Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Duck663 #69 üzenetére

    No offense. Én már tudom, hogy nem. :))

    Nem. A Vega 10-et még 2010-ben kezdték el. Borzasztóan hosszú idő egy-egy ilyen GPU kifejlesztése. Eleve két év mire prototípus állapotból eljuttatod tömeggyártásra kész állapotba (egy csomó idő validálni, aztán jön a tape-out, aztán az ellenőrzés, ami sokszor feltár valami problémát, így mehet újra). És akkor még a tervezésnél sokszor meg kell küzdeni olyan dolgokkal, amilyeneket korábban senki sem csinált, például a Vega 10 esetében a HBM2-vel.

    Rajanak volt egy olyan dolga, ami nem tetszett az AMD vezetőségének. Ki akarta az RTG üzletágat venni a cégből, hogy eladhassa másnak. Ezt Lisa Su nem hagyta neki. De nem küldték el, hanem közösen megegyeztek.

    A Polaris nulla segítséget jelent egy 7 nm-es eljáráshoz tervezett dizájnkönyvtárnál. Egyszerűen nem azon a csíkszélességen készül. 7 nm-es node-on csak 7 nm-es lapkával gyűjthetsz adatot.

    Az órajel ma már tervezés kérdése is. Tudsz nagy órajelre tervezni, de nem mindig éri meg.

    A forró pont annyira forró lesz, amennyire beállítják. A 110°C az optimális az elmúlt évek tapasztalatai alapján, mert a perf/watt itt a legjobb. De lehet alternatív döntéseket hozni. Csökkenteni vagy növelni ezt a határt, attól függően, hogy mik az elérendő célok. Ha mondjuk nem kell maximális hatékonyság, akkor lehet csökkenteni a hőmérséklet targetet.

    (#68) Kupszi: Mint írtam elméletben akármilyen DirectX 12-t támogató GPU-hoz tervezhető DXR 1.0-s és 1.1-es driver. A kérdés, hogy a gyártó fel akarja-e vállalni ezt a munkát.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák