Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    Nikbonól:
    Én nem mondtam hogy a legjobb ár/érték arányban. Azt mondtam hasonló minőséget apsc-re rakj össze. Van 'prémium feléra' vagy ahogy tetszik a rendszernek, és nem igazán vannak rá belépő cuccok, senki nem vitatja.
    De egy hasonló DX sorhoz képest ha kipróbálnád egy fél napot, kíváncsi vagyok azt mondanád-e hogy drága; mondjuk egy 7100 meg hozzá passzoló üvegfelhozatalhoz viszonyítva, vagy jobb híján a tiedhez. Fx-en ha szépen rajzol megfelel az 1.8as üveg - de dx-en egy olcsóbb 1,8as dx-es üveg nem párja ennek. Lehet 3rd party is, de af legyen.
    Fx-re nem gondoltam, meghagyom neked azt a sort. Egyébként obi téren már olcsóbbra tippelem ezeket fx-re, mint dx-re (csak azok _nagyok_, főleg egyben, vázzal, táskában; de ettől most eltekintünk). Régi és új sigmák fogják gyanítom alkotni a nagyja felhoztalt, bár a régiek minőségben nem illenek a képbe...

    Uwa-t évekig nézegettem, de mindig drágáltam, 100 fölött kezdődtek az érdemi alternatívák használtan. Hát sejted hogy fujira sem épp filléres; de végül vettem. 120ba jött volna ki az új samyang 12mm-ese. Korrekt képe van (nem több), építés ok, de relatív nagy és kotyognak az X-esek (csúnya baki) - elkúrták a bajonettet. Se exif, se af, se torzítás korrekció, és a táskába a többi obi mellé... elég nehezen fér be. Aztán az új XF14/2,8 ideért 155ből, ami szintén sok, de a 120as samihoz képest ennyi felárat már megért (gyors, szűrőzhető, fasza képe van, és számomra meglepően kicsi; és ugyanúgy fém, meg rekeszgyűrű, jó rá a kitobi ellenzője és szűrői). Egy büdös szóval nem mondom hogy olcsó volt (de új, garis, ilyen minőségű obiért azt sem lehet mondani hogy nagyon sok). Mellesleg elég régóta van 14-es, sőt, jó ideje már 10-24-es zoom is, nem pont ez szülte az igény; ha nem voltál akkor is vegetatív állapotban mikor a nikonban keresgéltem, akkor emlékszel rá... (17-50 2,8at vettem inkább, mert a normál látószög alatt nagyon nagy kellett volna, így inkább 28-75 2,8am volt, az fincsi portréra is).

    Attól meg kímélj meg légyszi hogy nekem épp az kell ami a fujinak van, értelmezni pontosan is nehéz, meg baromság is, ilyen hülyeséget csodálkozok hogy leírsz. Ami a fujinak van, mindenkinek van (na jó, talán sonynak nincs mindene :D ).
    Fényerős alapzoom, fényerős normál fix, portré (nikonnál erre a kettőre külön nem áldoztam hanem egybe az 50essel próbáltam megoldani), meg végre egy uwa. Ez rohadt gyártó specifikus igény ám... Azt meg tudjuk rólam hogy imádom a fényerős üvegeket.

    XE2 (~260K)
    18-55 2,8-4 OIS (~100K, a kettő együtt újonnan volt 360)
    35 1,4 (160K)
    60 2,4 (130K)
    14 2,8 (155K)
    Dx-re ha nem is veszed a fáradtságot (arra volt az eredeti kérdés) legalább fx-re rakd össze a párját. A hatvanat használtam vettem, akkor még csak használtan volt ennyiért.
    :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák