDD

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz mephi666 #197 üzenetére

    Akkor félreértettem.. :B
    Az érdekes témákkal én is egyetértek, gyakran látogatom is az ilyen topikokat, amiket említettél, azok szerintem is csak e-szemét.. :D

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz puttputt #199 üzenetére

    Ahogy Hofi mondaná (megkérdezték tőle, hogy miért nem ír könyvet?): "Rendben, akkor holnapra írok egyet..." :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz tildy #202 üzenetére

    Hát igen, az egyik legrosszabban... :D
    Ha jól számolom, akkor ~1328 pont kell még a következőhöz, de az sem feltétlenül fog tetszeni, merg PH! félisten rang sincs... :D

    Up the Irons!

  • EmberXY

    addikt

    válasz Vakegérke #206 üzenetére

    "Reklamálni sokkal könnyebb, mint alkotni."

    Nem muszály mindekinek alkotni, jelen esetben blogot, cikkeket írni, hiszen olyan is van, hogy olvasó, ő olvasni szeret, de nem feltétlenül fog nekiállni írogatni... ----> lehet, hogy ő ebben a műfajban nem jó, egy másikban viszont igen, így inkább ott alkot, ahol igényesen képes rá.

    "...ugyan miért nem tesz ellene?

    Akárhányszor nem tetszik valami, akkor abban a műfajban én is kezdjek el alkotni, hátha én jobbat tudok? ---> jól elkaptad a lényeget, pontosan ezért tartunk itt.. :D

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

Új hozzászólás Aktív témák